Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Provocări pentru SUBARU lui Sebastian. (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/8607-provocari-subaru-sebastian.html)

GTA 26-09-11 23:43

Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Quote:

Originally Posted by TURBOSS (Post 4608617)
nu este chiar o asa mare realizare sa iti iei un amg de 20 de ani inscris pe bulgaria, sau este?'

nici nu imi vine sa prezint 2.5-ul meu pe romania, pt ca mi se pare o masina monotona. fara chick-down este lesinata. o sa o vand sa imi i-au si eu una turbo.

iar domnul avocat sa isi i-a roba sa se duca la un mecanic bun, bau-bau si sa-l consilieze cu troaca lui. "ingineria" costa.

Data viitoare inainte de a vorbi gandeste putin,sau daca asta e prea greu da un "search".Pana sa am AMG-ul asta de 20 de ani cum ii spui tu am avut o alta masina la care am lucrat doar eu si cu doi amici destul de mult timp,nu am intrat in sportul asta cu monitorul in fata...am intrat cu o masina si cu multa pasiune in urma carora a rezultat multa munca,zile si nopti pierdute,gramezi de bani cheltuiti si mici satisfactii,insa cel mai important lucru este ca am invatat foarte multe chestii pe care stand in fotoliu cu tastatura in brate nu o sa le stii niciodata.

Poate nu o fi pentru altii o realizare sa detii unul din cele 500 de modele fabricate vreodata,insa pentru mine...un om modest si pasionat de masini din SE Romaniei,faptul ca detin un W124 E60AMG este mai mult decat o realizare.Daca nu stii mai bine taci,observa si invata.Postul asta al tau nu face decat sa confirme ceea ce s-a subinteles din postul anterior...esti total pe langa.

Legat de Lucian,nici macar nu ne cunoastem personal,insa in timp cred ca ne-am urmarit proiectele personale(cel putin eu l-am urmarit un timp) iar cand apar d`astia ca tine,astia ca noi incearca sa va trezeasca la realitate.

Lucian 27-09-11 05:10

Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Pentru a lamuri putin lucrurile... faza cu 2.8 turbo era o gluma, dar am vazut ca nici Bytzu nu s-a prins.
Cat despre bau-bau... din respect pt nea Ilie (daca la el faci referire) prefer sa nu comentez. Nu mai cataloga masinile altora amice, vorbesti de motorsport dar o arzi in 325. Motorsport inseamna macar un M cand vorbim de a conduce. Cand e vorba de impins motoare... esti mult pe langa subiect.

SEBASTIAN 19-10-11 10:19

Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
1 Attachment(s)
Se lucreazasi s-a ajuns la montajul efectiv al calculatorului de motor ECU.
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/708/19102011204.jpg/]https://img708.imageshack.us/img708/3356/19102011204.jpg

Dupa cum se vede in imagine avem alturate ecu original si cel Vi-PEC care urmeaza a fi montat pe masina.

In trecut am folosit HKS F-CON dar am renuntat la el preferand Vi-PEC.

DZ1 19-10-11 17:28

Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 4655291)
Se lucreazasi s-a ajuns la montajul efectiv al calculatorului de motor ECU.
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/708/19102011204.jpg/]https://img708.imageshack.us/img708/3356/19102011204.jpg

Dupa cum se vede in imagine avem alturate ecu original si cel Vi-PEC care urmeaza a fi montat pe masina.

In trecut am folosit HKS F-CON dar am renuntat la el preferand Vi-PEC.

Vi-Pec, preferatul lui George :)

SEBASTIAN 19-10-11 21:29

Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Da si el foloseste aceasta marca.
In principiu este un produs de calitate foarte buna,marca australiana ceea ce nu insemna putin cand vorbim de ECU auto.

makess 20-10-11 19:00

Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
cand o sa fie gata agregatul pe cine provoci 1 ?

SEBASTIAN 20-10-11 21:22

Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Nu m-am gandit la asta, dar cred ca nu am sa provoc pe nimeni.

SEBASTIAN 30-10-11 22:38

Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
S-a pus praful pe ea nu gluma!
https://img80.imageshack.us/img80/8143/28102011225.jpg
https://img802.imageshack.us/img802/1117/28102011226.jpg

baubau racing 31-10-11 06:44

Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 4680006)

Planteaza niste gazon ...o sa devina ''verde'' si fara catalizator.:D
Succes in continuare .

SEBASTIAN 31-10-11 07:29

Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Sa sti ca o sa creasca daca o mai las putin, dar gata masina deja poate sa iasa pe strada, functioneaza.
Totusi mai sunt multe de pus la punct si de aranjat.
Apoi, cand totul este gata pentru faza de rodaj vine la sediu pentru a se face softul de rodaj.
Acum e doar pornita si s-au verificat scurgeri de lichide, gaze...
https://www.youtube.com/watch?v=9TJYbsVR72A
De ce nu ai stat la Tulcea sa te dai si in grupe?
Aveai cel mai bun timp in grupa ta.

baubau racing 31-10-11 13:53

Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 4680239)
Sa sti ca o sa creasca daca o mai las putin, dar gata masina deja poate sa iasa pe strada, functioneaza.
Totusi mai sunt multe de pus la punct si de aranjat.
Apoi, cand totul este gata pentru faza de rodaj vine la sediu pentru a se face softul de rodaj.
Acum e doar pornita si s-au verificat scurgeri de lichide, gaze...
https://www.youtube.com/watch?v=9TJYbsVR72A
De ce nu ai stat la Tulcea sa te dai si in grupe?
Aveai cel mai bun timp in grupa ta.

Era frig si imi era foame.....am vazut ce aveam de vazut si testat. Nu vinez cupe...

vcsomin 31-10-11 14:34

Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 4680239)
Sa sti ca o sa creasca daca o mai las putin, dar gata masina deja poate sa iasa pe strada, functioneaza.
Totusi mai sunt multe de pus la punct si de aranjat.
Apoi, cand totul este gata pentru faza de rodaj vine la sediu pentru a se face softul de rodaj.
Acum e doar pornita si s-au verificat scurgeri de lichide, gaze...
https://www.youtube.com/watch?v=9TJYbsVR72A
De ce nu ai stat la Tulcea sa te dai si in grupe?
Aveai cel mai bun timp in grupa ta.

Suna foarte frumos, abia astept sa o vad in .. actiune :D

SEBASTIAN 31-10-11 15:03

Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Multumesc, doar ca mai dureaza putin, noi nu ne gabim, lucram sustinut dar fara graba.
Maine iese la primele ore de rodaj, la mers in gol nimic mai mult.

BAMBAKE 02-11-11 00:19

Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
iese ursul din barlog. este lupta grea la sfarsitul lui 2011, dar cred ca in cel mai rau caz o sa faca o figura frumoasa, nu o sa piarda rusinos.

chiar sunt curios ce o sa faca sti-ul.

SEBASTIAN 03-11-11 15:54

Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
 
Repet faptul ca pe mine nu ma intereseaza ce fac celelalte masini, masina mea isi urmeaza propriul drum asa cum a facut mereu netinand cont de ce se intampla in jur.
Pana sa fie gata total mai este mult si graficul de lucru este incarcat, iar pentru masina nu s-a stabilit o data limita la care sa fie gata.


All times are GMT +2. The time now is 18:44.

- Copyright 2026 4Tuning