![]() |
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
:)) Bata'le binele sa le bata |
Re: VW Vento - Proprietari
facase voia TA!
|
Re: VW Vento - Proprietari
salutare
are careva cumva printre alte piese lasate pe undeva un grilaj care acopera filtrul de polen?partea dreapta numa ca am reusit si lam rupt si la magazin nu te poti apropia....mltam fain |
Re: VW Vento - Proprietari
BIG BASTARD consumul la un TDI este cam 4,5 la 100 km daca mergi pana in 90 km la ora si eu am un 1,9 td , daca treci de 100 km la ora creste in functie de viteza
|
Re: VW Vento - Proprietari
inportant e sa ai filtrele curate si atunci scoti un consum frumusel
|
Re: VW Vento - Proprietari
centuri GTI Aniversar
https://i191.photobucket.com/albums/z...l/IMG_0196.jpg |
Re: VW Vento - Proprietari
Inca o intrebare....am observat ca imi intra apa in portbagaj, de fapt se acumuleaza in capacele de plastic de la stopuri ....nu imi dau seama pe unde intra ma puteti ajuta???
|
Re: VW Vento - Proprietari
Salve baieti. Am luat topicul asta de la primul post pana aici. Credeam ca nu mai ajung la sfarsit. Vad ca aveti o gramada de treaba aici. Felicitari.
Imi prezint si eu Vento-ul meu un pic. An 98, 1.9 tdi , 110 cai, geamuri fata electrice, oglinzi electrice, climatronic, jante aliaj, alarma viper, cui tractil demontabil, frana disc fata /spate, verde metalizat. Il am de 1 luna fix astazi, l-am inmatriculat pe numele meu si de acum ii mai fac cate cv. Din cauza voastra, azi am fost sa cumpar material sa fac interiorul in 2 culori. am vazut o imagine postata de voi, si acum mi-ati dat de treaba. Planuri de viitor: Sa il aduc la stare impecabila estetica si functionala. Este un pic de munca la ea, dar e pe maini bune. Modificarile majore sunt MFA-ul, geamuri electrice spate, tempomat, xenon pe faze si proiectoare. La exterior, buza de vr6 deocamdata. Imagini maine, ca sa fie altele fata de ce e pe topicul lui. |
Re: VW Vento - Proprietari
am si eu o problema cu vento meu am ramas fara ambreaj cablu e ok calc pedala ramane in "fund" si cand trag de cablu de ambreaj se ridica si furca care ar trebui sa actioneze ambreajul in cutie
astept un raspuns din partea voastra va multumesc |
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
Bafta!!cand o sa o repari sa ne spui si noua ce a fost poate se mai intampla la cineva... |
Re: VW Vento - Proprietari
Cablul de ambreiaj sau arcul de la pedala de ambreiaj, aflat in bord
|
Re: VW Vento - Proprietari
sal paul...referitor la evacuarea mea....am postat in topicul jetta3 sau ceva de genul...deschis de tine....imi poti da codul de la capacul de plastic care inchide pragurile?mersi fain..
|
Re: VW Vento - Proprietari
am rezolvat problema cu ambreaju
a trebuit schimbat discu si placa de ambreaj astea erau cauza defectiunii kitu cost 455ron si manopera diferenta pana la 700ron mutumesc celor care mi-au raspuns si sper sa nu aveti si voi asemenea probleme mai ales in trafic cum am avut eu (in intersectie) |
Re: VW Vento - Proprietari
salut Paul! spune-mi si mie ceva date despre telescoapele tale de la capota.parca mi-ar place si mie asa ceva.si poate sti de unde as putea face rost de 4 pini door, ceva frumos si ieftini, sa nu ma trimiti sa fac comanda afara ca nu se merita pe la noi pe undeva.....NUMAI BINE!!!
|
Re: VW Vento - Proprietari
Eu le-am luat de pe vwforum de la userul GBI. NU cred ca se ma ocupa cu treaba asta
|
| All times are GMT +2. The time now is 12:59. |
- Copyright 2026 4Tuning