![]() |
clio sport 182
1 Attachment(s)
noua mea mandrie..un total neasteptat clio rs..masina e din 2005,are acum 22 mii km si e mai mult decat un vis frumos..deocamdata o poza ca o am de 5 zile! daca aveti dubii in a cumpara asa ceva uitati de ele! masinutza asta e fantastica,merita sa o luati in seama!
|
Re: clio sport 182
Sa ai parte de ea, fara incidente!
|
Re: clio sport 182
sa fie!multzam!
|
Re: clio sport 182
e cumva varianta trophy???
oricum vezi ca era potrivit link-ul pe care ti l-am dat ... arata la fel ca al tau :D :D :D sa ai grija de masina...e f reusita! P.S. am vazut toate filmele posibile cu GTI-uri de la top gear :-) |
Re: clio sport 182
Quote:
e f buna si trage tare modelul ps-vezi ca tre sa o obisnuiesti cu alt stil de condus ca pana acum are 22mii km cick power :) |
Re: clio sport 182
Frumoasa masina 8) ... o adevarata ,,bomba pe roti'' si nu spun asta doar din auzite.Sa ai parte de ea.;)
|
Re: clio sport 182
ai fost cu ea prin tulcea? ca am vazut una identica si m-am uitat la ea ..f frumoasa se auzea dragutz
|
Re: clio sport 182
da,am fost! am locuit in tulcea in copilarie si mai am cunostinte pe acolo.unde ai vazut-o?eu am fost in tulcea pe 31 august si 1 septembrie
|
Re: clio sport 182
excelent!! felicitari si te invidiez :P
|
Re: clio sport 182
Daaa..pacat ca nu e gri cum ii place lui Morro! :lol:
|
Re: clio sport 182
modelul asta imi place culoarea asta cel mai mult ... sau celalalt albastru ... si cu jantele astea gri ... e super ...
|
Re: clio sport 182
felicitari pentru masinuta, o sa ai parte numai de satisfactii de la jucaria asta, o spun pentru ca si eu am un model identic si la fel cu al tau, felicitari inca odata
|
Re: clio sport 182
Quote:
|
Re: clio sport 182
astept pareri de la posesori de clio rs:intretinere,costuri,sugestii,etc
|
Re: clio sport 182
1 Attachment(s)
vis-a-vis de intrebarea cu relantiul da si la mine este la fel, iti da impresia ca nu merge rotund la relanti si ca ar avea o scurta intrerupere, explicatia pe care mi-au dat-o cei de la renault a fost ca volanta este prea usoara si din acest motiv motorul nu prea este echilibrat la relanti .
da ne face golf V Gti , eu am incercat pe 400m cu 2 variante (dsg si manuala), ambele sunt mai rapide. pe ambele le-am cronometrat pina la suta si scot sub 6,9 usor, pe cind clio face 7,1 suta chiar si mai mult. avem intradevar un raport putere greutate mai bun insa pierdem mult la start din cauza aderentei . cum se desfasoara cursa, pleaca GTI-ul la start cu o lungime de masina si dupa aceea se pastreaza distanta constanta .Am un articol in care precizeaza ca clio sport cu cauciucuri de competitie face 6,3 suta . insa ar trebui sa ai in vedere ca masinile fac parte din clase diferite GTI-ul . Oricum ce pot sa iti spun ca rs-ul nu e o masina de liniute in schimb la jaloane sau pe traseu e senzationala si o spun prin prisma faptului ca am participat si la competitii de sprint paralel dar si la competitii gen raly. este un filmulet pe 4tuning la comunitati locale, Botosani , despre raly-ul Botosanului si ai sa vezi acolo cum se comporta RS-ul. toate cele bune |
| All times are GMT +2. The time now is 20:12. |
- Copyright 2026 4Tuning