![]() |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
2 Attachment(s)
Am folosit top si am trecut pe side.
Am pus aceasta intrebare pentru cine ma itnreaba de ce nu e gata masina si asa mai departe. Prefer din motive tehnice si de omogenizare a amestecului pentru STI modelul side(alimentare laterala). Suprafata prin care este alimentat injectorul pe lateral este mult mai mare decat cea la alimentarea cu top. Injectoarele cu alimetare pe laterala de fapt stau scufundate in benzina, alimentarea este mai facila la puteri foarte mari cand este nevoie de alimentare instantanee, ma refer la debitele mari cerute imediat. Trebuie tinut cont de presiunea de admisie in care este injectat amestecul. Toata lumea a auzit de probelma de la cilindrul x de la Subaru unde se presupune ca ar fi o problema de alimentare. Tot sistemul de alimentare este minutios gandit si dimensionat pentru a avea eficienta dorita. Rampa mea de injectie are dubla alimentare si dubla iesire spre regulator nu mai este inseriata ca la modelul de serie si majoritatea masinilor. Totul este gandit pentru a obtine o liniaritate in functionare si evitarea unor fenomene fatale pe care unii le interpreteaza de parca ar manca gunoi de pe jos. Injectoarele de 1100cc nu-mi ajung pentru a obtine debitele dorite. Am injectoare de 1400cc si inca un sistem auxiliar de alimentare cu benzina. Regulatorul de benzina este special conceput pentru a putea descarca rampa repede atunci cand nu se cere debit mare de la injectoare si presiunea in rampa este mica. Sistemul de alimenare de la rezervor este si el in lucru desi in rodaj si teste preliminare merge asa cum este . |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
:lol: :D :lol:
Incredibil !!!!! Asta e un topic de 6 ani care incepe cu o filmare care se crede a fi motor sau masina .... Se discuta despre o masina care nu a mers niciodata ... Apar comentarii fara nici un temei despre performante visate si despre tehnologii deosebite (dar bine documentate) ... Topicul acesta incepe cu o provocare, nu? Eu raspund la aceasta provocare cu : Dacia Tri Turbo4NKV 860HP (fisa dyno la cerere) .. Astept raspuns ... |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Mai bine te documentai inainte sa scrii aici ...
Masina a mers si a mers chiar f tare pentru perioada respectiva. Fiecare e liber sa faca ce vrea si cand vrea fara sa fie judecat iar tu ar trebui sa fii multuimit ca primesti informatii in loc sa arati ca poti sa tastezi. |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
Multumesc pentru libertatea acordata de a gandi si de a nu fi judecat !!! P.S. Urmareste topicul unor masini care fac performanta si vei fi surprins ca nici unul dintre ei nu pierde vremea cu NIMIC !!! Sfatul meu: SILENCE MAKES PERFORMANCE !!!!! |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
|
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
Se pare ca nu prea iti place deloc sa citesti, ci doar sa scrii. Nu am avut pretentia de a nu fi judecat. Chiar am multumit pentru asta. Nu am analizat un om !!! Nu cunosc persoana deloc. Impartasesc cu el pasiunea pentru masini. Analizam si eram ironic la topic. "Sfatul" era pentru comenturile care nu duc la NIMIC. Daca voi vedea masina asta pe strada sa stii ca nu am sa ma intorc cu spatele. Poti fi convins ca o voi admira si ii voi urmari performantele. Nu am pretentia de a fi luat in seama. De aceea nu am sa umbresc topicul acesta cu performantele mele. GTA, nu crezi ca replay-ul tau catre mine ti se potrviste mai bine tie ? P.S. E ultimul meu comment pe acest topic. Am sa incerc sa deschid unul la sectiunea provocari. Am sa il numesc: NIMIC vs NIMIC !!!!! Am sa te invit acolo .... |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
m-am uitat la posturile tale si nu am vazut nici unul in care iti prezentai masina.Acum ca a cistigat Galatiul titlul de ce nu te duci in galerie la ei? acolo poti spune ce vrei ca nu intelege nimeni nimic.o masina daca a mers bine la un moment dat nu e obligatoriu sa ramina in top .Iar odata cu trecerea timpului prioritatile in viata se pot schimba si de aici poate apare sa zicem ....intirzierile in a tine pasul cu lumea.
nu te obosi sa raspunzi ci numai urmeaza-mi sfatul:go la galerie printre aplaudaci. si inca ceva, M&M&M asta e o firma de taxi in Galati? Quote:
|
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
deci ...cum spune un text mai vechisor you are erased |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Tot se aduce in discutie ce mari minuni a facut Sebastian si cate masini a pregatit. Nimeni nu ii contesta munca domnilor. Aici e topicul despre Subaru lui Sebastian care de 6 ani tot iese pe strazi dar nu mai ajunge ... La un moment dat ii trata pe toti la bascalie ca nu se da cu oricine ca doar cu cei mai buni si bla bla bla.
Despre asta e vorba. Nimeni nu contesta ca nu-si face munca bine Sebastian. Strict e vorba despre o abureala care tine (INCA) de 6 ani ca isi face masina ca aproape e gata ca o sa rupa tot ca o sa fie lumea onorata sa se dea cu el ... ca o sa trebuiasca sa te "califici" sa poti concura cu el ca nu-si strica combustibilul degeaba pentru oricine ... acest gen de aberatii ;) Si cum zicea un coleg mai sus ... unii au preferat sa taca si sa faca ... altii s-au batut cu pumnu-n piept si ... atat. ;) |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
1. acest topic nu a fost deschis de mine.
2. tratez lumea asa cum consider de cuvinta mai ales oe cei care vorbesc despre mine crezand ca ma cunisc sau nici macar atat 3. m-am tinut de cuvant de fiecare data si am castigat 4. nivelul a crescut performantele sunt mai ridicate si de data asta imi ia ceva mai mult sa fiu gata. De fiecare data cand am iesit la start nu i-am dezamagit decat pe adversari. 5. in cei xxx ani de lipsa nu cred ca am furat nimanui nimic asa ca nu incercati sa ma trageti la raspundere pt ca..., in plus masina a functionat in cateva faze intermediare si mi-am dorit mai mult schimband solutia. V-am adresat o intrebare intr-un post anterior legata de injectoare si vad ca inafara de unu raspuns nimeni nu ma ajuta. Repet injectoare de peste 1300cc, preferabil 1400cc cu alimentare pe lateral(side). |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
|
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
In linkul respectiv una vorbesc si alta halesc. |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
liniste totala, ma intreb daca 50% care au postat pe acest thread stiu sa deosebeasca side feed de top feed?
|
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
3 Attachment(s)
Probabil ca multi stiu asta mai bine.
Dar pentru cine nu stie: |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 11:25. |
- Copyright 2026 4Tuning