![]() |
skoda octavia II RS la treaba
am pus-o la treaba in weekendul asta.
am fost forlighter la VTM Abrud bineinteles ca nu a rezistat si a cedat ambreiajul, dar per ansamblu s-a comportat bine. masina e de serie ... frane, suspensii, ambreiaj, softul e stock, doar toba si popov schimbata. https://www.youtube.com/watch?v=a1csQxWh5OU ce parere aveti? |
Re: skoda octavia II RS la treaba
am vazut masina ieri la serviceul skoda din sibiu...si mi-am dat seama dupa carligul din fata ca a fost tractata.imi place cum arata grila si pleoapele,dar am o curiozitate...de ce ti-ai pus jante rial pe 16 pe fata,iar pe spate ai lasat jantele stock pe 17?
|
Re: skoda octavia II RS la treaba
cuplul pus pe asfalt creste invers proportional cu raza rotii (bratul fortei)
intr-adevar e in service la sibiu :(( a fost adusa pe platforma. sper sa fie gata saptamana asta, dar sa vedem, piese de RS nu prea sunt pe stoc... |
Re: skoda octavia II RS la treaba
masina este superba iar cat priveste ambreiajul la Skoda eu unu sunt obisnuit cu ideea ca este un punct slab (5 bucatzi schimbate in 4 ani) :(
|
Re: skoda octavia II RS la treaba
nu iti e mila d masina?:D
|
Re: skoda octavia II RS la treaba
nasol ca a cedat... cati km aveai?
ps: ai putea acum sa iti pui ceva sachs, omp, decat tot ala stock |
Re: skoda octavia II RS la treaba
hai sa va zic care e beleaua:
A cedat volanta - 27.000.000. Asta e foarte curios - trebuie sa aiba un defect de fabricatie, altfel, oricat ai da in masina, n-ai cum sa spargi volanta, daca placa de presiune e intacta, iar discul de ambreiaj e doar shlefuit, dar intreg. f f curios. oare mai sunt octavii II RS la care le-a cedat volanta? sunt f curios |
Re: skoda octavia II RS la treaba
marfa
forlighter e ala kre merge primu sa verifice traseul? pare rau de masina ta..dar o repara "baietii" te-ai gandit sa pui piese aftermarket?bineinteles.. daca ai bani.. k pe viitor ar trebui sa reziste daca mai ai vtm-uri |
Re: skoda octavia II RS la treaba
forlighterul pleaca tot timpul primul, traseul e deja verificat si inchis de masina de securitate.
rolul lui e sa pregateasca publicul, nu e listat si clasat, dar este cronometrat. |
Re: skoda octavia II RS la treaba
Quote:
|
Re: skoda octavia II RS la treaba
Apropo de volanta si piese de schimb! Daca nu ai bani poti sa-ti schimbi orice piesa si sa faci tuning la masina daca ai CASCO!!! Poti sa faci pe CASCO, dar exista 2 dezavantaje: 1) e posibil sa pierzi garantia pe masina, 2) sigur iti creste rata la CASCO!
|
Re: skoda octavia II RS la treaba
a avut cineva de aici skoda octavia 1.8 T 150cp?????????
|
Re: skoda octavia II RS la treaba
|
Re: skoda octavia II RS la treaba
Quote:
Problema in general la Octavia IIRS este cea a volantei...sunt prea slabe...am vb cu directorul de l aBrasov de la Delcar....ca si eu am vrut sa imi iau una...si mia zis ala ca nu il lasa pe taicamiu sami ia dinaia...pentru ca stau fff prost...si la Brasov chiar astazi am fu la Delcar sa imi iau stergatoare si am vazut 2 RS-uri in spate in hala de la garaj...una era fara cutie de viteze pe ea...si cealalta nu am apucat...asta e....bafta!!! PS: casco nu face nimic pentru treburile astea!!!decat daca esti umpic destept si sa faci cum am facut eu....miam facut un deviz ca si cum as fi suspendato...incearca si asa...;)) bafta!!! La mine a mers...;)) |
Re: skoda octavia II RS la treaba
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 12:44. |
- Copyright 2026 4Tuning