![]() |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Eu ma refeream strict la masinile Subaru , in afara de TXA n am prea vazut altele in ultimul timp sa concureze serios p acolo ! El a spus ' mai ales printre masinile Subaru ' , mi se pare o exagerare sincer ...
|
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Pista de la tulcea este aparent aderenta.
Betonul cu acea rugozitate in general are o aderenta buna, iar daca este si tratat e chioar bine, insa suprafata este friabila, veche... Intre anvelopa si beton se pot obtine aderente bune pe aceasta pista dar de foarte multe ori se rupe betonul din beton. Acesta este motivul pentru care apar mari probleme cu transmisiile la Tulcea. Mereu trebuie schimbat startul dar oricum nu este o solutie corecta este un surogat de pista. |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
pe culoarul de beton nu a mai crapat de mult o masina,
la ultima etapa , au cedat multe pe culoarul cu lipici asa pe langa subiect , pot crapa multe daca LC este incorect reglat si functia " picior stang " e foarte brutala . asta tine mult de fiecare pilot in parte si stilul lui. |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Am inteles totusi ca la Arad e mai bine. Ar fi pista mai buna...
Ar fi foarte interesant de filmat folosind camere performante si studiat cadru cu cadru la plecare dar si dupa zona tratata. Aceeasi problema am reusit sa o observ si in in Ungaria, aceasta fiind problema pistelor de beton vechi. Observ ca si la unele masini americane chiar nemodificate timpii pe aceste piste sunt mai slabi decat pe pistele de drag. Oricum felicitari pentru organizare si pentru cadenta evenimentelor. pe viitor intentionez sa introduc in joc si Bucurestiul. |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Viitor insemnand cand ?
|
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Daca ar fi dupa mine cat mai curand posibil.
Sansele sunt mari dar e destul de alambicata treaba cu organizarea aici. Deci nu pot sa dau un raspuns concret din cauza faptului ca nu depinde doar de mine. |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
ce mai zice "motoreta",cum sta la micile teste care le-ai facut?
de curiozitate subaru TXA cam ce putere are? |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
In jur de 800cp, nu stiu de ce, poate din cauza transmisiilor subaru trebuie sa aibe multi cai ca sa scoata timpi buni.
|
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Sunt cateva aspecte care trebuiesc puse la punct.
Motorul nu a avut compresia egala, am sperat ca dupa rodaj sa se eglizeze insa nu a fost asa. Am desfacut motorul si am gasit diferente de prelucrare la chiulase, diferenta de volul a camerei de ardere. problema a fost remediata, urmeaza sa inchidem motorul la loc. Cosmin - transmisia de subaru este robusta fapt care este obtinut prin tehnologie dar si masa de material, astfel pierderile sunt ceva mai mari, doar ca din nefericire multe din supraputerile declarate nu sunt reale, asa cum de multe ori obsevam si la masini din Romania. Puteri enorme- performante normale... asta ne arata ca dynourile pe care le folosesc sunt mult prea optimiste, in :lol:aducerea fericirii. |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Mai exista motocicleta asta? :D
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:58. |
- Copyright 2026 4Tuning