Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

Sebastian.C 05-01-10 14:03

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by ErdVento (Post 2948161)
chiar modelu asta de la JOM vreau sa-mi cumpar!
e ceva in neregula cu ea sau de ce vrei sa o schimbi???

Nu da bine la cum vreau eu sa fac fata la masina...si trebuie sa vopsesc masina si nu am grila de aia....

ErdVento 06-01-10 16:42

Re: VW Vento - Proprietari
 
Sal,
am umblat azi prin magazinele piese auto dupa buza lata ptr bara fata dar la fiecare magazin mi-au zis ca numa la golf este separat,la vento nu exista:(!
de unde pot face rost de buza tip gt/vr6?
help me pls!

ulie.cozmi 06-01-10 17:12

Re: VW Vento - Proprietari
 
se potriveste si aia de golf din cate stiu eu...uitate pe aici pe forum ca trebuie sa aiba careva de vanzare, un prieten si-a luat si a pus pe golf buza din aia lata noua(comandata de la un magazin de piese auto) si a fost 50 lei bucata( 100 lei ambele,adica completa) eu zic ca nu e mult,si am auzit ca merge si pe vento ca tot asa e bara,acuma vezi tu cum rezolvi! bafta oricum

antonlupan 07-01-10 18:46

Re: VW Vento - Proprietari
 
merge de golf3
am pus eu numa ca trebe pusa de langa roata si fortata umpic si trebuie taiat partial din cateva cleme....io am pus o gramada de autofiletante in ea pentru ca pe aia originala miau furato baietii in fata scolii la 12 ziua....asa ca daca pui....baga suruburi in ea sau lipici ceva pentru ca"se cauta";)

FANEX 07-01-10 19:35

Re: VW Vento - Proprietari
 
antonlupan,nu ai ceva poze sa vedem cum este montata ?

antonlupan 07-01-10 20:11

Re: VW Vento - Proprietari
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 2955586)
antonlupan,nu ai ceva poze sa vedem cum este montata ?

asa arata cu ea montata...se vede putin gaura la imbinare 2-3 mm....

FANEX 08-01-10 14:08

Re: VW Vento - Proprietari
 
Mercy pentru poza antonlupan ! Ai cumva una mai detaliata cu partea insemnata,sa vad diferenta intre spoiler si fusta ?
Apropo,super frumoasa masina ta !

antonlupan 08-01-10 14:15

Re: VW Vento - Proprietari
 
o sa fac si o sa postez
mersi fain....apropo.... e la vanzare.....

Sebastian.C 08-01-10 14:26

Re: VW Vento - Proprietari
 
Nu vrea nimeni grila cum are antonlupan? Are aprox 1 luna la mine pe masina, nu e zgariata, nu are prinderi rupte.. A fost 140 de lei noua...o las la pret bun...

antonlupan 08-01-10 17:28

Re: VW Vento - Proprietari
 
grila am facut-o singur....bomfaier chit de fibra si vopsea...

Sebastian.C 08-01-10 17:31

Re: VW Vento - Proprietari
 
Na... a mea e luata de noua :D. Dar e acelasi model...

geomar 10-01-10 13:24

Re: VW Vento - Proprietari
 
antonlupan eu sunt un membru mai nou pe acest forum si am si eu un vw vento model 93 cul. gri simplu o sa pun in curind si citeva fotografii cu el, poti sa imi spui care cleme le-ai rupt la fusta de golf 3 ca sa potriveasca pe vento deoarece si mie imi lipseste fusta si incerc sa imi rezolv una de golf 3 daca potriveste

bzsa 10-01-10 13:25

Re: VW Vento - Proprietari
 
din cate stiu nu se potriveste ,asa am auzit

antonlupan 10-01-10 20:59

Re: VW Vento - Proprietari
 
pai iei cutterul in mana si te apuci de montat dinspre rota spre botul masinii....prin incercari vezi de unde si cat trebe taiat....asta e tot nici o mare smecherie



PS:masina din semnatura e de vanzare.....:cry:

ulie.cozmi 11-01-10 00:32

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by antonlupan (Post 2964381)
pai iei cutterul in mana si te apuci de montat dinspre rota spre botul masinii....prin incercari vezi de unde si cat trebe taiat....asta e tot nici o mare smecherie



PS:masina din semnatura e de vanzare.....:cry:

ce motor ai pe ea(mi lene acuma sa mai caut pe forum aici)?? facem schimb??:D


All times are GMT +2. The time now is 13:06.

- Copyright 2026 4Tuning