![]() |
antigel e36
Salutari, cine stie ce fel de antigel ar trebui la un e36 1.8 ?
si inca ceva, imi curgea antigel pe la vasul acela mai exact pe la acea garnitura si fiind foarte frig afara am tot completat doar cu antigel concentrat vre-o 4 litri si am mers cam in jur de 1 luna jumate,am reusit sa remediez problema si am mai bagat niste apa peste, vre-o 2 litri ,are ceva ca am mers cu antigel concentrat aceasta perioada ???? |
Re: antigel e36
Antigel roz.... (cred ca g11 este) nu are nimic ca ai mers cu antigel concentrat...
|
Re: antigel e36
daca nu a fisurat garnitura pana acum e ok dar nu e indicat concentratie peste 50%
|
Re: antigel e36
1 Attachment(s)
Sursa - Bmw Tis
|
Re: antigel e36
Mie la service mi au recomandat albastru
|
Re: antigel e36
Ala roz e cel mai bun si cel mai scump.E bun ca face si racirea cum trebuie si protejeaza si instalatia
|
Re: antigel e36
Quote:
|
Re: antigel e36
Quote:
|
Re: antigel e36
Quote:
|
Re: antigel e36
daca tu zici...
|
Re: antigel e36
antigelul roz este pt aluminiu ,perfect pt e 36 ,atentie sa puneti apa distilata depunerile de calcar pot fi daunatoare pe termen lung pt pompa de apa si termostat
|
Re: antigel e36
Deci , cum ramane : roz sau albastru ?
|
Re: antigel e36
Quote:
|
Re: antigel e36
100 de pareri si care este buna?
|
Re: antigel e36
La noi in service, bagam in Bmw numai :arrow:
https://forum.4tuning.ro/461-dezmembr...ml#post2967063 |
| All times are GMT +2. The time now is 15:23. |
- Copyright 2026 4Tuning