Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - VRS (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/192068-machete-lucru-vrs.html)

VRS 03-06-10 10:55

Machete in lucru - VRS
 
9 Attachment(s)
Acesta este Lamborghini-ul Gallardo pe care de o saptamana ma chinui sa-l modific si incepe sa se vada ce vreau sa iasa din el. Pozele pe care vi le dau sunt poze cu masina acum nu am reusit sa termin body-kitul in schimb i-am facut un eleron, aripile si pleoape pentru faruri. Cum ziceam ce am facut acum la ea nu este modelat. Urmeaza in urmatoarele saptamani sa termin macheta si voi reveni cu poze. Si inca ceva cum pot sa curat lipiciul dupa parbriz fara sa il stric?

FED express 07-06-10 19:46

Re: Machete in lucru - VRS
 
Quote:

Originally Posted by VRS (Post 3412557)
Acesta este Lamborghini-ul Gallardo pe care de o saptamana ma chinui sa-l modific si incepe sa se vada ce vreau sa iasa din el. Pozele pe care vi le dau sunt poze cu masina acum nu am reusit sa termin body-kitul in schimb i-am facut un eleron, aripile si pleoape pentru faruri. Cum ziceam ce am facut acum la ea nu este modelat. Urmeaza in urmatoarele saptamani sa termin macheta si voi reveni cu poze. Si inca ceva cum pot sa curat lipiciul dupa parbriz fara sa il stric?

1.Cum adica sa cureti lipiciul "dupa parbriz"?? da ce e in spatele parbrizului=)) omule uitate la Tutotiale de tuning pe machete..il poti curata cu diferite pile ..uitate acolo si aflim ulte lucruri interesante.
2.Icearca sa finisezi mai mult cu smirghel de granulatie mica...ma refer produsul finit-body kit-ul.Ca sa nu iti ramana urme si vei avea un rezultat de nota 10...bine-nteles daca mucesti.Hai noroc si spor la treaba.Asteptam rezultate.

VRS 07-06-10 21:33

Re: Machete in lucru - VRS
 
am vazut cum sa scot lipiciul si urmeaza sa mai modific body-kit-ul. Nu-l las asa mai umblu la apripile spate si mai am da' in urmatoarele 4 zile nu pot face nimic ca sunt cu scoala si dupaia o sa am timp destul ca sa o fac.

FED express 08-06-10 18:46

Re: Machete in lucru - VRS
 
Da, foarte bine.Bravo.Asteptam noi rezultate, dupa ce esti liber.

VRS 12-06-10 13:21

10 Attachment(s)
Salut! Revin cu noutati. Cu ocazia terminarii cls a 9-a, si datorita timpului liber pot sa spun ca am inceput sa fac jenti pentru masina. Dimensiunile rotii sunt 21mm latime si 35mm inaltime. Cum spuneam si cauciucurile vor fi personalizate

Din pacate am renuntat deocadata la jenti si am facut difuzorul.

Iar de dimineata voi pune pozele cu praguri, bara fata si retusarea aripilor. Dar acum pun o poza cu difuzorul ce va fi montat pe ea.
Acesta este difuzorul... este luat de la un notebook IBM si mai am inca 2 care vor fi montate pe alt viitor proiect + ca pe acest proiect vor fi puse in 2 difuzoare de nokia 6234

V-am promis aseara noi poze.



Se numesc JANTE nu jenţi

FED express 13-06-10 19:14

Re: Machete in lucru - VRS
 
Nu arata deloc rau..oricum sunt sceptic cu privire la un Lamorghini Low...in fine..astept sa vad cum decurg modificarile si asptept sa vad Body-Kit-ul finisat.Bafta!

VRS 13-06-10 22:13

Re: Machete in lucru - VRS
 
Mersi! Nu cred ca va mai dura mult:d

pustiu_FUG 14-06-10 19:18

Re: Machete in lucru - VRS
 
sa faci jante si cauciucuri personalizate? poti dezvolta ideea? multumesc:-)

FED express 14-06-10 19:25

Re: Machete in lucru - VRS
 
Quote:

Originally Posted by pustiu_FUG (Post 3440897)
sa faci jante si cauciucuri personalizate? poti dezvolta ideea? multumesc:-)

Omule..citeste topicul ”Tutorial tuning pe machete” si probabil ca vezi gasi raspunusri la multe intrebari. -No Offence-!:):D:lol

pustiu_FUG 14-06-10 20:01

Re: Machete in lucru - VRS
 
Quote:

Originally Posted by FED express (Post 3440918)
Omule..citeste topicul ”Tutorial tuning pe machete” si probabil ca vezi gasi raspunusri la multe intrebari. -No Offence-!:):D:lol

nu vreau raspunsuri la multe intrebari;), am cautat acolo stai linistit, am gasit doar 2-3 posturi care au primit raspunsul, cumpara sau de pe alte machete, dar aici am gasit o initiativa de a face jante/cauciucuri..

VRS 14-06-10 23:32

Re: Machete in lucru - VRS
 
Pentru jante folosesc pe post de capace un plastic cu forma pe care vreau sa o obtin, pentru acel cerc o teava de pvc si pentru cauciucuri camera de bicicleta. Le editez cu mini aparatul de machete si gravat. O sa revin cu detalii in sectiunea Tutorial tuning machete dar dupa ce termin de facu bodykitul.

pustiu_FUG 15-06-10 09:18

Re: Machete in lucru - VRS
 
poti pune te rog o poz cu acel aparat? sa stiu ce sa caut. multumesc si bafta!:D

VRS 15-06-10 17:11

Re: Machete in lucru - VRS
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by pustiu_FUG (Post 3442041)
poti pune te rog o poz cu acel aparat? sa stiu ce sa caut. multumesc si bafta!:D

Uite poze cu aparatul.

KingDesign 16-06-10 10:38

Re: Machete in lucru - VRS
 
De unde ai luat aparatul acesta?

VRS 16-06-10 21:09

Re: Machete in lucru - VRS
 
Din OBI Ploiesti


All times are GMT +2. The time now is 01:04.

- Copyright 2026 4Tuning