Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Baia-Mare (https://forum.4tuning.ro/439-baia.html)
-   -   Discutii despre orice! (https://forum.4tuning.ro/439-baia/55899-discutii.html)

vlad_:P 18-03-10 16:55

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by razvyrulz (Post 3197311)
Sunteti defecti? L'au prins ca a furat de la noi si voi vreti sa fiti solidari?

zimi unu care nu fura? :)))

razvyrulz 18-03-10 17:02

Re: Discutii despre orice!
 
nu am zis ca restul sunt cinstiti :) dar pe el l'au prins cu matza'n sac si acuma se gasesc unii sa il sprijine :) Duuuude!!! Wake UP!!! :) Iar daca credeti ca a fost gasit vinovat "politic" sunteti naivi :). A buctat, a fost prins si pedepsit. Problema la noi e ca nu putem concepe ca un om public/puternic poate plati pentru faptele lui. THE END :)

3SGE 18-03-10 17:25

Re: Discutii despre orice!
 
Exact asta incercam si eu sa zic, ti-ai prezentat mai bine ideea. Asa e, exact la fel trebuia condamnat chiar daca fura 1000 de euro.

razvyrulz 18-03-10 17:58

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 3196780)
Cei care intradevar nu pot, ii inteleg , dar restul ...sa stiti ca el mi'a aprobat utilizarea aeroportului , el ne'a inteles intotdeauna . Nu stiti defapt ca drumurile apartin de consiliu judetean , si ca Mircea Man nu a vrut sa'i dea banii lui anghel pentru drumurile din Baia Mare. Sunt aspecte care nu le stiti

Ionut daca te lasa sa faci liniute altceva nu conteaza?

jozsi555 18-03-10 18:05

Re: Discutii despre orice!
 
hai sa intreb altfel: daca nu era prins impartea banii (publici)? si sa iasa ca si primar de cine va e frica, trebuie votat intai....

razvyrulz 18-03-10 18:22

Re: Discutii despre orice!
 
intradevar trebuie votat si a tot fost votat din 93 pana acum, insa opinia mea mi'am exprimat'o deja.

trx23 18-03-10 18:56

Re: Discutii despre orice!
 
si credeti ca ceei care vor veni dupa anghel nu vor fura? fiti seriosi de ce nu ati vb si cand era primar,Chereches a declarat ca si el era in comisia care a aprobat plata banilor el de ce nu e anchetat? orasul asta s-a dezvoltat in timpul lui anghel destul binenteles se putea si mai bine dar sunt anumite lucruri care nu tin de primar si voi tot pe el il acuzati,uitativa la starea generala a tarii e de 10 ani conducere Pd-L ISTA si primarul e pnl-ist nu a putut atrage bani tot timpul dar s-au facut si investitii cum ar fi ITALSOFA,GOLDPLAZA care o sa creeze cateva mii de locuri de munca ,o sa se mai construiasca celalat mall in zona faimarului,astea nu au venit singure ca de ce frumos e in baia-mare,este in proiect drum rapid baia-mare -ungaria(nu mai stiu exact localitatea).

jozsi555 18-03-10 19:30

Re: Discutii despre orice!
 
unde-i lege nu-i tocmeala. dar nu pt toti e valabil.
eu nu cred in drumul express, a fost un vis frumos ca si tunelul sub gutin. sorry. si inca o intrebare, blocul pt cine era? pt oraseni sau ptr cei care nici nu sunt macar baimareni si stau acolo?

IonutzMFF 18-03-10 20:19

Re: Discutii despre orice!
 
Nu am pe nimeni in PNL ovi , nu sunt de nici o culoare . Dar cum spunea mai sus , mai bine unul care sa imbogatit deja decat unul care vrea sa se imbogateasca . Baia Mare este cel mai frumos oras din Romania la numarul de locuitorii care ii are , cred ca e de ajuns si cum spunea si trx , de 10 ani conduce pdl'ul , normal ca nu s'au alocat asa multe fonduri unui primar pnl'ist . Voi stiti mai bine , dar o sa va vad dupa ce vine catalin chereches ca primar , o sa va rugati sa'l fi ajutat pe anghel .punct

Brabus 18-03-10 20:26

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 3198145)
Nu am pe nimeni in PNL ovi , nu sunt de nici o culoare . Dar cum spunea mai sus , mai bine unul care sa imbogatit deja decat unul care vrea sa se imbogateasca . Baia Mare este cel mai frumos oras din Romania la numarul de locuitorii care ii are , cred ca e de ajuns si cum spunea si trx , de 10 ani conduce pdl'ul , normal ca nu s'au alocat asa multe fonduri unui primar pnl'ist . Voi stiti mai bine , dar o sa va vad dupa ce vine catalin chereches ca primar , o sa va rugati sa'l fi ajutat pe anghel .punct

nu o fi fost usa de biserica anghel asta dar adevarul e ca alternativele la primarie acum sint de ***. oricum ai privi-o e vai de capul nostru....

cristi.mk4 18-03-10 20:45

Re: Discutii despre orice!
 
seaude ca, oamneni din satu nou vor sa iasa maine in strada` sal sustina`

ballack 18-03-10 20:49

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 3198145)
... mai bine unul care sa imbogatit deja decat unul care vrea sa se imbogateasca .

