![]() |
Donez calculator
Am facut rost de un Compaq Deskpro 6350 si monitor, destinatia fiind 2 veri ai mei mai indepartai...o fata de 6 ani si fratele ei de 10 ani....lor le-a murit tatal si m-am gandit sa le fac cadou acuma de Sarbatori un PC.
Calculatorul nu este foarte stralucit....este pentium 2 are 4GB hardul si 130 mega ramul. Singura problema e ca nu are nici macar CD-rom.Io ma gandeam sa cumpar un DVD-rom care doar sa citeasca nu sa si scrie. Stie cineva unde gasesc un DVD-rom extern pe USB sau intern dar sa se potriveasca la acest calculator? Si daca are cineva o imprimanta alb-negru care nu-i mai trebuie sa-mi lase PM. |
Re: Donez calculator
Cauta ceva Combo, poti incerca pe okazii
|
Re: Donez calculator
Cum fac sa cumpar de pe okazii...trebuie sa ma duc sa-l iau sau vine prin posta...cum este?
|
Re: Donez calculator
un cdrw am eu,ultima oara cand l-am folosit functiona :) da-mi un privat sa vedem cum facem sa ti-l trimit
|
Re: Donez calculator
Quote:
|
Re: Donez calculator
1 Attachment(s)
Asa arata unitatea de PC, pe care Mihnea aka @Ll13n, vrea sa o doneze verisorilor. Daca aveti o unitate optica pentru asa Desktop ar fi perfect :).
|
Re: Donez calculator
I-am luat pana duminica la mine :D
Vreau sa stiu si eu ce jocuri cu masini ar merge pe acest PC. Si daca stiti vre-un joc care sa mearga si cu volanul ca le dau volanu meu. Craciun Fericit! |
Re: Donez calculator
un nfs 2?
|
Re: Donez calculator
Merge pe un pentium 2?
|
Re: Donez calculator
Merge...
Merge si Star Craft, Worms si mai multe jocuri destul de interesante si care nu cer asa mult:) |
Re: Donez calculator
Baiatului i-i plac jocurile cu masini.
Vreau sa-i pun ceva frumos...NFS2 este misto...dar nu intra pe hdd. Windowsul ocupa cam 3 GB si ramane doar 1 GB pe care ii pun niste jocuri simplute.... Ma gandesc sa-i cumpar un HDD de 20-40 de GB. Aveti cineva la oferta de Craciun? :-) |
Re: Donez calculator
dar ce windows i-ai pus nene?
pune un windows 2000,cu tot cu winamp si ce mai trebuie sa ai pe un calculator nu ar trebui sa depasesti 2giga ocupati ce mous ai?ca am un mous optic care sta degeaba |
Re: Donez calculator
are Windows 2000....dar ocupa cam 3 GB.
|
Re: Donez calculator
este ceva suspect acolo,winxp ocupa cam 1-1.5giga,deci ala nu trebuie sa fie mai mare de 6-700mega...ar trebui facuta curatenie prin el sau reinstalat windowsul...
de unde spuneai ca esti? |
Re: Donez calculator
Sunt din Ilfov...langa Bucuresti sector 6
|
| All times are GMT +2. The time now is 22:30. |
- Copyright 2026 4Tuning