![]() |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
va rog e cineva........pls....nu pot sai dau de cap...
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
mai din cate vad eu ca scrie acolo ...clar nu ai licentza ....cam asta am vazut eu
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
mah frate scrie ca nu am liceenta dar cum draq o bag........ca am shi crack shi tot shi nu vrea sami dea sa inregistrez produsul.....cum as putea face????
o idee ar fi sa cumperi produsul respectiv ;) o alta idee si mai buna ar fi sa folosesti PM-uri cand vine vorba de ilegalitati IT, sa nu te trezesti cu oarece garzi pe cap ;) etc. (vorba "stramosilor": mergi pe burta/apa-i scurta... :twisted: ) |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
2 Attachment(s)
Salutare tuturor pasionatilor de 3d de pe acest forum...am si eu o problema insa:
azi m-am apucat de 3ds max si am incercat sa urmez tutorialul cu janta insa cand am ajuns la stadiul prezentat in imaginea de mai jos nu am reusit sa trec mai departe pt ca nu pot reproduce acel dreptunghi din imagine Ma poate ajuta cineva?:sad: |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
apesi SHIFT ca vrei sa creezi prelungirea aia...
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
aaaaa..am shi o intrebare...cam cat costa 3ds max pe la o taraba sau o firma ceva....?
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
nu stiu exact ... dar undeva intre 60 - 150 $
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
stiu ca sunt ceva reduceri pentru studenti, dar tot ajunge pe la 1000 si ceva de $ |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
:)) scze proasta informare poate duce la raspunsuri aberante :)) ! si pe deasupra , credeam ca vorbeste doar de pachetul V'ray :) !
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Fratilor va rog sa ami spuneti si mie de unde iau 3d maxu :(( k nu gasesc nimik... plzz help !! (Id Messenger Ig0rashul_no1 )
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
am si eu nevoie de un tutorial despre cum se randeaza cu hdri
am incercat eu niste chestii dar nu imi randeaza cum trebuie pls cine stie sau cine are un tut pls .. HELP ME !!! |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
are cineva trase video-tutorialele cu audi a3 de pe 3d palace ? ca le trage foarte greu...ar fi un real ajutor daca le ati pune aicia..sau pe rapidshare.sau unde vreti....:roll:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
@ GRIGO ----> cauta pe www.tutorialized.com la max ! sunt vreo 400 de tutoriale si dai la rendering ... acolo am intalnit io unu cu HDRi !
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
un set de tutoriale bun da pentru Vray este "gnomon workshop" are de toate si pentru exterioare si pentru interioare, de acolo am invatat eu sa folosesc HRDI-ul.Problema este ca e enorm are 2 dvd-uri.incercati sa faceti rost de el dak fol cineva vray-ul
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
a apropo bine ca mi-am amintit, are cineva niste HDRI-uri sau un site ceva ca eu am gasit cateva
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
am nevoie de un blueprints cu aro 10
are careva pls |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
nope... si slabe sanse sa gaesti...
doar de la cineva care are aro si are manualul masinii, plus sa fie amabil ca sa faca si o scanare. dar incercarea moarte n-are :suspiciou Succes! [later edit]: Grigo frate, no offence, dar ar trebui sa scoti gif-ul ala din semnatura, ca nu serveste la nimic constructiv... pe deasupra are 400+ k si pentru cei care au o conexiune mai slaba, ehh sa zicem ca te vorbesc numai de "bine"... |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
bine ca mi-ai zis faza cu cartea tehnica am sa incerc ... mersi mult la asta chiar nu m-am gandit mai de graba nu stiam ca se gaseste asa ceva in cartea masinii
oricum am sa incerc .....pe net am tot cautat dar nimic :( oare chiar nu exista asa ceva ... sory dar giful ala nu il scot :) imi place prea mult |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
3 Attachment(s)
nice... misto programu 3d studio max 8 am facut shi eu jentzile p care leam facut tozi cu tutorialul pot sa fac si cauciucu si discu d frana da etrieru cum s face ???? si dak nu va suparatzi un tutorial cat mai explicit ar fi bun pun shi yo janta da nu e nimik deosebit ...poate cu un etrier ar arata mai bene....pls
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
question... daca vreau sa atribui niste "caramizi" unui material... cum fac sa le micesc sa para mai reale... ca sa intelegeti mai bine ce vreau spun am atasat si o poza
a da si cum sa fac si iarba sa para mai reala? :| |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Quote:
si inca ceva... iara am lucrat :"> nu stiu ce am facut da cand apas w nu mai merge treaba :| adica nu imi mai apar sagetile acelea numa chestiile alea rosii :/ cu care nu pot sa trag de obiecte asa cum vreau eu :/ |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
2 Attachment(s)
Quote:
"si inca ceva... iara am lucrat :"> nu stiu ce am facut da cand apas w nu mai merge treaba adica nu imi mai apar sagetile acelea numa chestiile alea rosii :/ cu care nu pot sa trag de obiecte asa cum vreau eu :/" mai apasa "w" ink odata :P, sau reinst maxu |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Stiti steguletul de la Windows ? tineti apasat pe ala si pe urma apasati pe z sau x ... ar trebui sa mearga !
Sa-i dati o bere lui GRIGO .... el e " de vina " pentru ca el m-a ajutat cand am avut si eu aceeasi problema :D;) |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
nu mie , lui GRIGO:D:-P
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
bye edit: lol... nu vazusem ca s-a raspuns deja pe urmatoarea pagina :-P :twisted: |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
sal am si eu o rugaminte de la voiu are cineva blueprintul de la dacia sport modelu ala fain in 2 usi sau de la o dacie 13** pls daca ma puteti rezolva si pe mine :P
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
www.the-blueprint.com ( s-ar putea sa fie "blueprints" , da incearca... )
Acuma...ma ajuta si pe mine cineva cu un tutorial de facut geam ? de masina ... da vreau sa il fac cu tenta galbena inchis :D ... materialul ma intereseaza :D Multumesc! |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Nu are nimeni un tut pentru zapada ? va roooog ! muuuult !
Multumesc ! |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
are cineva niste blueprint-uri cu loganu break???
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
2 Attachment(s)
m-am apucat si yo 3D......
janta din tutorial:lol: da nu mam descurcat cu vopsitu:sad: |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
4 Attachment(s)
si aici un cauciuc..........asta mi-ai iesit...........cred:???:
cum pot sa fac umbre la cauciuc pe fondu alb??? |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
baietzii cu concursul avezti careva un blueprint ca lumea cu c3`u ca eu am cautat si am gait unu care e cam nasol nu se intelege nimic din el ..
pls care avetzi ? |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
2 Attachment(s)
ia d-aici;)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Sleepy_85 tot respectu daca ai pus blueprintu pt toata lumea in perioada concursului.spune multe despre tine.;)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
este bestial blueprintu ms pt generozitate... chiar daca e prea tarziu sa il schimb... oricum din partea mea ai respect :P
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:30. |
- Copyright 2026 4Tuning