De acord in totalitate !
Mie mi se pare ca se preaaaa exagereaza cu imobilul de pe Horea 46 A sau cat o fi .... de ce nu s-au sesizat cand s-a construt Mc-ul in centrul Baii Mari sau Kauflandul? La cat au curs atunci banii .... Cert e un lucru : daca s-au luat bani din afacerea Horea 46A, Anghel n-a fost singurul !
Razvyrulz, cu toata stima care ti-o port, cred k exagerezi o leaca. E normal sa fim solidari cu un om care a facut multe pt oras, un om doctorat in administratie publica si un om pe care-l interesau problemele cetatenilor (TOTI cunoscutii mei care au intrat in audienta la primar, TOTI au gasit o rezolvare la el). In plus, cativa ani, a fost presedintele primarilor din toata tara.
Nu ma intelegeti gresit, nu-s avocatul lui Anghel, dar mi se pare ca prea ii da lumea in cap de parca ar fi primul si singurul pacatos :sad:

AlexTX 18-03-10 21:01

Re: Discutii despre orice!
 
Auzisem ca Duminica dimineata se vor strange semnaturi de sustinerele undeva la primarie. Primisem in ceva mass pe Yahoo!Messenger, nu mai stiu exact. Daca va intereseaza, ma pot informa mai puternic si va anunt. Daca e pe bune faza, o sa fiu prezent acolo.

cristi.mk4 18-03-10 21:03

Re: Discutii despre orice!
 
pe anghel il ataca toti Pd-listi......deja la-u atacat :)...peste tot numa PD-L conduce..numa ei vor sa aive totul`

Claudell 18-03-10 21:11

Re: Discutii despre orice!
 
Ideea e ca nu doar el a furat , pe el l-au prins .Chiar daca il sustin,cred ca legea este pentru toata lumea si nimeni nu e mai presus.Toti trecem prin momente dificile asta este.
Offtopic :cristi.mk4: invata sa scri.M-am uitat la posturile tale si nu am vazut unul singur scris corect.Scuze

ballack 18-03-10 21:13

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by Claudell (Post 3198377)
Ideea e ca nu doar el a furat , pe el l-au prins .Chiar daca il sustin,cred ca legea este pentru toata lumea si nimeni nu e mai presus.Toti trecem prin momente dificile asta este.
Offtopic :cristi.mk4: invata sa scri.M-am uitat la posturile tale si nu am vazut unul singur scris corect.Scuze

e valabil si pt tine :lol:

MephistoBM 18-03-10 21:59

Re: Discutii despre orice!
 
Ei, lasa ca aia nu e o greseala asa de "grava". Nu te supara, fata de post-urile lui cristi, e de 100 ori mai bine. Mie mi mila de limba romana cand vad cum scrie, plus ca din cate am inteles din unele post-uri (chinuindu-ma sa descifrez) el trebuie sa dea bac-ul anul acesta.

:lol: si totodata :shock:

razvyrulz 18-03-10 22:08

Re: Discutii despre orice!
 
nu e nici o problema, eu doar mi'am expus punctul de vedere, intradevar alternativele pt primarie sunt de toata c#c#, cu asta sunt de acord pana la cer si inapoi. Sper sa nu fiu inteles gresit, nu sunt genul care loveste un om cazut la pamant, eu doar mi'am expus parerea despre "blind justice". Oricum problemele de politica pe mine ma depasesc si politica nu e nici pe departe un hobby de'al meu, poate mai bine nu ziceam nimic de la inceput, nu vreau sa apara flame'uri pe acest subiect.

cristi.mk4 18-03-10 22:34

Re: Discutii despre orice!
 
imi cer scuze pt greselile facute (scris gresit) dar am o tastatura Nemteasca si sunt unele chesti inversate, chiar foarte ciudate..:).....o sa revind curand de la celalalt pc-u dupa ce imi repar netu :D

botdriver 19-03-10 08:27

Re: Discutii despre orice!
 
Top 10 primari penali http://www.9am.ro/top/Politica/14881...ri-penali.html

Brabus 19-03-10 08:47

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by botdriver (Post 3199305)

interesant... totusi as fi vrut sa scrie la fiecare apartenenta politica. tare am impresia ca nu e nici unul de la pdl. :twisted::twisted::twisted:

robbyxX23 19-03-10 10:47

Re: Discutii despre orice!
 
