![]() |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
Poate nu o fi pentru altii o realizare sa detii unul din cele 500 de modele fabricate vreodata,insa pentru mine...un om modest si pasionat de masini din SE Romaniei,faptul ca detin un W124 E60AMG este mai mult decat o realizare.Daca nu stii mai bine taci,observa si invata.Postul asta al tau nu face decat sa confirme ceea ce s-a subinteles din postul anterior...esti total pe langa. Legat de Lucian,nici macar nu ne cunoastem personal,insa in timp cred ca ne-am urmarit proiectele personale(cel putin eu l-am urmarit un timp) iar cand apar d`astia ca tine,astia ca noi incearca sa va trezeasca la realitate. |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Pentru a lamuri putin lucrurile... faza cu 2.8 turbo era o gluma, dar am vazut ca nici Bytzu nu s-a prins.
Cat despre bau-bau... din respect pt nea Ilie (daca la el faci referire) prefer sa nu comentez. Nu mai cataloga masinile altora amice, vorbesti de motorsport dar o arzi in 325. Motorsport inseamna macar un M cand vorbim de a conduce. Cand e vorba de impins motoare... esti mult pe langa subiect. |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
1 Attachment(s)
Se lucreazasi s-a ajuns la montajul efectiv al calculatorului de motor ECU.
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/708/19102011204.jpg/]https://img708.imageshack.us/img708/3356/19102011204.jpg Dupa cum se vede in imagine avem alturate ecu original si cel Vi-PEC care urmeaza a fi montat pe masina. In trecut am folosit HKS F-CON dar am renuntat la el preferand Vi-PEC. |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
|
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Da si el foloseste aceasta marca.
In principiu este un produs de calitate foarte buna,marca australiana ceea ce nu insemna putin cand vorbim de ECU auto. |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
cand o sa fie gata agregatul pe cine provoci 1 ?
|
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Nu m-am gandit la asta, dar cred ca nu am sa provoc pe nimeni.
|
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
S-a pus praful pe ea nu gluma!
https://img80.imageshack.us/img80/8143/28102011225.jpg https://img802.imageshack.us/img802/1117/28102011226.jpg |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
Succes in continuare . |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Sa sti ca o sa creasca daca o mai las putin, dar gata masina deja poate sa iasa pe strada, functioneaza.
Totusi mai sunt multe de pus la punct si de aranjat. Apoi, cand totul este gata pentru faza de rodaj vine la sediu pentru a se face softul de rodaj. Acum e doar pornita si s-au verificat scurgeri de lichide, gaze... https://www.youtube.com/watch?v=9TJYbsVR72A De ce nu ai stat la Tulcea sa te dai si in grupe? Aveai cel mai bun timp in grupa ta. |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
|
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
|
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Multumesc, doar ca mai dureaza putin, noi nu ne gabim, lucram sustinut dar fara graba.
Maine iese la primele ore de rodaj, la mers in gol nimic mai mult. |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
iese ursul din barlog. este lupta grea la sfarsitul lui 2011, dar cred ca in cel mai rau caz o sa faca o figura frumoasa, nu o sa piarda rusinos.
chiar sunt curios ce o sa faca sti-ul. |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Repet faptul ca pe mine nu ma intereseaza ce fac celelalte masini, masina mea isi urmeaza propriul drum asa cum a facut mereu netinand cont de ce se intampla in jur.
Pana sa fie gata total mai este mult si graficul de lucru este incarcat, iar pentru masina nu s-a stabilit o data limita la care sa fie gata. |
| All times are GMT +2. The time now is 18:44. |
- Copyright 2026 4Tuning