Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/243903-daewoo-cielo-2000-sfi-16v.html)

naci_sfi 01-03-11 11:09

DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
10 Attachment(s)
sal......sunt nou pe aici si as vrea sa ma prezit masina mea....


ca dotari are:
4 geamuri el,
inchidere+alarma
sistem audio,
aer cond, servo
cotiera de pe e46



ca modificari:
motor 2000 sfi +cutie f16cr
discuri +etriere de calibra pe fata
punte cu discuri pe spate de kaddet gsi
amortizoare +arcuri sport de astra G
jante 15
filtru sport+toba sport
scaune de astra GSI pe fata
volan sport momo

in rest nu pot sa zic decat ca ....masina trage grav de tot pt un cielo:D

Sonny™ 01-03-11 11:25

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by naci_sfi (Post 4131938)
sal......sunt nou pe aici si as vrea sa ma prezit masina mea....


ca dotari are:
4 geamuri el,
inchidere+alarma
sistem audio,
aer cond, servo
cotiera de pe e46



ca modificari:
motor 2000 sfi +cutie f16cr
discuri +etriere de calibra pe fata
punte cu discuri pe spate de kaddet gsi
amortizoare +arcuri sport de astra G
jante 15
filtru sport+toba sport
scaune de astra GSI pe fata
volan sport momo

in rest nu pot sa zic decat ca ....masina trage grav de tot pt un cielo:D


bine ai venit, ingrijita masina....poate colaboram pe viitor:twisted:

andreiorga 01-03-11 11:27

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Mistooo...ne`ai luat din prima cu SFI...dar cotiera de e46 nu ne spui si noua cum ai adaptat`o/montat`o ?

naci_sfi 01-03-11 11:37

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
[QUOTE=andreiorga;4131994]Mistooo...ne`ai luat din prima cu SFI...dar cotiera de e46 nu ne spui si noua cum ai adaptat`o/montat`o ?[/QUO



am luat cotiera de pe un e46, am mai taiat din ea la partea de jos, dupa care am dat calul ala de la cielo jos , am pus 2 sruburi lungi care s-au prins perfect in cotiera , daca nu se vedeau sruburile era si mai bn:)))

Dadutu 01-03-11 11:39

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
frumoasa masina,si puternica bineinteles,insa jantele nu dau prea bine pe ea:rolleyes2

naci_sfi 01-03-11 11:43

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Dadutu (Post 4132035)
frumoasa masina,si puternica bineinteles,insa jantele nu dau prea bine pe ea:rolleyes2

mai am un set acasa de jante sunt noi si le tin mai mult pt la vara.....au fost pe alt cielo tot al meu si le tin pt la vara

B-99-SAA 01-03-11 12:10

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Superba masina, imi place cum arata! Jantele "de vara" dau mai bine pe masina, cele din primele poze nu sunt asa frumoase.... Poate ai timp sa faci un filmulet cu sunetul tobei :) Alte planuri pentru viitor?

naci_sfi 01-03-11 12:23

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by B-99-SAA (Post 4132143)
Superba masina, imi place cum arata! Jantele "de vara" dau mai bine pe masina, cele din primele poze nu sunt asa frumoase.... Poate ai timp sa faci un filmulet cu sunetul tobei :) Alte planuri pentru viitor?


pai deocamdata detin cielo acesta sfi, o astra gsi si un urs e30 de 3.5 si din motive financiare trebuie sa raman doar cu una din toate, si aceea care va ramane ultima pe aia o voi modifica.

pot spune ca mi-am gasit kitu turbo pt motoru meu c20xe de la un prieten din cta la pretul de 250 e insa va trebuie sa merg cu presiune 0,5 maxim 0,8 pt ca cam atat poate duce motorul, asta ar fi unul din planurile pe viitor si un vopsit integral

cata_kevi 01-03-11 16:54

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Hmm... arata bine cielino... daca ai nevoie de ceva modifcari pe la ea nu ezita sa ma contactezi... ar merge un pic lasata in jos ceva arcuri de pe vectra A, faruri clare semnale clare proiectoare clare, un bad boy faruri cu lupa etc etc.. insa inceputul e unu promitator

CT97AMD 01-03-11 18:04

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Cand ma dai o tura cu ea sa simt si eu adrenalina de sfi

TheEnZo 01-03-11 18:10

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Bine ai venit printre noi.
Masina are bine si dupa parerea mea SFI-ul este de ajuns pt un cielo de zi cu zi, acuma depinde exact si ce vrei tu sa faci cu masina, in caz ca vrei turbo iti urez mult succes.

Imi place foarte mult cotiera de e46, poti pune mai multe poze ?

naci_sfi 01-03-11 18:30

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by cata_kevi (Post 4132892)
Hmm... arata bine cielino... daca ai nevoie de ceva modifcari pe la ea nu ezita sa ma contactezi... ar merge un pic lasata in jos ceva arcuri de pe vectra A, faruri clare semnale clare proiectoare clare, un bad boy faruri cu lupa etc etc.. insa inceputul e unu promitator

nu mai vreau sa-i fac prea multe modificara pt ca la vazarea masinii , te lovesti de o problema, toata investitia este egala cu 0 . la ora actuala un cielo in stare buna din 96 se vinde la 1500, eu cer pe al meu 1750 neg si nu pot sa-l vand,avand in vedere ca in masina s-au investiti pana acum aproximativ 1500-2000.

naci_sfi 01-03-11 18:36

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by CT97AMD (Post 4133091)
Cand ma dai o tura cu ea sa simt si eu adrenalina de sfi



cand vrei , eu ies zilnic cu masina, de obicei imi fac veacu la iesire din oras la rompetrol(vaporas)

naci_sfi 01-03-11 18:38

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by TheEnZo (Post 4133113)
Bine ai venit printre noi.
Masina are bine si dupa parerea mea SFI-ul este de ajuns pt un cielo de zi cu zi, acuma depinde exact si ce vrei tu sa faci cu masina, in caz ca vrei turbo iti urez mult succes.

Imi place foarte mult cotiera de e46, poti pune mai multe poze ?

ok nu cred ca am decat 1-2

naci_sfi 03-03-11 08:47

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
azi am facut un film cu un mic demaraj



https://www.youtube.com/watch?v=Wwi95QWlK88


All times are GMT +2. The time now is 20:01.

- Copyright 2026 4Tuning