Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   DONATII si CADOURI (https://forum.4tuning.ro/539-donatii-cadouri.html)
-   -   Donez calculator (https://forum.4tuning.ro/539-donatii-cadouri/160315-donez-calculator.html)

@Ll13n 23-12-09 22:38

Donez calculator
 
Am facut rost de un Compaq Deskpro 6350 si monitor, destinatia fiind 2 veri ai mei mai indepartai...o fata de 6 ani si fratele ei de 10 ani....lor le-a murit tatal si m-am gandit sa le fac cadou acuma de Sarbatori un PC.
Calculatorul nu este foarte stralucit....este pentium 2 are 4GB hardul si 130 mega ramul.
Singura problema e ca nu are nici macar CD-rom.Io ma gandeam sa cumpar un DVD-rom care doar sa citeasca nu sa si scrie.
Stie cineva unde gasesc un DVD-rom extern pe USB sau intern dar sa se potriveasca la acest calculator?
Si daca are cineva o imprimanta alb-negru care nu-i mai trebuie sa-mi lase PM.

andi_cimpean 23-12-09 23:07

Re: Donez calculator
 
Cauta ceva Combo, poti incerca pe okazii

@Ll13n 23-12-09 23:11

Re: Donez calculator
 
Cum fac sa cumpar de pe okazii...trebuie sa ma duc sa-l iau sau vine prin posta...cum este?

julaikos 24-12-09 01:31

Re: Donez calculator
 
un cdrw am eu,ultima oara cand l-am folosit functiona :) da-mi un privat sa vedem cum facem sa ti-l trimit

Alex30 24-12-09 11:19

Re: Donez calculator
 
Quote:

Originally Posted by @Ll13n (Post 2918002)
Cum fac sa cumpar de pe okazii...trebuie sa ma duc sa-l iau sau vine prin posta...cum este?

Ca sa cumperi de pe okazii ai nevoie sa iti faci un cont. Dupaia licitezi sau dai ''Cumpara'' si primesti prin e-mail datele de contact ale vanzatorului. Il suni si stabiliti un loc de comun acord unde v-a intalniti.

andi_cimpean 24-12-09 12:59

Re: Donez calculator
 
1 Attachment(s)
Asa arata unitatea de PC, pe care Mihnea aka @Ll13n, vrea sa o doneze verisorilor. Daca aveti o unitate optica pentru asa Desktop ar fi perfect :).

@Ll13n 25-12-09 21:05

Re: Donez calculator
 
I-am luat pana duminica la mine :D
Vreau sa stiu si eu ce jocuri cu masini ar merge pe acest PC.
Si daca stiti vre-un joc care sa mearga si cu volanul ca le dau volanu meu.

Craciun Fericit!

julaikos 25-12-09 21:10

Re: Donez calculator
 
un nfs 2?

@Ll13n 25-12-09 21:11

Re: Donez calculator
 
Merge pe un pentium 2?

Danutz Bratosin 25-12-09 21:13

Re: Donez calculator
 
Merge...
Merge si Star Craft, Worms si mai multe jocuri destul de interesante si care nu cer asa mult:)

@Ll13n 25-12-09 21:22

Re: Donez calculator
 
Baiatului i-i plac jocurile cu masini.
Vreau sa-i pun ceva frumos...NFS2 este misto...dar nu intra pe hdd.
Windowsul ocupa cam 3 GB si ramane doar 1 GB pe care ii pun niste jocuri simplute....
Ma gandesc sa-i cumpar un HDD de 20-40 de GB.
Aveti cineva la oferta de Craciun? :-)

julaikos 25-12-09 21:29

Re: Donez calculator
 
dar ce windows i-ai pus nene?
pune un windows 2000,cu tot cu winamp si ce mai trebuie sa ai pe un calculator nu ar trebui sa depasesti 2giga ocupati

ce mous ai?ca am un mous optic care sta degeaba

@Ll13n 25-12-09 21:33

Re: Donez calculator
 
are Windows 2000....dar ocupa cam 3 GB.

julaikos 25-12-09 21:43

Re: Donez calculator
 
este ceva suspect acolo,winxp ocupa cam 1-1.5giga,deci ala nu trebuie sa fie mai mare de 6-700mega...ar trebui facuta curatenie prin el sau reinstalat windowsul...
de unde spuneai ca esti?

@Ll13n 25-12-09 22:27

Re: Donez calculator
 
Sunt din Ilfov...langa Bucuresti sector 6


All times are GMT +2. The time now is 22:30.

- Copyright 2026 4Tuning