Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

mali84 11-11-09 16:53

Re: VW Vento - Proprietari
 
Salutare! Am o problema cu butonul de la ventilatie. Mi s-a defectat treptat,intai nu a mers pe treapta 1 apoi pe 2 iar acum nu merge treapta 3 decat treapta 4.e singura care functioneaza. Ce se intampla si cum as putea sa rezolv problema? Help me!:sad:

bzsa 11-11-09 17:19

Re: VW Vento - Proprietari
 
si eu am avut problema asta
noroc ca m-a ajutat colegul FANEX cu alte butaoane de ventilatie
la mine problema era la contacte nu facea contact bine lcadn schimbam treptele de viteza

dumitrean 13-11-09 18:52

Re: VW Vento - Proprietari
 
Verifica si la telescoape ,sus la prindere la fiecare telescop are o flansa cu un rulment pe care se invarte axul telescopului ,sa nu se fi spart rulmentul

big bastard 16-11-09 16:24

Re: VW Vento - Proprietari
 
Salutare tuturor.
Tocmai ce am acizitionat un Vento din 95 1.9 TDI dar am impresia ca imi consuma cam mult la un mers undeva intre 80 si 120 km/h cu inca 2 pasageri. daca aveti cunostinta despre consum data-mi si mie de veste si ramna dator. Inca nu am schimbat filtrul de motorina (maine scap de el) oare are legatura cu consumul....sorry daca intreb tampenii :P
Multzam fain

ulie.cozmi 16-11-09 18:12

Re: VW Vento - Proprietari
 
In primul rand Bun Venit ! Deci poti sa incepi sa schimbi filtrele, motorina si ala de aer..apoi vezi cum e,oricum nu te astepta la un consum de 5% k nu o sa-l scoti mai ales la viteza de 120 Km/h ;)) Bafta cu masinuta,si asteptam si ceva poze daca ai cu el !

paul_ral 16-11-09 21:26

Re: VW Vento - Proprietari
 
1 Attachment(s)
Tin sa multumesc colegului mafteicon pentru ajutorul dat dat astazi la "vanatoare" . Am plecat sa vad o instalatie climatronic, am vazut chiar 2, lucru mai rar intalnit la un parc de dezmembrari nu tocmai mare, si m-am ales cu un bandou prag complet si centuri de GTI aniversar

mafteicon 17-11-09 20:26

Re: VW Vento - Proprietari
 
mi-a facut mare placere draga prietene Paul!!!! ORICAND! PA!

bzsa 18-11-09 10:22

Re: VW Vento - Proprietari
 
2 Attachment(s)
un mic update de iarna :-P
plasme si inele cromate

big bastard 18-11-09 17:15

Re: VW Vento - Proprietari
 
Stie cineva cati litri sunt intre doua "semne" la indicatorul de motorina la VENTO ???
Hai ca v-am "spart" cu asta ;)
merci all

big bastard 18-11-09 18:19

Re: VW Vento - Proprietari
 
Si mai am ceva intrebari:
M-am laudat la un tip cu masina ;) si imi spunea ca motorul e "facut" .....cum imi dau seama daca imi dau seama daca e facut sau nu??
Unde Doamne e filtrul de polen la Vento?
Am pragurile masca te dinte bandouri de plasti la care imi lipsesc niste piese de unde sa fac rost de ele (cred ca trebuie sa atasez niste poze pt ca sa va dati seama)
:))
Dau o bere pt ce-i care ma ajuta

mafteicon 18-11-09 18:47

Re: VW Vento - Proprietari
 
ptr.big:15l

big bastard 18-11-09 19:28

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
man de unde ai cumparat si cu cat semnalizarile si proiectoarele????

big bastard 18-11-09 19:30

Re: VW Vento - Proprietari
 
hmm.. nu prea se poate ...ar insemna ca rezervorul imi sare de 100 de litri....merci oricum

big bastard 18-11-09 19:30

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by bzsa (Post 2321071)
pune poze cu masina

hai ca pun eu un filmulet nu stiu daca l-am mai atasat:???:
https://www.youtube.com/watch?v=_tx7RjcVYrw


man de unde ai luat semnalizarile si proiectoarele din bara?>??

mafteicon 18-11-09 20:07

Re: VW Vento - Proprietari
 
frate! intre doua linii lungi ai 15l intre doua linii scurte ai 7,5 la jum. ai 30 si total ai 60. CU PLACERE!


All times are GMT +2. The time now is 08:14.

- Copyright 2026 4Tuning