![]() |
Re: VW Vento - Proprietari
SUPER!! dar ceva detalii, poze, prindere ptr. fata gasesti?? mersii mult!
|
Re: VW Vento - Proprietari
tot ceva link legat de fata. as intelege usor detaliile!
|
Re: VW Vento - Proprietari
Paul mai o rugaminte: te rog sa faci poze mai de aproape de locul de prindere la telescoapele de la capota sa stiu unde sa dau gauri. am gasit la FRITZ telescoape multam mult!
|
Re: VW Vento - Proprietari
Si pentru fata
http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=4132455 |
Re: VW Vento - Proprietari
super frumos !!! toata stima!
|
Re: VW Vento - Proprietari
nu inteleg ceva: pe dedesupt oala se mai prinde vreo piesa ? sau doar surubul sau piulita. si atat? unde se rigidizeaza? ca doar oalele sunt fixe de caroserie si bara nu atinge nimic legat de amortizoare. ma poti lamuri?????
|
Re: VW Vento - Proprietari
Doar surub cu piulita. Bara nu atinge nimic legat de amortizoare.
|
Re: VW Vento - Proprietari
ma gandeam ca mai are ceva pe dedesupt. este in regula. mersi mult!
|
Re: VW Vento - Proprietari
salut baieti...noi probleme...ieri am muscato de 2 ori..nu a mai vrut sa porneasca
am motor de 1,8 benzina,bujii,fise,capac la delcou am achimbat acum vreo 20.000 km... ieri am parcat pe o super panta cu spatele la vale...dupa vreo jumate de ora nu a mai pornit...nu la prima cheie cum porneste de obicei...am invartit cam de 3-4 ori destul de lung...in cele din urma a pornit dar la turatie de 400-500 rot/ min si sa accelerat cam la 5 secunde dupa ce am calcat pedala si a mirosit super tare a benzina(eram pe rosu si mam gandit ca fiind in panta nu a mai avut ce trage)... am facut plinul si aseara am patito din nou pe teren drept....aceleasi simptome... am mai simtit la o pornire turatia super redusa saptamana trecuta chiar dupa ce am schimbat filtrele(aer,polen) imi poate da careva vreo idee? mersi fain PS:mentionez ca dupa ce porneste merge normal...si nu face asa de fiecare data cand sta oprita timp mai lung |
Re: VW Vento - Proprietari
7 Attachment(s)
salutare tuturor, azi mia luat o zi intreaga sa citesc tot Thread-ul, noroc de putina treaba la munca, si respect pentru multi oameni care sunt cu adevarat pasionatii de Vento.
Si acum sa imi prezint si eu Ventorica al meu :D, achizitionat acum o luna de zile, Vento 1.9 tdi , motor 1Z 90cp, din 1995, iar inn bord 245.000km {{cea ce nu ma ingrijoreaza de loc, avand un Audi B3 1.8S pt scurt timp, acum e a lu fratimiu, are 500.000km iar la motor din cate au spus 2 mecanici nu sa umblat deloc si erau destul de mirati ca nu benzinar asa mult fara service la motor}}, dotari doarte multe nu are, 4 geamuri electrice, trapa electrica, abs , 1 air bag, si cam atat cred. de la achizitie, am rupt broasca portbagaj, care avea un defect de la cumparare, mai exact trebuia insistat cu cheia pentru a o deschide, dar am vazut ca sunt solutii destule pentru rezolvarea problemei, momentan caut la dezmembrari, iar cea mai grava problema, dupa ce am scoso de la spalatorie am observat ca pe cupola mi sa "exfoliat" sa aspun asa, lacul pe o portiune destul de mare, observand ca cel care o spala, era ff aproape cu jatul de apa, iar acestea se intamplau la -5 grade, sper sa o remedia la vara cu slirgel de 5000 si polish si vreo 3 straturi de lac doar cupola, asta din ce am citit si pe alte forumurii cam atat momentan, atasez si niste poze, scuzati calitata sunt cu telefonul, iar poze cu partea exfoliata sper sa pot pune maine. La capitolul modificarii, astept sa se incalzeasca sa incerc sa pun leduri pe unde pot, consola si ceasurile din destul de slab luminate. niste fuste si eventual sa imi schimb farurile dar aici mai am dubii Astept pareri, propunerii, critici si indrumarii :D P.S. sa nu va luati de bolovanul de la roata, ala e pus de taicamiu, "nu cumva sa o ia la vale :D" |
Re: VW Vento - Proprietari
Salutare si bun venit !! in legatura cu plafonu' de desupra(daca la ala te referi) poti sa dai cu shmirghel de 800-1000 si apoi sa ii dai lac ca nu are nimic, nu are rost sa te chinui cu 5000 ca nu ajuta la nimic,daca tot vrei sa dai lac.
In rest masina arata chiar bine,cum ar trebuii sa arate un vento normal, e cam sus parca,dar ii sta bine si asa. cu bani relativ putin ai putea sa schimbi grila fata(masca),o prelungire VR6 din aia mai lata,stopuri..desi nu ar strica o suspensie sport si niste jante :D Hai bafta multa si spor la treaba!! |
Re: VW Vento - Proprietari
Astazi am rezolvat partea cu iala de la portbagaj, am gasit la dezmembrari la pretul de 50 ron, am putut sa scot doar la 40 ron. butucul neavand chei, am inlocuit cu butucul meu schimbul facanduse destul de simplu.
am intrebat si de ornamente, fuste si altele, nu aveau nimic pe stoc, dar asa ca pret orientativ miau spus 100 ron :shock: acum cea mai mare problema este lacul de pe plafon, nu suport sa vad masina asa jupuita :sad: o alta problema, oglinzile laterale nu reactioneaza deloc, nu sunt electrice, cred, dar cand invart de acea rotita, nimic, vreo parere de unde as putea sa incep sa desfac pentru a vedea ce sa intamplat acolo de nu functioneaza?? revin cu poze de la plafon si interior |
Re: VW Vento - Proprietari
va urez tuturor un calduros LA MULTI ANI!! s-auzim de bine si un nou AN 2010 mai bun cu sanatate maxima si spor!!
|
Re: VW Vento - Proprietari
2 Attachment(s)
La Multi Ani posesorilor de vento!!!
Ofer la schimb grila Vento JOM - fara semn pe o grila stock de Vento, modelul 92-93 (am pus si poza) + o diferenta din partea voastra...ne intelegem noi cumva. Grila mea e noua.. |
Re: VW Vento - Proprietari
chiar modelu asta de la JOM vreau sa-mi cumpar!
e ceva in neregula cu ea sau de ce vrei sa o schimbi??? |
| All times are GMT +2. The time now is 01:12. |
- Copyright 2026 4Tuning