Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

big bastard 18-11-09 20:09

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by mafteicon (Post 2819217)
frate! intre doua linii lungi ai 15l intre doua linii scurte ai 7,5 la jum. ai 30 si total ai 60. CU PLACERE!

man eu am doar linii lungi... tre sa pun ceva poze ...sa ne dumirim.......
:))
Bata'le binele sa le bata

mafteicon 18-11-09 20:23

Re: VW Vento - Proprietari
 
facase voia TA!

antonlupan 20-11-09 10:25

Re: VW Vento - Proprietari
 
salutare
are careva cumva printre alte piese lasate pe undeva un grilaj care acopera filtrul de polen?partea dreapta numa ca am reusit si lam rupt si la magazin nu te poti apropia....mltam fain

dumitrean 22-11-09 19:51

Re: VW Vento - Proprietari
 
BIG BASTARD consumul la un TDI este cam 4,5 la 100 km daca mergi pana in 90 km la ora si eu am un 1,9 td , daca treci de 100 km la ora creste in functie de viteza

dumitrean 22-11-09 19:54

Re: VW Vento - Proprietari
 
inportant e sa ai filtrele curate si atunci scoti un consum frumusel

paul_ral 26-11-09 20:54

Re: VW Vento - Proprietari
 
centuri GTI Aniversar
https://i191.photobucket.com/albums/z...l/IMG_0196.jpg

big bastard 30-11-09 10:35

Re: VW Vento - Proprietari
 
Inca o intrebare....am observat ca imi intra apa in portbagaj, de fapt se acumuleaza in capacele de plastic de la stopuri ....nu imi dau seama pe unde intra ma puteti ajuta???

clau lcf 01-12-09 23:49

Re: VW Vento - Proprietari
 
Salve baieti. Am luat topicul asta de la primul post pana aici. Credeam ca nu mai ajung la sfarsit. Vad ca aveti o gramada de treaba aici. Felicitari.

Imi prezint si eu Vento-ul meu un pic. An 98, 1.9 tdi , 110 cai, geamuri fata electrice, oglinzi electrice, climatronic, jante aliaj, alarma viper, cui tractil demontabil, frana disc fata /spate, verde metalizat.

Il am de 1 luna fix astazi, l-am inmatriculat pe numele meu si de acum ii mai fac cate cv. Din cauza voastra, azi am fost sa cumpar material sa fac interiorul in 2 culori. am vazut o imagine postata de voi, si acum mi-ati dat de treaba.

Planuri de viitor: Sa il aduc la stare impecabila estetica si functionala. Este un pic de munca la ea, dar e pe maini bune. Modificarile majore sunt MFA-ul, geamuri electrice spate, tempomat, xenon pe faze si proiectoare.

La exterior, buza de vr6 deocamdata.

Imagini maine, ca sa fie altele fata de ce e pe topicul lui.

sergiu_006 09-12-09 15:17

Re: VW Vento - Proprietari
 
am si eu o problema cu vento meu am ramas fara ambreaj cablu e ok calc pedala ramane in "fund" si cand trag de cablu de ambreaj se ridica si furca care ar trebui sa actioneze ambreajul in cutie

astept un raspuns din partea voastra
va multumesc

ulie.cozmi 09-12-09 16:54

Re: VW Vento - Proprietari
 
Quote:

Originally Posted by sergiu_006 (Post 2875628)
am si eu o problema cu vento meu am ramas fara ambreaj cablu e ok calc pedala ramane in "fund" si cand trag de cablu de ambreaj se ridica si furca care ar trebui sa actioneze ambreajul in cutie

astept un raspuns din partea voastra
va multumesc

Sigur e stricata :))...nu stiu ce sa iti zic,si nimeni nu cred ca are ce sa iti spun asa din start,sunt cazuri si cazuri,da cutia jos..si vezi ce e pe acolo la ambreaj asa e cel mai recomandat...poate striga sa fie schimbat :)
Bafta!!cand o sa o repari sa ne spui si noua ce a fost poate se mai intampla la cineva...

paul_ral 09-12-09 18:32

Re: VW Vento - Proprietari
 
Cablul de ambreiaj sau arcul de la pedala de ambreiaj, aflat in bord

antonlupan 09-12-09 23:05

Re: VW Vento - Proprietari
 
sal paul...referitor la evacuarea mea....am postat in topicul jetta3 sau ceva de genul...deschis de tine....imi poti da codul de la capacul de plastic care inchide pragurile?mersi fain..

sergiu_006 10-12-09 17:33

Re: VW Vento - Proprietari
 
am rezolvat problema cu ambreaju

a trebuit schimbat discu si placa de ambreaj astea erau cauza defectiunii kitu cost 455ron si manopera diferenta pana la 700ron

mutumesc celor care mi-au raspuns si sper sa nu aveti si voi asemenea probleme mai ales in trafic cum am avut eu (in intersectie)

mafteicon 10-12-09 19:38

Re: VW Vento - Proprietari
 
salut Paul! spune-mi si mie ceva date despre telescoapele tale de la capota.parca mi-ar place si mie asa ceva.si poate sti de unde as putea face rost de 4 pini door, ceva frumos si ieftini, sa nu ma trimiti sa fac comanda afara ca nu se merita pe la noi pe undeva.....NUMAI BINE!!!

paul_ral 10-12-09 19:59

Re: VW Vento - Proprietari
 
Eu le-am luat de pe vwforum de la userul GBI. NU cred ca se ma ocupa cu treaba asta


All times are GMT +2. The time now is 12:59.

- Copyright 2026 4Tuning