Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   probleme relanti (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/189957-probleme-relanti.html)

cristy_shmen08 22-05-10 17:26

probleme relanti
 
sal tuturor ..am un golf 3,motor 1.8,an fabricatie 96 si de vreo doua zile imi face probleme la relanti in sensul ca imi merge intrerupt,chiar tinde sa se opreasca....astept niste pareri si cateva sfaturi referitoare la problema mea....sper sa nu fie ceva grav...:sad:

cristy_shmen08 25-05-10 18:09

Re: probleme relanti
 
nu ma baga nimeni si pe mine in seama?:cry:

RideTheRiddle 25-05-10 18:15

Re: probleme relanti
 
daca ai da si mai multe detalii poate te-am puta ajuta. cand face problemele astea ? la rece sau tot timpul? filtrul de benzina cand l-ai schimbat ultima oara? mie nu imi statea la relanti cand aveam filtrul infundat, o alta cauza pot fi bujiile si fisele

cristy_shmen08 25-05-10 18:19

Re: probleme relanti
 
deci problema asta are loc atunci cand motorul este cald,cand este rece merge perfect,dar dupa ce se incalzeste merge intrerupt doar la relanti si daca il opresc imi porneste greu...

cristy_shmen08 25-05-10 18:21

Re: probleme relanti
 
filtru benzina nu l-am schimbat,masina o am de doua saptamani,iar cel de la care am cumparat-o mia zis ca trebuie sa ii fac schimbul de ulei si sa-i schimb filtru de benzina....

RideTheRiddle 25-05-10 18:25

Re: probleme relanti
 
Quote:

Originally Posted by cristy_shmen08 (Post 3389083)
filtru benzina nu l-am schimbat,masina o am de doua saptamani,iar cel de la care am cumparat-o mia zis ca trebuie sa ii fac schimbul de ulei si sa-i schimb filtru de benzina....

eu zic, ca ti-ai dat singur un raspuns, schimba uleiul filtrul de ulei si filtrul de benzina si ai rezolvat problema.

cristy_shmen08 25-05-10 18:28

Re: probleme relanti
 
ms frumos pentru raspunsuri...frumos golful tau RideTheRiddle...

alexbadea12 26-05-10 15:18

Re: probleme relanti
 
am si eu o problema cu relantiul, motor 2.0 8v, daca accelerez sub 2000 rpm si iau piciorul de pe acceleratie scade turatia pana la 300-400 rpm sau se opreste mai ales daca e rece.

cristy_shmen08 27-05-10 13:48

Re: probleme relanti
 
revin cu problema relantiului...azi am fost si am facut schimbul de ulei si i-am schimbat si filtrul de benzina,insa fara nici un efect asupra relamtiului...am fost cu masina la tester si mi s-a spus k trebuie sa ii schimb sonda lambda...are cineva idee cat costa?

bogdanell99 08-07-10 21:46

Re: probleme relanti
 
https://forum.4tuning.ro/322-zona-teh...a-relanti.html

discutii tehnice, pe zona tehnica....vad ca fac eu mai multa treaba dekt moderatorii ... :)

cristy_shmen08 09-07-10 11:10

Re: probleme relanti
 
ms...da nu mai am nevoie ca am avut accident destul de grav si masina e varza din pacate...:cry::cry:

bogdanell99 10-07-10 00:14

Re: probleme relanti
 
cum ai reusit?

cristy_shmen08 10-07-10 13:13

Re: probleme relanti
 
mi-a iesit o duduie in fata,mi-a taiat calea,nu s-a asigurat si nici prioritate nu mi-a acordat,era in afara localitatii si am intrat in ea din plin,aveam cam 120km/h si nah.....acum stau fara masina....:sad::sad:

RideTheRiddle 10-07-10 18:30

Re: probleme relanti
 
Quote:

Originally Posted by cristy_shmen08 (Post 3507540)
mi-a iesit o duduie in fata,mi-a taiat calea,nu s-a asigurat si nici prioritate nu mi-a acordat,era in afara localitatii si am intrat in ea din plin,aveam cam 120km/h si nah.....acum stau fara masina....:sad::sad:

tu zi merci ca nu sta masina fara tine la viteza aia! fieru e fier se indreapta stai calm

bogdanell99 10-07-10 20:31

Re: probleme relanti
 
corect....
si oricum banuiesc ca tre sa iti faca masina ...dak e ea vinovata...asa ca zi ms ca nu ai patzit nimik ;)


All times are GMT +2. The time now is 15:40.

- Copyright 2026 4Tuning