Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Audi R8 (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/24349-audi-r8.html)

RoSonic 28-09-06 14:59

Audi R8
 
12 Attachment(s)
Audi R8
Mult asteptatul Audi R8 isi face debutul in cadrul salonului auto de la Paris.

Cateva detalii:

- motorizare: V8, 4163cmc,
- putere dezvoltata 420HP @ 7800rpm,
- cuplu maxim: 430nm @ 4500rpm.
- 0-100km/h: 4.6 sec
- viteza maxima: 301km/h


Iata primele fotografii oficiale ale modelului R8:

Bogdan_mb 28-09-06 15:44

Re: Audi R8
 
Din spate arata foarte bine, mai ales pt simetria dintre cele 4 stopuri , 4 tevi de esapament si cele 4 cercuri Audi. Dar privind din fata , farurile acelea parca stau sa cada. Interiorul arata foarte bine, iar sa scoti peste 100cp/litru dintr-un motor aspirat e de apreciat.
Imi place ca nu au mers pe o idee foarte fu-t-u-ristica

SHOGUN-A8 28-09-06 15:54

Re: Audi R8
 
E foarte frumos! :)
O sa fie pus pe banda sau e doar concept? :?

dexter_20 28-09-06 16:22

Re: Audi R8
 
Sper sa nu ramana doar un concept ca are cu ce se lauda masinutza asta.

neoStar 28-09-06 17:54

Re: Audi R8
 
frumos rau... cel putin interiorul e demential

Alexutzzz 28-09-06 17:58

Re: Audi R8
 
VIS ....in rest no comment
se apropie de perfectiune:D
parerea mea
later edit..... porshe killer:D

RoSonic 28-09-06 18:24

Re: Audi R8
 
Nu mai e concept!!! E de serie! Deja se pot face comenzi!

Eugen_TL 28-09-06 20:16

Re: Audi R8
 
doar interiorul imi place ...

aleXpeed 28-09-06 20:57

Re: Audi R8
 
voi ce preferati???o sa-i faca concurenta la lamborghini gallardo, eu tot lamborghini as lua, cand zici audi la cineva care nu se pricepe, zice e, masina, o vezi pe strazi, dar lamborghini se gandeste la masina exotica. Oricum, frumos model R8 parca imi aminteste de noul TT.

BLinKY 28-09-06 20:58

Re: Audi R8
 
Spatele murcielago fata tt..dar e super masina :O

mihaimicron 28-09-06 21:15

Re: Audi R8
 
daca o vad pe strada mor :D

fratzika 28-09-06 21:25

Re: Audi R8
 
Quote:

Originally Posted by RoSonic (Post 568699)
Nu mai e concept!!! E de serie! Deja se pot face comenzi!

...Pt. comenzi la d-voastra???Atunci una bucata R8 la Hunedoara....:)

''Vai, vai, o sa moara siderurgistii si fierarii din zona":)

mihaimicron 28-09-06 22:07

Re: Audi R8
 
Quote:

Originally Posted by fratzika (Post 568941)
...Pt. comenzi la d-voastra???Atunci una bucata R8 la Hunedoara....:)

''Vai, vai, o sa moara siderurgistii si fierarii din zona":)

doua bucati ca vine una si la baiatu :D

dreamer 29-09-06 01:18

Re: Audi R8
 
Frumoasa masina si plus de asta nu e f departe de concept,nu arata cine stie ce diferit...

mihaimicron 29-09-06 02:05

Re: Audi R8
 
deja ma visez in interioru ala :).....arata prea smecher :D


All times are GMT +2. The time now is 20:11.

- Copyright 2026 4Tuning