![]() |
Old cars show in Quebec
10 Attachment(s)
Aproape 100 de masini de colectie au fost prezentate in parcarea unui mare magazin.Sper sa va placa:
|
Re: Old cars show in Quebec
:pelvic_th the stingray, the red vette and the yello sharger !! :pelvic_th
frmos! Fred si tu parca ai poze de genul America e tzara tuturor posibilitatilor degeaba! |
Re: Old cars show in Quebec
da frumos tare,imi plac clasicele au ceva special;)
|
Re: Old cars show in Quebec
da seat tdi au ceva special consuma mult sunt scumpe si au PUTERE
|
Re: Old cars show in Quebec
11 Attachment(s)
Sunt confortabile in general masinile americane...
|
Re: Old cars show in Quebec
18 Attachment(s)
Si ultimele poze de la show:
|
Re: Old cars show in Quebec
Toate sunt superbe dar cele doua oldies din foto 24 si 25 sunt de o frumusete rara, ne poti spune cumva ce modele sunt, poate si ani de fabr' si ceva specs.?
|
Re: Old cars show in Quebec
Quote:
|
Re: Old cars show in Quebec
mai masinile astea sunt o investitie foarte costisitoare deci eu unu ma multumesc doar sa le admir nu mi-as baga bani in asa ceva sincer sunt frumoase sunt exotice dar sunt un fel de bibelouri daca intelegi ce vreau sa spun
|
Re: Old cars show in Quebec
Quote:
25 - Ford model A sau T Tudor sedan 1927-1930 cred... specs..nu mai conteaza in mod special....sunt dja modificate...iti poti imagina specs cate vrei..eu visez deja 350-400CP :lol: :lol: :twisted: super faine..multumiri lui WOB k m-a trimis in aceasta "zona" a forumului :) |
Re: Old cars show in Quebec
uite un conosseur !
mai zi/ne florine :) |
Re: Old cars show in Quebec
zic k mor...mi-am luat Rekord C 1967 2 usi...si nici pe departe nu se apropie..de aceste biju' de sus :(
oricum din cate avd MOPAR rullez, deja tot mai multi se dau pe acest "brand" sa-i zic asa...au si de ce 8) poza 38, este bestiala mashinutza, Chevelle SS de 425CP minim parca.... imi place la V8 knd sta masina pe loc si turezi motorul, toata masina se misca intr-o parte...in directia rotirii arborelui..DAMN..cat torque trebuie pt asa ceva:twisted: :twisted: :twisted: |
Re: Old cars show in Quebec
Quote:
cand accelerez la 6000 rpm si las pedala (si repet actiunea asta de cateva ori) ma simt de parca as fi cu barca pe valuri... |
Re: Old cars show in Quebec
ala nu e 3.3L? :rolleyes2
oricum..dk ai vazut emisiunea de pe Discovery cu TOP 10 cars..ceva de genu..arata un Charger 68 R/T parca(440CID si 375CP)..filmat din coltu capotei fata...si il tura(fara sunet era filmarea) si acolo sa vezi ce miscare pe laterala facea..zici k facea cu ochiul(ochii:lol: ):twisted: :twisted: :twisted: |
Re: Old cars show in Quebec
ba 3.3 e !!! m-am incurcat
charger 68-69 e masina mea de vis ( de cand am vazut-o in fast and furios ) dar pana mi se indeplinesc visele mai bag picioru-n ruginitura asta |
| All times are GMT +2. The time now is 00:49. |
- Copyright 2026 4Tuning