Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Opel tuning (https://forum.4tuning.ro/136-opel-tuning.html)
-   -   Club Astra Bertone (https://forum.4tuning.ro/136-opel-tuning/21370-club-astra-bertone.html)

Renesys 14-11-08 23:06

Re: Club astra bertone
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by ShortyME (Post 1864573)
Mey Renesys de unde ti-ai luat asa ceva...si cat te-a costat ca sincer arata frumos pe Bertoneel tau si m-ar interesa. Sa-mi spui si unde le-ai montat te rog daca poti.

Mersi

Cumparate de aici: http://www.whitexenon.ro/shop.php?nu...755777bf113ee2

Montate de mine...

Da te rog eu fara "mey" :)))

ShortyME 14-11-08 23:10

Re: Club astra bertone
 
Scuze...:D
Mersi frumos pentru post...o sa imi controlez si eu bugetul:D si o sa le incerc ca dau bine rau...la montaj sa vad ce pot face, mai ales ca acum vine si frigul.

Renesys 14-11-08 23:18

Re: Club astra bertone
 
Quote:

Originally Posted by ShortyME (Post 1864599)
Scuze...:D
Mersi frumos pentru post...o sa imi controlez si eu bugetul:D si o sa le incerc ca dau bine rau...la montaj sa vad ce pot face, mai ales ca acum vine si frigul.

Cu placere... Montajul iti trebuie un pic de timp si grija cand desfaci farul... Daca iti iei ma intrebi siti dau mai multe detalii la montaj...

pyranha_1984 14-11-08 23:43

Re: Club astra bertone
 
D unde imi iau si eu o sita frumoasa ??? fagure? care stii pls !!!

Florinike 15-11-08 07:48

Re: Club astra bertone
 
@shorty si restul care vor sa vina. Maine la ora 10.00 in Piata Constitutiei ne adunam toti si mergem sa aflam cat de buna e pizza in breaza :D

daniii_86 15-11-08 11:32

Re: Club astra bertone
 
oho kiar se vad frumos
:D :D ledurile imi voi pune si eu :d

dany_let 15-11-08 19:22

Re: Club astra bertone
 
sincer ledurile alea mi se par tiganeala...dar fiecare cu gustul lui...

ShortyME 15-11-08 20:16

Re: Club astra bertone
 
5 Attachment(s)
Referitor la maine...eu nu pot merge cu voi la Breaza :cry:
Ma cheama datoria, dar o sa trec pe la 10 pe acolo sa va urez si eu drum bun si sa aveti pofta la pizza.;)

Am o janta de vanzare dimensiunea 18" OZ Ultraleggera Matt Black. Problema este ca e indoita si chiar crapata se vede din poze. Am inteles la cei de la Autosoft ca se poate suda sau ma rog se poate repara si folosi. ASta daca e cineva interesat sau daca mai are cineva altele asemanatoare.

Pe langa asta mai am si setul de 4 jante acelasi model cu tot cu cauciucuri Yokohama 245/45 R18 96Y. Astea sunt in stare buna.

Pentru detalii id: brian_on_weed

Florinike 15-11-08 20:17

Re: Club astra bertone
 
Maine dimineata la ora 10.00 in Piata Constitutiei ramane valabila intalnirea. Cine vrea sa mearga cu Bertonele la o pizza in Breaza este bine venit.
@#dany-gusturile nu se discuta :D

b-power 15-11-08 20:39

Re: Club astra bertone
 
janta aia nu cred ca se mai numeste si matt black,pt ca e la fel ca ale mele si ale mele sunt decat OZ racing Ultraleggera!da cine stie,o fi o diferenta infima!ziceai ca mai ai 4 de vanzare la fel?alea in cati bani?sa-mi fac o idee!salut!

ShortyME 15-11-08 20:57

Re: Club astra bertone
 
Intr-adevar asa stiam si eu ca tine ca sunt doar Ultraleggera dar asa le-am gasit pe un site. Celelalte 4 sunt cu tot cu gume nu au decat 6 luni toate au rulat putin aprox. 25.000 km si pretul negociabil este de 70 mil sau 1800 euro. Cea sparta e 1,5 milioane. Se pot vedea oricand cu un tel inainte. Dimensiunea este 18" !!!:!:

Intrebare: Dimensiunea de 18" merge pe Bertone ?
Si daca stii de unde pot lua si eu cauciucuri dimensiunea 215/40 R17 83V eventual Fulda.

Mersi.

b-power 15-11-08 21:03

Re: Club astra bertone
 
ma ar trebui ssa mearga 18...1800 euro..ai verificat intai cat sunt in magazin?eu am la fel dar pe 17!cauciucuri,da-i un search pe google ca sunt foarte acceptabile la pret pe internet

ShortyME 15-11-08 21:14

Re: Club astra bertone
 
da dar in banii astia iti dau si gumele ca nu am ce face cu ele de aia e atat...uite ca nu mai stiu cat e un cauciuc din ala yokohama in magazin. Am verificat pe net cat sunt jantele si asta e. Daca le dau bine daca nu le mai tin. Ele au echipat cu tot cu gume o Honda Legend.

Renesys 16-11-08 10:24

Re: Club astra bertone
 
Quote:

Originally Posted by dany_let (Post 1866130)
sincer ledurile alea mi se par tiganeala...dar fiecare cu gustul lui...

Citez: "...aici M-am Plictisit De Sfaturitori , Copii Si Oameni Care Isi Dau Cu Parerea Si Nu Au Habar...."

FastBoy 16-11-08 14:09

Re: Club astra bertone
 
Quote:

Originally Posted by Renesys (Post 1866934)
Citez: "...aici M-am Plictisit De Sfaturitori , Copii Si Oameni Care Isi Dau Cu Parerea Si Nu Au Habar...."

Renesys, ledurile dau extrem de bine,imi plac ft mult si chiar nu se observa ca sunt aftermarket,le ai montat bine, de altfel e intreb ce le ai facut proiectarelor ca e o lumina ciudata acolo,gen eclipsa, in sensul bun al cuvantului...

p.s. plictiseala dauneaza grav sanatatii :)


All times are GMT +2. The time now is 22:01.

- Copyright 2024 4Tuning