Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

geomar 11-01-10 17:46

Re: VW Vento - Proprietari
 
multumesc mult antonlupan
pentru ULIE COZMI AM UN MOTOR DE 1,8 BENZINA 55kw fara geamuri sau oglinzi electrice, fara clima sau airbaguri, dar in schimb am niste jante din aliaj pe16

geomar 11-01-10 17:47

Re: VW Vento - Proprietari
 
antonlupan la care masina te referi ca ar fi de vinzare?

antonlupan 11-01-10 21:04

Re: VW Vento - Proprietari
 
5 Attachment(s)
asta e masina...alea sunt discurile si suspensiile montate in noiembrie 2009...totul nou fata-spate.....pentru detalii te rog pm...

fiderzen 12-01-10 12:54

Re: VW Vento - Proprietari
 
4 Attachment(s)
asta este vento al meu...
planuri sunt multe insa am inceput cu o prelungire sub bara fata,si cu cateva plastice din interior care erau deteriorate.
Urmeaza suspensia sport
evacuarea schimbata (face mult prea tare si e deranjant) sau o toba finala cu silencer
toate piesele vopsite auriu vor deveni iar albe, jantele cred ca or sa ramana asa o perioada
o ploapa peste faruri, eventual daca puteti sa imi dati niste raspunsuri, de ce am luftul asa mare intre grila si capota? :-?...cineva mi-a spus ca sunt 2 grile diferite pentru modelele pana in 94 si pentru cele dupa 94

masina este un vento din 94, 2.0 8v

gasesc la cineva de aici o semnalizare pentru partea pasagerului (din bara) ? semnalizare mare (cred ca este aftermarket) ?

si cateva poze: nu arata cine stie ce, dar usor usor o sa aibe o forma :P

bzsa 12-01-10 13:17

Re: VW Vento - Proprietari
 
grila te este pt modelele 96-98
iar semnalizare..... cred ca trebuie un set nou
modelele aftermarket nu gasesti la bucata

bzsa 12-01-10 13:19

Re: VW Vento - Proprietari
 
vezi postul 1420 sa vezi ce model de grila ar trebui sa ai

fiderzen 12-01-10 16:18

Re: VW Vento - Proprietari
 
gata, am bagat si anunt sa schimb grila :P..
mc ;)

ErdVento 12-01-10 16:25

Re: VW Vento - Proprietari
 
1 Attachment(s)
sal, fiderzen
preungirea sub bara e de la un golf sau unde ai dat peste ea?ca yo nu gasesc niciunde,si caut de mult?


bzs,
vreau sa cumpar grila aftermarket fara semn,dar modelu asta care are si fiderzen,oare o sa am si yo problema asta cu distanta,eu am grila modelu din 1995,iti atasez o poza!
astept rasp.,mersi

fiderzen 12-01-10 17:10

Re: VW Vento - Proprietari
 
Prelungirea este de golf 3, nu o sa iti intre daca nu tai unele cleme, vezi tu la montaj daca e sa gasesti prelungirea :)
Eu am luat-o de la un baiat care dezmembra 3 golfuri , si era singura prelungire care o mai avea.
Daca iti cumperi grila aftermarket, nu imi vinzi mie grila ta? :D

si acum o intrebare pentru cei care cunosc vento mai bine, care sunt punctele slabe ale caroseriei? pe unde rugineste, ma intereseaza partea de dedesubt, ptr ca la exterior, in compartimentul motor, oale, praguri arata foarte bine, dar pe sub ea inca nu am putut sa o vad, si sa stiu unde sa ma uit mai bine :D
La opel si bmw ma pricep, dar la vento inca invat :)) :P

bzsa 12-01-10 17:42

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by ErdVento (Post 2970039)
bzs,
vreau sa cumpar grila aftermarket fara semn,dar modelu asta care are si fiderzen,oare o sa am si yo problema asta cu distanta,eu am grila modelu din 1995,iti atasez o poza!
astept rasp.,mersi

nu stiu s-ar putea

bzsa 12-01-10 17:45

Re: VW Vento - Proprietari
 
[QUOTE=si acum o intrebare pentru cei care cunosc vento mai bine, care sunt punctele slabe ale caroseriei? pe unde rugineste, ma intereseaza partea de dedesubt, ptr ca la exterior, in compartimentul motor, oale, praguri arata foarte bine, dar pe sub ea inca nu am putut sa o vad, si sa stiu unde sa ma uit mai bine :D
La opel si bmw ma pricep, dar la vento inca invat :)) :P[/QUOTE]

eu m-am uitat la al meu dedesubt si nu era prob
am schimbat doar pragurile si am constatat ca careoseria era suflata cu ceara

Sebastian.C 12-01-10 18:02

Re: VW Vento - Proprietari
 
Fiderzen...am eu grila de vanzare...

fiderzen 12-01-10 18:19

Re: VW Vento - Proprietari
 
sa imi faci un pret pe privat daca se poate, sa stiu ce investitie este necesara :D, merci

ulie.cozmi 12-01-10 19:09

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by bzsa (Post 2970328)
eu m-am uitat la al meu dedesubt si nu era prob
am schimbat doar pragurile si am constatat ca careoseria era suflata cu ceara

am masina de vreo 5 ani in custodia mea sau a familiei sa zic asa..probeleme cu rugina sunt pe la aripile spate,pragurile sunt foarte slabe si ruginesc rau de tot la golf/vento...anu asta in vara le schimb si eu ca sunt cam mancate( cu totul ca le-am facut acu' 2 ani cand am vopsit masina),aripile fata,dar in mare parte acolo prin spate la aripi(si pe interior) e prob si la praguri...
pe dedesupt cand am vopsito nu am avut mari probleme,era mai ruginita doar pe langa dopurile alea de plastic(sau cauciuc) de pe jos,vezi dupa ce dai mocheta jos :)

fiderzen 13-01-10 11:11

Re: VW Vento - Proprietari
 
10x, am notat ...cand se incalzeste afara si imi trece raceala , o sa ma apuc sa o desfac :D


All times are GMT +2. The time now is 14:20.

- Copyright 2026 4Tuning