![]() |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
sebastian , daca mai astepti niste piese, sa inteleg ca nu o vom vedea la 'lucru' pe 9 aprilie ?! ar fi pacat daca nu vei veni cu ea . macar sa o vedem pe viu, daca nu in actiune, ( vorbesc din punctul meu de vedere care nu sunt din bucuresti ). am asteptat sa vina caldura ca sa inceapa cursele pentru a vedea GREII in actiune.
PS : daca mai ai filme cu masina pune-le sa le vedem si noi sa se bucure si sufletul nostru . multumesc. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Sper sa fie gata insa cred ca piesele mai intarzie si asta ma irita insa cand vrei calitate faci sacrificii.
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
legat de exterior (pentru usurare)... pentru STI exista ca la alte masini putintel mai vechi kituri exterioare de carbon sau kevlar? Adica bara fata, praguri, plafon, bara spate, aripi?
PS: scuze de offtopic dar am vazut pe un oarecare site japonez ulei custom folosit in WRC 15W50... o fi asta cel mai bun pentru Subaru? ca din ce am inteles eu cam asa ceva ar fi! |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Urmeaza insa mai sunt dedesupturi de lucrat.
Uleiul cel mai bun nu-l cunosc dar la wrc au alte tolerante insa nu cred ca ai avut ocazia sa vezi ce toarna ei in motor vreodata. Reclama e altceva. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
era vreo 25$ litrul.. banuiesc ca nu era vreo prostie la preturile astea si mai ales ca nu este vorba de vreo firma obscura (cea care il comercializa)
ciudat mi s-a parut faptul ca era ambalat in niste bidoane care semanau mai mult cu bidoane de lichid de parbriz nu a ulei... nu am avut aceasta ocazie cum de fapt nu stiu cati se pot lauda ca au vazut asa ceva! Cert este ca din ce am citit Subaru si Mitsubishi folosesc niste uleiuri putin mai complexe decat celelalte marci din cauza arhitecturii interne a motorului... Tolerantele sunt altele pentru ca modul de utilizare este altul! |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Nu stapanesc asta.
Am cataloage cu multe modele de uleiuri di Japonia care clar sunt f bune. Exista si ulei pt client, special in fuctie de caietul de sarcini. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
scuze ca nu vorbesc la subiect , am un impreza gt 98 si vreau sa ma duc la master tuner sa ii pun chip... crezi ca e bine ce fac?
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
5 Attachment(s)
cateva poze...
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Sebastian , poti sa imi dai si cateva detalii? ..am o intrebare de ce nu l-ai luat albastru?...oricum este extraordinar sa ai noroc de el...
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Nu imi place albastru iar editile limitate de STI sunt argintii.
Nu are importanta pretul este de cateva ori cat masina. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Este extrem de tare masina. Felicitari pt ambitia dvs de a avea cea mai tare masina. Abia astept sa o vad la LEGALE. Sper sa va trageti macar o data pt spectacol sau macar cateva ture cu ea inainte de cursa!!!
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Cu siguranta va fi pe pista, pentru asta e facuta.
Acum se lucreaza pentru abgradare. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Domnule Sebastian masina ati luat-o noua sau de la cineva?
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
0 km noua!
Eu nu prea cumpar nimic second hand. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
In primul rand s-o stapanesti sanatos.
In al doilea rand in ce proportie se aseamana cu un WRC. Banuiesc ca asta a fost o parte din sursa ta de informatii despre Subaru ;). Multa bafta in continuare la dezvoltarea masinii. In al treilea rand, cand ai sa te opresti cu evolutia acestei bombe pe patru roti? Stiu ca tuningul nu are limite, dar de la un moment dat vei ajunge la plafonare. Am citit undeva ca o sa-ti iei EVO X, cumva atunci? |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Plafonarea vine din suficienta.
Imi place ce am vazut despre evo x, dar parca un Skyline GT-R36 ori 35 ar fi mai potrivit. WRC poate e pt altii un etalon, pentru mine nu este. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
Problema la masinile din WRC sunt restrictoarele si fara ele se pot atinge puteri apropiate de a ta, nu crezi? |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Puterea este mare fara restrictor dar stii ca nu tine transmisia la puterea aia !
Sebastian cred ca se referea la WRC la acceleratie nu pe un traseu virajat. Diferentialele si cutia de viteze sunt facute sa tina la 300 de cai si la cuplul acela aprox.600 nm.Daca dai restrictorul jos transmisisa nu o sa reziste la 600-700 de cai si acel cuplu imens. WRC-uile merg cu 2 ...... 2,2 bari ! |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Un WRC de grupa e o joaca de copil.
