![]() |
Cielo - DJ-06-PFH
3 Attachment(s)
salutare tuturor!
Va prezint si eu masina mea....e din decembrie '96, iar eu o am de 3 ani, timp in care am bagat destui bani in ea pt. ca imi place sa mearga bine Pe viitor am mai multe idei de imbunatatire a masinii...bani sa fie :) As vrea un filtru de aer sport, o bara de rigidizare, xenoane, dar in primul rand o vopsire profesionista |
Re: DJ-06-PFH
Bine ai venit in zona... :) !!
|
Re: DJ-06-PFH
multumesc
pt sistemu de franare pe fata merg etrieri de lanos? eu asa stiu.care si-a pus sa ma consilieze si pe mine |
Re: DJ-06-PFH
Nu mi-am pus, am din fabrica mai mari, dar asa stiu si eu.. de Lanos. Poti sa cauti si o bara antiroliu de Nexia, pt stabilitate si directie.
|
Re: DJ-06-PFH
jantele va plac? le-am luat de curand.sunt doar pe 13'' dar aveam 8 cauciucuri bune si de aia n-am luat mai mari
|
Re: DJ-06-PFH
Mda merg etrieri de lanos cu placute de matiz..insa eu zic ca e mai eficienta o punte cu discuri pe spate!Si crede-ma ca vb din experienta...
Ce ciudate mi se par jantele pe 13'...Parca totusi e cam mare balonul ala! :) |
Re: DJ-06-PFH
:D sunt cauciucuri normale (175/70)
ce punte ai?de la ce model?cam cat costa? |
Re: DJ-06-PFH
Vezi ca daca incerci sa pui etrieri de lanos s-ar putea sa-ti loveasca in jante. Eu am etrieri de lanos dar am jante pe 14" si nu am avut probleme.
Bine ai venit pe forum! LE: O punte cu discuri pe spate face toti banii. |
Re: DJ-06-PFH
dupa cum zice webcathos ar fi mai bine o punte cu discuri pe spate? eu nu am abs...asa ca ar fi problema ca ar bloca rotile spate prea repede o punte cu discuri?
|
Re: DJ-06-PFH
In primul rand bine ai venit!
In al doilea rand, sunt de aceeasi parere ca o punte spate n-are cum sa nu fie o mare imbunatatire, am vazut diferenta clar la 2 masini aproape identice, una cu tamburi si una cu discuri din fabrica. In al treilea rand, degeaba mai intrebi si pe altii cu privire la discuri spate, ca daca nici cei care ti-au raspuns mai sus nu sunt "in tema", nu stiu cine altcineva ar fi... si chiar daca ar fi cineva mai "in tema" decat ei, tot aceeasi parere ar avea-o. Bafta cu masina, sa ai parte de ea multa vreme si cu bani putini! |
Re: DJ-06-PFH
multumesc de primire.sper ca nu se supara lumea daca intreb...ca vorba aia "intreb nu dau cu pau" :)
|
Re: DJ-06-PFH
Punte spate de opel vectra A ,astra F sau kadet E!!Daca ai fuzete detasabile merg puse doar discurile si etrierii,cu mici modificari la frana de mana,la cablul acesteia mai precis...Insa apare o problema,jantele pe 13 nu mai intra si am impresia ca nici la etrierii de lanos nu cred ca intra!!!
nota: ti-am editat postul ca sa fie informatia completa :) |
Re: DJ-06-PFH
intra linistit roti de 13 pe etrieri de lanos..eu am pus in service daewoo pe fata etrieri de lanos,discuri si placute de matiz.pe spate daca pui punte cu discuri nush...dar pe fata iti spun sigur ca merge...si chiar sunt mai eficiente...bine ca eu am discuri ventilate....bafta in continuare....vb lui webcathos...ciudate jentile alea...parca e cauciul mai umflat ...
|
Re: DJ-06-PFH
am schimbat pistonasele de frana pe spate...am pus unele mai mari, iar maine schimb si pompa de frana cu una mai mare(22) si cu regulatori cu debit mai mare (3/30)....
astept sa vad diferenta urmatoru pas etrieri de lanos |
Re: DJ-06-PFH
franele s-au imbunatatit destul de mult...acum tine mai bine mai sus si blocheaza rotile mai greu.In concluzie distanta de franare micsorata :)
|
| All times are GMT +2. The time now is 15:40. |
- Copyright 2026 4Tuning