Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Renault (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault.html)
-   -   clio sport 182 (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/22905-clio-sport-182-a.html)

riptor 02-09-06 12:27

clio sport 182
 
1 Attachment(s)
noua mea mandrie..un total neasteptat clio rs..masina e din 2005,are acum 22 mii km si e mai mult decat un vis frumos..deocamdata o poza ca o am de 5 zile! daca aveti dubii in a cumpara asa ceva uitati de ele! masinutza asta e fantastica,merita sa o luati in seama!

Toto - BOD 02-09-06 12:37

Re: clio sport 182
 
Sa ai parte de ea, fara incidente!

riptor 02-09-06 13:16

Re: clio sport 182
 
sa fie!multzam!

tfsi 02-09-06 15:21

Re: clio sport 182
 
e cumva varianta trophy???

oricum vezi ca era potrivit link-ul pe care ti l-am dat ... arata la fel ca al tau :D :D :D
sa ai grija de masina...e f reusita!

P.S. am vazut toate filmele posibile cu GTI-uri de la top gear :-)

daniwmk 05-09-06 07:42

Re: clio sport 182
 
Quote:

Originally Posted by riptor (Post 540412)
noua mea mandrie..un total neasteptat clio rs..masina e din 2005,are acum 22 mii km si e mai mult decat un vis frumos..deocamdata o poza ca o am de 5 zile! daca aveti dubii in a cumpara asa ceva uitati de ele! masinutza asta e fantastica,merita sa o luati in seama!

sa ai grija de ea ...
e f buna si trage tare modelul

ps-vezi ca tre sa o obisnuiesti cu alt stil de condus ca pana acum are 22mii km cick power :)

RCS. 08-09-06 19:45

Re: clio sport 182
 
Frumoasa masina 8) ... o adevarata ,,bomba pe roti'' si nu spun asta doar din auzite.Sa ai parte de ea.;)

Eugen_TL 10-09-06 15:28

Re: clio sport 182
 
ai fost cu ea prin tulcea? ca am vazut una identica si m-am uitat la ea ..f frumoasa se auzea dragutz

riptor 12-09-06 14:43

Re: clio sport 182
 
da,am fost! am locuit in tulcea in copilarie si mai am cunostinte pe acolo.unde ai vazut-o?eu am fost in tulcea pe 31 august si 1 septembrie

Morro 18-09-06 12:52

Re: clio sport 182
 
excelent!! felicitari si te invidiez :P

SUN 18-09-06 20:06

Re: clio sport 182
 
Daaa..pacat ca nu e gri cum ii place lui Morro! :lol:

Morro 19-09-06 08:10

Re: clio sport 182
 
modelul asta imi place culoarea asta cel mai mult ... sau celalalt albastru ... si cu jantele astea gri ... e super ...

cata_16v 22-09-06 06:59

Re: clio sport 182
 
felicitari pentru masinuta, o sa ai parte numai de satisfactii de la jucaria asta, o spun pentru ca si eu am un model identic si la fel cu al tau, felicitari inca odata

riptor 30-09-06 21:15

Re: clio sport 182
 
Quote:

Originally Posted by cata_16v (Post 560631)
felicitari pentru masinuta, o sa ai parte numai de satisfactii de la jucaria asta, o spun pentru ca si eu am un model identic si la fel cu al tau, felicitari inca odata

am o intrebare:si tie iti vibreaza la relanti?cativa au zis ca asa fac motoarele cu 16 v

riptor 30-09-06 21:24

Re: clio sport 182
 
astept pareri de la posesori de clio rs:intretinere,costuri,sugestii,etc

cata_16v 02-10-06 08:11

Re: clio sport 182
 
1 Attachment(s)
vis-a-vis de intrebarea cu relantiul da si la mine este la fel, iti da impresia ca nu merge rotund la relanti si ca ar avea o scurta intrerupere, explicatia pe care mi-au dat-o cei de la renault a fost ca volanta este prea usoara si din acest motiv motorul nu prea este echilibrat la relanti .
da ne face golf V Gti , eu am incercat pe 400m cu 2 variante (dsg si manuala), ambele sunt mai rapide. pe ambele le-am cronometrat pina la suta si scot sub 6,9 usor, pe cind clio face 7,1 suta chiar si mai mult. avem intradevar un raport putere greutate mai bun insa pierdem mult la start din cauza aderentei . cum se desfasoara cursa, pleaca GTI-ul la start cu o lungime de masina si dupa aceea se pastreaza distanta constanta .Am un articol in care precizeaza ca clio sport cu cauciucuri de competitie face 6,3 suta . insa ar trebui sa ai in vedere ca masinile fac parte din clase diferite GTI-ul . Oricum ce pot sa iti spun ca rs-ul nu e o masina de liniute in schimb la jaloane sau pe traseu e senzationala si o spun prin prisma faptului ca am participat si la competitii de sprint paralel dar si la competitii gen raly. este un filmulet pe 4tuning la comunitati locale, Botosani , despre raly-ul Botosanului si ai sa vezi acolo cum se comporta RS-ul. toate cele bune


All times are GMT +2. The time now is 20:12.

- Copyright 2026 4Tuning