Primii doi sunt din PDL.. :lol:

Brabus 19-03-10 11:04

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by robbyxX23 (Post 3199702)
Primii doi sunt din PDL.. :lol:

deci se poate :twisted::twisted::twisted:

cristi.mk4 19-03-10 13:23

Re: Discutii despre orice!
 
stie cineva un mecanic bun pt un autovehicul lent (Tractor) din baiamare, sa-u din imprejurimi` va rog plz`

botdriver 19-03-10 13:28

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by cristi.mk4 (Post 3200130)
stie cineva un mecanic bun pt un autovehicul lent (Tractor) din baiamare, sa-u din imprejurimi` va rog plz`

in somcuta marius pocol

cristi.mk4 19-03-10 15:21

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by botdriver (Post 3200143)
in somcuta marius pocol

ai un numar de telefon ?

ok ms oricum , o sal gasesc si fara numar de telefon :D

teen.ager 20-03-10 17:41

Re: Discutii despre orice!
 
In sfarsit am schimbat si eu 2 vorbe face-to-face cu Cipri (cipricipri Golf 2 GTI) ..

mosky 20-03-10 17:45

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by teen.ager (Post 3203524)
In sfarsit am schimbat si eu 2 vorbe face-to-face cu Cipri (cipricipri Golf 2 GTI) ..

Si cum a fost?

trx23 20-03-10 17:49

Re: Discutii despre orice!
 
de unde imi cumpar 2 becuri xenon h1 de 6000? actualele sunt pe moarte si s-au facut portocalii din alb.

razvyrulz 20-03-10 17:54

Re: Discutii despre orice!
 
cum sa fie:)) numai bine poate fi, e baiat de 100:P Cipri, si eu m;am intalnit azi cu el in Peco :)

TRX 20-03-10 17:56

. GOL .

Quote:

Originally Posted by trx23 (Post 3203545)
de unde imi cumpar 2 becuri xenon h1 de 6000? actualele sunt pe moarte si s-au facut portocalii din alb.

Daca s`au decolorat ambele deodata, e clar ca e temperatura mai mica. Si asta e clar de la baterie ... alta chestie comuna n`au. Eu zic sa le incerci inainte sa faci ceva definitiv. Si`n fond, nu merita sa`ti cumperi becu`, ca ala e cel mai scump. Mai bine schimbi kit`ul, pui un Philips si n`ai treaba.

teen.ager 20-03-10 17:59

Re: Discutii despre orice!
 
Mai rar baieti ca Cipri si ca Horatiu..

trx23 20-03-10 18:06

Re: Discutii despre orice!
 
mersi vlad o sa schimb bateria sa vad ce se intampla.

teen.ager 20-03-10 18:11

Re: Discutii despre orice!
 
Mihai, astazi la magazin a fost sotia ta?

trx23 20-03-10 18:34

Re: Discutii despre orice!
 
viitoarea ca mai are 3 luni sa se razgandeasca:))

teen.ager 20-03-10 18:46

Re: Discutii despre orice!
 
Buna asta :lol:

vlad_:P 20-03-10 22:02

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by TRX (Post 3203582)
Daca s`au decolorat ambele deodata, e clar ca e temperatura mai mica. Si asta e clar de la baterie ... alta chestie comuna n`au. Eu zic sa le incerci inainte sa faci ceva definitiv. Si`n fond, nu merita sa`ti cumperi becu`, ca ala e cel mai scump. Mai bine schimbi kit`ul, pui un Philips si n`ai treaba.

si eu am aceeasi problema, doar ca la mine numai unu mi s-a decolorat, si acuma ii portocaliu, o fi de la bec (le am de 2 ani) sau de la kit-ul xenon?

TRX 21-03-10 04:13

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by vlad_:P (Post 3204271)
si eu am aceeasi problema, doar ca la mine numai unu mi s-a decolorat, si acuma ii portocaliu, o fi de la bec (le am de 2 ani) sau de la kit-ul xenon?

Pune becul portocaliu pe balastul celui care are culoarea buna. De`aici, afli problema:D

trx23 21-03-10 06:57

Re: Discutii despre orice!
 
asa s-a facut si la mine prima data unul si apoi celalalt, am vb cu 2 electricieni auto si amandoi au dat acelasi verdict se ard becurile,dar o sa incerc si sa schimb bateria cum a spus vlad.

TRX 21-03-10 10:59

Re: Discutii despre orice!
 
Quote:

Originally Posted by trx23 (Post 3204855)
asa s-a facut si la mine prima data unul si apoi celalalt, am vb cu 2 electricieni auto si amandoi au dat acelasi verdict se ard becurile,dar o sa incerc si sa schimb bateria cum a spus vlad.

Eu am inteles ca ambele ti s`au ... "decolorat" deodata. Daca au luat`o pe rand, si firma producatoare nu ti se pare cunoscuta, e clar ca electricienii au avut dreptate.


All times are GMT +2. The time now is 04:16.

- Copyright 2024 4Tuning