![]() |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Exista trei virteze de lucru:
- incet - incetisor - foarte incet Se pare ca s-a blocat in ultima treapta.:lol: E aproape gata dar dureaza de parca am inventa un avion. Asta e situatia prefer sa se lucreze mai lent dar cu grija, pentru ca m-am saturat de graba care strica treaba. Probabil ca multi dintre voi sti ca cea mai mare problema in Romania este cea legata de mecanici. Daca voi va doriti sa o vedeti la "munca" ... oare cat imi doresc eu asta. Am inteles de la unii ca trebuie sa ma calific ca sa ma dau cu greii, nu-i problema o sa o fac;), important este sa reusesca sa tina pasul cu batranica. |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
cam cand o sa vedem subaru la treaba? 1 mai, ceva?
|
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Greu de spus cu exactitate.
Masina trebuie sa fie in principiu gata cu mult inainte. Oricum asa cum am mai spus nu ma voi grabi. |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Nu prea mai sunt la curent cu topicul asta, cumva masina asta 'urmeaza sa fie gata' din 2005? Mi se pare total amuzant :)
|
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
a fost amuzant, acum e trist
"bafta cu proiectul" |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Parerea mea este ca..amuzante sau triste sunt numai atitudinile ce ar putea duce cu gandul la anumite obligatii contractuale pe care le-ar putea avea sebi pentru voi sau alti membri ai comunitatii...aveti cumva contract de promovare a afacerilor voastre pe masina lui si nu s-a tinut de cuvant? Nu cred..asadar...e masina lui,mai are si altele..la curse a participat in masura timpului disponibil, cu alta masina. Si nu in ultimul rand,nu este mecanic sa se poata ocupa personal,deci depinde de mainile altora (si de fondurile lui- care din cate banuiti,nu cresc ..totdeuna in copacul de la marginea strazii),iar in cazul unui proiect in care se doreste extrem, probabilitatea de a traversa si perioade in care se vor incerca si solutii dovedite ulterior a fi mai putin inspirate,este mare.
PS: Apoi omul are si familie...este criza la toata lumea ...poate ca e firesc ca directia prioritara pentru veniturile sale sa nu o constituie masina de drag, ci familia si afacerea sa ;). O zi buna, |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Foarte corect ce spui tu. Stiu perfect si situatia lui Sebastian si inteleg pentru ca si eu am trecut prin ceva asemanator (raportat la nivelul bugetului meu).
Dar ce rost are acest topic daca masina nu s-a prezentat la start de 5 ani? E topic de provocari, nu de prezentare. Cel mult vezi o caterinca sau si mai rau, tensiuni care duc la certuri deloc placute sau constructive. Parerea mea e ca mai bine inchideti topicul pana la "momentul adevarului". Mult succes tuturor. Din partea mea numai respect, tuturor celor care il merita. |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
Masina a fost gata de mai multe ori dar mi-am dorit mai mult si am experiemntat pe banii si stiinta mea nu pe masinile clientilor. Exista un topic unde s-a prezentat asta. Quote:
Ma bucur ca dupa atata timp inca mai starneste interes ;), desi sincer mi-ar fi placut sa fie data uitarii.:D Quote:
Mai mult decat ca nu am o relatie contractuala cu nimeni masina a fost facuta pentru placerea mea, iar locul unde m-am putut manifesta au fost cateva curse de drag bine alese. Sincer as fi preferat circuitul masina fiind destul de bine pregatita sa suporte la nivel amator asa ceva. O alta idee pe care vreau sa o repet este aceea ca la momentu oportun masina v-a fi scoasa la lumina reflectoarelor, promovata asa cum trebuie fiind Subaru- RacingCode. Eu nu mi-am permis sa experimentez pe masinile clientilor. Quote:
Singurul concurent la care m-am raportat am fost chiar eu, incercand de fiecare data sa urca inca o treapta. Am reusit chiar daca costurile au fost mari, uneori extrem de mari. Din pacate inca nu vad performante care sa ma excite atat de rau incat sa ma faca sa ma grabesc. ;) |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
Cred ca ar trebui sa-i faci cadou sti-ului tau si un timp oficial pe sfert de mila...fara teama de comentariile carcotasilor in cazul in care cine stie din ce motive n-ar reusi sa confirme asteptarile (cine rade si face misto de o masina la care apar probleme in solicitari maxime la nivelul asta<9-10-11sec> de performanta ,e pur si simplu Tampit si trebuie tratat cu blandete sau ignorat) Anul asta se va ingrosa randul la 10.x sec... deci... ar cam fi masini capabile...Eu de exemplu,nu va momentan NICI o masina ro care sa reuseasca sa fie mai rapida decat r33 al lui Igor. Cel putin nu pe suprafetele disponibile pentru curse de drag in ro. Poate in ungaria sau mai departe,ar fi foarte rapid dragsterul lui George,poate si altele. Aici se pare ca inca nu. Seara placuta ! |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
|
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
Tot respectul pentru masinile lor, sunt foarte tari, bravo lor dar vorbim de 2010 din 2005 pana ieri au fost 5 ani. Sa lasam sa se limpezeasca apele si mai vorbim. Asa-mi place mie sa plec la start cu sansa a doua si cu handicap :lol:. Oricum sa-i lasam pe cei cu masini tari sa se exprime, poate nici nu-i onoreaza prezenta mea la start, iar astazi e prematur sa discut, masina mea este nefunctionala, probabil lafel ca altele. Daca vrei sa faci o masina doar pentru 402m nu e nici asa de scump si nici asa de greu, trebuie sa vrei si sa ai cativa banuti, dar daca vrei mai mult ... e grele. |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
In locul tau as pune mana sa fac o masina performanta si atunci am putea incerca sa fim pe aceeasi lungime de unda, dar pana atunci poate ca lasi tastele mai moale. |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Eu imi aduc aminte de cursa cu un Porsche..si masinile au stat una langa alta, una din cele mai frumoase curse..Si Porsche le avea peste 700 cp din ce stiu eu..poate gresesc.. :)..Si asta a fost acum multi ani, cand nimeni nu prea ii dadea sanse lui Sebastian.. Deci poate o sa revina mai in forta..
|
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
Quote:
Quote:
Quote:
Sa nu uitmam si cursa cu masina lui Virgil Supra unde lafel am intrat in arena cu sansa a doua, in ochii publicului. Dar important este ca nu am pierdut in nici o cursa si mai important este viitorul. Ma refer la cursa cu aceasta masina altfel sunt antrenat sa si pierd, face parte din frumusetea jocului. |
Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.
Quote:
Diferenta este ca eu nu am spus de SEAT ca are 1500 de cai si bate tot.. intelegi tu ideea... sper :) |
| All times are GMT +2. The time now is 17:22. |
- Copyright 2026 4Tuning