Fara restrictor tot sub este si nu ma intrwebati de ce pentru ca nu spun decat cat vreau. nu am NO2. Retineti faptul ca ambreiajul bidisc de carbon montat sub supravegherea japonezilor, pentru ca mecanici de wrc l-au montat si mai experimentati de atat nu exista a cedat. Pe fisa lui scria 940Nm garantat, a tinut fara hardstart cc60km de reglaj cu acceleratii in trepte superioare pe autostrada fara bruscari si schimbari violente. WRC este altceva decat vreau eu de la o masina si face 400m cam 11,5s.:lol: e usor wrc, e agil, stabil, manevrabil pana la o limita acolo 180km/h e cam maxim si 200 cu cutie de asfalt pe probe speciale de asfalt. Probabil la stat pe viraje si manevrabilitate pe macadam nu am sanse insa pe un circuit sunt bine in fata. Multumesc de intrebare. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
In primul rand sebastian vrea ca acest subaru sa fie cea mai buna masina de circuit, ceea ce nu poate sa realizeze fara a prelua o mare parte din solutiile WRC, de acord?
In al doilea rand, in ceea ce priveste diferentialele si transmisia ai dreptate normal, dar care poate sa fie nebunu care sa aiba asemenea masina si sa nu o adapteze pentru puterea aia, se subintelegea de aia n-am mai scris ;) |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
domnule sebastian, exista vreo masina in europa mai rapida decat a dvs.? multumesc
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Probabil ca multe sunt mai rapide, insa Subaru, nu pot garata ca exista!
Am sa te rog sa te stergi la nas de muci inainte de a mai fi persiflant cu mine. Lumea e plina de tastaturisti si tu demonstrezi ca e asa. Te rog reflecta si incearca o abordare pozitiva in raport cu mine altfel cred ca-mi pierd vremea cu tine. Vrei sa faci ceva, vrei sa incveti ceva poti incerca, dar nu te lua dupa muste ca te duc la rahat. Sa nu fi suparat de cuvintele mele de mai sus, incearca doar sa ai propia opinie nu sa preiei ceva din neant. Multumesc! |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
ok..imi pare rau ca ati luat-o asa..dar eu am mai spus ca nu am vazut masina mergand si nush...ati spus ca ati investit de cateva ori pretul masinii si ma gandeam ca daca spuneti ca nu are sens sa va dati pe 400m cu gallardo lu ono poate e chiar unica masina dvs...deh
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
Eu am gresit punand pe multi din Craiova in aceeasi oala cu altii. Scuze! Masina lui Daniel e mult mai lenta pe 400 si cu prima ocazie voi arata o singura data pentru ca e impotriva principilor mele ce poate pe 1000m in paralel cu el, doar la start ca dupa sper sa fiu foarte in fata credcand distanta in continu pana la 1000 nu doar sa ma mentin. Multumesc! |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Se lucreaza la foc mare.
Voi reface si softul pentru a pleca mai de jos turbina. Racing CODE face minuni, voi pune turbo mai de jos, voi pune startul la ventilatoarele de motor mai jos, voi pune stropitorul automat de intercooler la temp mai joasa...;) |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
wow super tare. Azi erai pe la unirii pe la 18:30? am vazut un subaru ce semana cu al tau si se auzea frumos, parca avea un monstru care vroia sa evadeze. Oricum deabia astept sa iti vad masina la prima competitie. bafta! ;)
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
masina mea nu o sa prea vezi pe strada.Nu era ea la ea se lucreaza si e tot trenul de rulare scos, pentru abgradare
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Flutura cu ei!
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
:lol: :lol: :lol:
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
chiar pe cand o sa o vedem macar o data ce poate? stiu ca te`a zapacit intrebarea asta si nu vreau sa supar pe nimeni dar totzi suntem curiosi
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Ba da dar astept un adversar pe masura altfel nu cred ca voi accelera la maxim, sau doar suficient sa trec in fata si atat.
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Ce ambreiaj ai acum pe ea? Exedy tri-disc de carbon cumva? Banuiesc ca ai undeva peste 700cp daca a cedat bi-disc-ul ala. Softul ti l-a facut sa-ti dea boost progesiv dependent de treapta in care esti?
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
deci masina asta e amazing.....nam mai vazut asa ceva in romania....deci respect seby si felicitarile mele....n-am cuvinte...
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
e ceva timp de cand seby nu a mai postat noutati despre masinutza lui..s-o fi intamplat ceva?????? :(
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Ma preocup destul de mult de abgradarile actuale.
Se lucreaza la trenul de rulare. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Felicitari pt. masina .. am ramas cam socat de ce poate :shock: :shock: Am o intrebare ... filmarea sau una din filmari a fost cumva pe autostrada soarelui ?! :D
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Da pe ea este!
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Sebi, ai facut si tu filme mai noi cu masina pe sosea??? chiar sunt curios cum se prezinta in mom de fata.
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Eu nu le am cu marchetingul.
Nu am marfa de vanzare, se vede doar cand trebuie la munca. |
| All times are GMT +2. The time now is 23:19. |
- Copyright 2026 4Tuning