Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Gladiatorul de 700 CP (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/147436-gladiatorul-700-cp.html)

boy_wonder 12-10-09 10:01

Gladiatorul de 700 CP
 
11 Attachment(s)
ENCO Gladiator 700 GT Biturbo - Gladiatorul de 700 CP

A trecut ceva timp de cand nu am mai auzit de germanii de la ENCO Exklusive... Dar tunerul din Chemnitz s-a intors... S-a intors in arena cu un Cayenne Turbo, transformat in gladiator. Unul de "numai" 700 CP...

Desi nimeni nu se poate plange ca SUV-ul german duce lipsa de putere (500 CP in versiunea standard), cei de la ENCO au mai pulsat putin... Bine, nu chiar putin, ci inca aproape jumatate din cat are. Cayenne-ul Turbo a fost hranit cu turbo mai mari, un nou sistem de evacuare si alte mici "vitamine", ajungandu-se astfel la 700 CP. 700 CP acompaniati de 850 Nm. Rezultatul? 0 - 100 km/h in doar 4.5 secunde, viteza maxima de 290 km/h. Si toate astea pe la vreo 2.5 tone... Iar pentru a tine gladiatorul <del> in lanturi </del> sub control, germanii au adaugat o suspensie mai joasa cu 50 mm si niste frane imense, de 410mm x 36mm pe fata, respectiv 380mm x 32mm pe spate.

Exteriorul a fost, de asemenea, luat in vizor si vine acum cu o noua armura aerodinamica si cizme pe 23 inci. Si la interior avem de-a face cu un adevarat gladiator, Turbo-ul "inghitind" patru scaune de 911 GT3 si prezentandu-se cu un "scut" in forma de roll cage si fibra de carbon in culoarea sangelui adversarului. Te pui cu el?

Cozmescu-Alin 12-10-09 10:09

Re: Gladiatorul de 700 CP
 
Criminal:twisted: .Cu siguranta nu vom vedea asa ceva pe strazile din dorobanti ca dehh nu are piele si lux in interior.:lol: E printre putinele suv-uri care imi plac.Arata intr-un mare feeeel8)

Alex_D12 12-10-09 10:09

Re: Gladiatorul de 700 CP
 
e cel mai extrem SUV pe care l'am vazut vreodata :| ......... godlike! :)

dem_fuzl 12-10-09 10:10

Re: Gladiatorul de 700 CP
 
wow ce interior :o

asta ar fi singurul cayene care mi-ar place cum e facut la interior. interiorul astuia, si exteriorul alora de la maff .... mda, visez :))

allexutzzu 12-10-09 10:21

Re: Gladiatorul de 700 CP
 
absolut demential din toate punctele de vedere!! cel mai smecher cayenne de pana acum postat pe 4tuning...

catalin_486 12-10-09 10:36

Re: Gladiatorul de 700 CP
 
si asa era Cayenne Turbo o bomba pe roti fiind foarte apreciat pentru sportivitatea de care da dovada, acum cu 700 de ponei sub capota si jantele pe 23(criminale :D) iti taie respiratia.

YGD-sef 12-10-09 10:40

Re: Gladiatorul de 700 CP
 
Ce roll-bar frumos are in interior ...:rolleyes2

cristyMB 12-10-09 11:06

Re: Gladiatorul de 700 CP
 
chiar frumos , si interior si exterior (mai putin scrisu ala de pe luneta) de performante nu mai e nimic de zis .... :) dar creca are si un pret pe masura :-ss .

DonnLuca 12-10-09 11:33

Re: Gladiatorul de 700 CP
 
Combinatia de culori este foarte reusita si de efect.. in rest la performante :shock: :shock:..

alex22das 12-10-09 12:01

Re: Gladiatorul de 700 CP
 
sunt de acord cu toata lumea... frumos si combinatia de culori e criminala :)

Marius_mym89 12-10-09 12:25

Re: Gladiatorul de 700 CP
 
e frumos ce mai ... au reusit o imbinare foarte frumoasa intre sport si comfort.

pitic_wrc 12-10-09 12:41

Re: Gladiatorul de 700 CP
 
wow doamne:)) o creatie divina..:X

micut_zu 12-10-09 12:55

Re: Gladiatorul de 700 CP
 
Foarte frumos ! Ce pret are ?

edinho_realmadrid 12-10-09 13:04

Re: Gladiatorul de 700 CP
 
Ce poti spune despre o asa masina ? Combinatia de culori,puterea motorului,masina in sine este una deosebita :D

FloweRffs 12-10-09 13:07

Re: Gladiatorul de 700 CP
 
ma lasat fara cuvinte :/


All times are GMT +2. The time now is 14:17.

- Copyright 2026 4Tuning