![]() |
Re: VW Vento - Proprietari
multumesc mult antonlupan
pentru ULIE COZMI AM UN MOTOR DE 1,8 BENZINA 55kw fara geamuri sau oglinzi electrice, fara clima sau airbaguri, dar in schimb am niste jante din aliaj pe16 |
Re: VW Vento - Proprietari
antonlupan la care masina te referi ca ar fi de vinzare?
|
Re: VW Vento - Proprietari
5 Attachment(s)
asta e masina...alea sunt discurile si suspensiile montate in noiembrie 2009...totul nou fata-spate.....pentru detalii te rog pm...
|
Re: VW Vento - Proprietari
4 Attachment(s)
asta este vento al meu...
planuri sunt multe insa am inceput cu o prelungire sub bara fata,si cu cateva plastice din interior care erau deteriorate. Urmeaza suspensia sport evacuarea schimbata (face mult prea tare si e deranjant) sau o toba finala cu silencer toate piesele vopsite auriu vor deveni iar albe, jantele cred ca or sa ramana asa o perioada o ploapa peste faruri, eventual daca puteti sa imi dati niste raspunsuri, de ce am luftul asa mare intre grila si capota? :-?...cineva mi-a spus ca sunt 2 grile diferite pentru modelele pana in 94 si pentru cele dupa 94 masina este un vento din 94, 2.0 8v gasesc la cineva de aici o semnalizare pentru partea pasagerului (din bara) ? semnalizare mare (cred ca este aftermarket) ? si cateva poze: nu arata cine stie ce, dar usor usor o sa aibe o forma :P |
Re: VW Vento - Proprietari
grila te este pt modelele 96-98
iar semnalizare..... cred ca trebuie un set nou modelele aftermarket nu gasesti la bucata |
Re: VW Vento - Proprietari
vezi postul 1420 sa vezi ce model de grila ar trebui sa ai
|
Re: VW Vento - Proprietari
gata, am bagat si anunt sa schimb grila :P..
mc ;) |
Re: VW Vento - Proprietari
1 Attachment(s)
sal, fiderzen
preungirea sub bara e de la un golf sau unde ai dat peste ea?ca yo nu gasesc niciunde,si caut de mult? bzs, vreau sa cumpar grila aftermarket fara semn,dar modelu asta care are si fiderzen,oare o sa am si yo problema asta cu distanta,eu am grila modelu din 1995,iti atasez o poza! astept rasp.,mersi |
Re: VW Vento - Proprietari
Prelungirea este de golf 3, nu o sa iti intre daca nu tai unele cleme, vezi tu la montaj daca e sa gasesti prelungirea :)
Eu am luat-o de la un baiat care dezmembra 3 golfuri , si era singura prelungire care o mai avea. Daca iti cumperi grila aftermarket, nu imi vinzi mie grila ta? :D si acum o intrebare pentru cei care cunosc vento mai bine, care sunt punctele slabe ale caroseriei? pe unde rugineste, ma intereseaza partea de dedesubt, ptr ca la exterior, in compartimentul motor, oale, praguri arata foarte bine, dar pe sub ea inca nu am putut sa o vad, si sa stiu unde sa ma uit mai bine :D La opel si bmw ma pricep, dar la vento inca invat :)) :P |
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
[QUOTE=si acum o intrebare pentru cei care cunosc vento mai bine, care sunt punctele slabe ale caroseriei? pe unde rugineste, ma intereseaza partea de dedesubt, ptr ca la exterior, in compartimentul motor, oale, praguri arata foarte bine, dar pe sub ea inca nu am putut sa o vad, si sa stiu unde sa ma uit mai bine :D
La opel si bmw ma pricep, dar la vento inca invat :)) :P[/QUOTE] eu m-am uitat la al meu dedesubt si nu era prob am schimbat doar pragurile si am constatat ca careoseria era suflata cu ceara |
Re: VW Vento - Proprietari
Fiderzen...am eu grila de vanzare...
|
Re: VW Vento - Proprietari
sa imi faci un pret pe privat daca se poate, sa stiu ce investitie este necesara :D, merci
|
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
pe dedesupt cand am vopsito nu am avut mari probleme,era mai ruginita doar pe langa dopurile alea de plastic(sau cauciuc) de pe jos,vezi dupa ce dai mocheta jos :) |
Re: VW Vento - Proprietari
10x, am notat ...cand se incalzeste afara si imi trece raceala , o sa ma apuc sa o desfac :D
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:20. |
- Copyright 2026 4Tuning