![]() |
dacia 1300
6 Attachment(s)
am pus si eu poze cu masina mea... :D
nimic interesant pe la motor... suspensii intarite si un amarat de dublu corp(nova) momentan cam atat |
Re: dacia 1300
arata foarte frumos masina,iar suspensiile alea sunt de un efect criminal.Mult succes la tuning si asteptam multe surpriza interesante.Multa bafta si astept sa ne mai vedem
|
Re: dacia 1300
merci frumos :D
tre sa facem rost de resurse... :( |
Re: dacia 1300
facem facem eu pregatesc o surpiza.O sa vezi, dar lasa vb despre mine ca am si eu thread.Tu ce ai de gand sa ii faci?
|
Re: dacia 1300
frumoasa masina si bine ai venit!
|
Re: dacia 1300
stil gordini, lasata muuult si finuta, felicitarile mele geo!
o dacie ce se face remarcata prin simplitate! bravo tati;) |
Re: dacia 1300
Foarte frumoara masina si foarte ingrijita...ce ai de gand sa ii faci pe viitor?...
|
Re: dacia 1300
Foarte frumoasa... un project car excelent. Am avut si eu 1300... e cel mai frumos model de Dacia ! Mare grija la tunat, sa nu faci vreun kitch. Mergi pe Gordini style, cu suspensie coborata, jante mai mari, bare scoase, shaved doors... in fine, ai prins ideea. N-o strica cu spoilere adaptate din fibra sau alte prostii. Simplu si curat... old school, da cel mai bine pe 1300. Succes si asteptam demararea proiectului !
|
Re: dacia 1300
frumoasa masina, simpla cea mai tare, sa ai grija de ea...am si eu una la fel din '72 si anu asta o sa ma apuc sa fac ceva pe la ea....partea tehnica a zis ca mi-o face tata, insa de restu ma priveste.....poate vrea cineva sa imi spuna si mie cineva unde gasesc turometru pt ea....am bord e cel original....ce marime sa aiba cauciucurile casa nu am probleme cu motorul ei original ca sa nu il stric. ast raspunsuri cat mai multe
|
Re: dacia 1300
Multumesc TUTUROR pt.aprecieri...m-ati coplesit...tau stie :p
ce as vrea sa fac...? ar fi multe...sa mai umblu un pic si la exterior ma gandeam sa o restilizez...sa dau barile jos o perla galbena...manere astupate (spate)poate trecerea la de la 3 la 4 prez.dar ma gandesc ca nu prea merita,as vrea sa gadil un pic motoru sau poate il dau jos de tot :D (si ii pun pedale :p )....momentan am exterior-ul in vedere :) ps: Florin Vlad...nici in cel mai crunt cosmar al meu nu m-am gandit la spoilere bafta all am sa va tin la curent... ;) |
Re: dacia 1300
draguta masina man ... defapt frumoasa ... sa ai grija de ea ... bafta in continuare si asteptam mai multe
|
Re: dacia 1300
arata bine rau masina.Tabla e in stare buna(din cate vad).ai grija de ea k e ca o printesa.ocupa-te de la mai mult la partea tehnica ca la ext. nu prea ai c face(arata ff bine).Multa bafta
|
Re: dacia 1300
am foarteee mare grija de ea,cu rugina nu are nici o treaba...in toamna cand am refacut-o(cap coada tinichigerie vopsitorie)am gasit 2 mici gaurele(pana atunci nu a fost pus autogenu' pe ea...mi-a parut rau dar nu am avut incotro)
ce-am uitat sa va zic...gajica e din '78 cu vreo 86mii km :) e a 2 iubita a mea pe langa prietena :D :D :D ps:cred ca-mi rupe capu' cand o sa citeasca :( :p |
Re: dacia 1300
Poate ar fi mers mai bine niste jante cu un design specific perioadei de fabricatie a masinii.Astea moderne dau un efect bizar.Parerea mea.
In rest nimic de obiectat,dupa cum s-a zis mai sus e o frumoasa.Punei o fundita rosie undeva.Bunicile stiu de ce:) |
Re: dacia 1300
Quote:
Asta ca sa elimin viitoare corectii.Scuze de off-topic Inca odata felicitari pt masina |
| All times are GMT +2. The time now is 12:46. |
- Copyright 2026 4Tuning