Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - tonytech (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/129088-machete-lucru-tonytech.html)

tonytech 16-06-09 21:14

Am un Dodge Viper la care lucrez de o saptamana si m-am gandit sa postez pe forum pentru putin ajutor.

Lista cu tot ce am facut pana acum:
-interiorul scos
-placuta de plastic cu detaliile motorului scoasa
-sasiul din plastic ajustat pentru mai mult spatiu
-bara fata/spate,praguri,capota,portbagaj,plasticul de pe usi scoase(unele taiate cu panza de bomfaier:D)

Momentan realizez un sablon pentru viitorul body-kit
Planurile de viitor principale sunt:
-transformarea in automodel radiocomandat
-interior in detaliu,care va cuprinde mai multe intrerupatoare pentru faruri,neoane,etc.
Urmeaza si niste poze

a!3x 16-06-09 22:22

Re: Machete in lucru - tonytech
 
asteptam poze cu el.Si la ce scara este?

tonytech 17-06-09 07:26

Re: Machete in lucru - tonytech
 
Zilele astea o sa pun.Macheta e la scara 1:18.Oricum nu mai e stock:D

a!3x 17-06-09 15:34

Re: Machete in lucru - tonytech
 
iti urez spor la treaba si sper sa iti iasa bine!!

tonytech 18-06-09 15:13

Re: Machete in lucru - tonytech
 
13 Attachment(s)
niste poze(cand construiam sablonul pentru body kit)
peisaju nu conteaza:D:D:D

a!3x 18-06-09 16:06

Re: Machete in lucru - tonytech
 
din poxilina ai facut body kitul?Si imi place cum lucrezi bravo!!

tonytech 18-06-09 17:01

Re: Machete in lucru - tonytech
 
Ce vezi in pozele de mai sus e un fel de sablon ca sa sustina poxilina pentru constructie si modelare.Azi am terminat de facut kitul din poxilina si o sa mai fac cate ceva cu un kit:P

eddycdk 19-06-09 11:09

Re: Machete in lucru - tonytech
 
am sa urmaresc sa vad ce iesie
imi place cum lucrezi ;)
spor la treaba

a!3x 19-06-09 12:35

Re: Machete in lucru - tonytech
 
lucrezi foarte bine! Si deabea astept sa vad finalul!

BigDaddy_1112 19-06-09 18:06

Re: Machete in lucru - tonytech
 
Quote:

Originally Posted by tonytech (Post 2418318)
Ce vezi in pozele de mai sus e un fel de sablon ca sa sustina poxilina pentru constructie si modelare.Azi am terminat de facut kitul din poxilina si o sa mai fac cate ceva cu un kit:P

Inedit modul de abordare. E un fel de lut, ca cel pe care il folosesc matriterii?
Oricum, foarte tare Viperul! Vrei sa il faci evazat, in stil DTM?
Succes in continuare!

tonytech 19-06-09 19:35

Re: Machete in lucru - tonytech
 
O sa razi dar e plastelina:). Oricum e foarte buna mai ales daca o tii o noapte afara se intareste foarte bine si poti sa modelezi poxilina peste ea.Da,asa ma gandesc sa o fac dar mai am foarte mult de lucru...

a!3x 19-06-09 21:41

Re: Machete in lucru - tonytech
 
nici nu iti dai seama ca e din plastilina supeeer!!

tonytech 20-06-09 09:38

Re: Machete in lucru - tonytech
 
Am o problema:( Am luat kit de geamuri si am inceput sa finisez body kitul din poxilina.Faza e ca nu stiu cand se intareste pentru ca deja au trecut 2 zile :(

Darius DMS 20-06-09 10:28

Re: Machete in lucru - tonytech
 
daca au trecut 2 zile si tot nu s-a intarit,inseamna ca nu ai amestecat bine poxilina....acum trebuie sa o dai jos si sa o iei de la capat....prima oara am facut si eu asa...eu amestec poxilina timp de 3-5 minute si dupa o aplic.....bafta

L4uR 20-06-09 12:03

Re: Machete in lucru - tonytech
 
pardon...daca amesteci 5 minute se face urat....amesteci 2 minute si in 10 minute se intareste;)dar sa nu o lasi sa se intareasca ca iti fa fii greu sa ii dai forma...eu daca e sa fac ceva modelez cu un cutter ...un briceag atunci cand e moale...


All times are GMT +2. The time now is 21:41.

- Copyright 2026 4Tuning