![]() |
Re: Top 100 Posturi TARI !
oare sunt singurul care ar vrea sa-i rupa picioarele copilului ce conduce si nici macar n-are un floc la oo?
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
Quote:
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
Exact la asta ma gandeam si eu :))
E clar ca omu' nu stia ce inseamna,dar oricum,e mult prea tare faza =)) |
Re: Top 100 Posturi TARI !
Quote:
daca vrei nu o sa ma rad o luna apoi o sa fac o poza ca sa iti dovedesc:shock: gluma e gluma voi nici nu stiti cati conduc fara permis... minori, dar in special majori... credeti ce vreti... nu am altele de zis... si pentru acest topic :D bravo mai ales celor care posteaza @bigu daca vrei sa imi rupi picioarele... o sa fiu prezent la la 4TuningDAYS pe 13 martie... cu sofer de data asta8) |
Re: Top 100 Posturi TARI !
Quote:
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
Quote:
ar trebui sa candideze la postul anului:lol: |
Re: Top 100 Posturi TARI !
f revoltat omu... minunat...:))) e la MAXIM!!!
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
Quote:
am si eu un televizor mai vechi caut sa il dau pe o dacie |
Re: Top 100 Posturi TARI !
Quote:
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
Nu intra in top 10, dar.. doar asa sa aveti o idee despre 'maestrii' nostrii de pe forum :)
Quote:
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
sunt de acord cu el.. fiatul este o bijuterie!
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
De acord, dar Fordul nu-i sub nicio forma "trabant"
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
Pentru el Fordul e trabant, dar Dacia? Are comparatie? :))
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
Quote:
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
Quote:
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
Quote:
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
Dacia'i carutz :)) (glumesc prieteni) dar Ficatu'i bijuterie :) nu contest
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
Quote:
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
Quote:
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
de unde pana unde fiatu i bijuterie nush..:| am un prieten cu un stilo numa probleme are cu el la partea electrica..
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
e normal ca cine poseda o anumita marca, ca si prima masina, sa o divinizeze :lol:
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
Legat de schema cu Fiat-urile,mi-a adus aminte Morpheus. Aveam un prieten cu un Punto,si de fiecare data cand il vedeam il intrebam cum e sa fii INFIAT. Deci intr-un singur cuvant. Si el nu se prindea,zicea ca e misto,merge bine,trage cum trebuie,si asa mai departe. :|
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
1 Attachment(s)
Absolut genial :lol:
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
Pervers mic :lol:
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
:)))))))
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
asta ultimul si cel cu sticky sunt criminiali. :lol:
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
la ultimu e pe fata ,ce sa mai...mai ales emoticonul care l-a pus la sfarsit
ps:si pe mine ma cheama bogdan..are vreo problema cu numele asta?sa stiu daca il vad pe strada sa ma feresc de el ca poate cine stie ce ii mai vine in minte |
Re: Top 100 Posturi TARI !
1 Attachment(s)
Cand o sa ne cunoastem si noi limba ?
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
1 Attachment(s)
7 caractere
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
ahahahahahahaha a vrut sa dea si ala un reply inteligent =))) foarte tare :))
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
1 Attachment(s)
Este vechi postul dar trecand peste el din nou mi-am amintit cat de frumoasa "ieste esplicatia" :lol: BTW acel topic este creat de "Mr. Amish Mechanic" de fata in care afirma sus si tare ca Renault Clio 1.5 dCi merge cu 220, iar un Renault Megane 1.9 dCi(2001) prinde "fabuloasa viteza de 235 km/h"...
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
ahahahahah , CAII PUTERE sunt pentru PUTERE , de aia le zice CAI PUTERE :)))) ca sa-si prinda viteza mai repede(in cadere libera).clar omu n-a auzit NM.
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
Vezi ca NM sunt pentru metri ;) nu pentru putere ;)
:lol: :lol: |
Re: Top 100 Posturi TARI !
defapt...
forata se masoara in NM puterea se masoara in CP deci CP chiar inseamna putere... si are dreptate... nm e alta treaba... in nici un caz nu se leaga doar de "metri" ... nm se refera la cuplul motorului dar e aberant sa spui ca ai prins cu un clio 1.5 dci 220 km/h poate daca ai indicatorul farmat :) dabia prinzi cu 2.0 16v de la clio cam 215 - 220 km/h ... maxim... da sa mai zici de 1.5 pe motorina... care din cate stiu eu are si o turbo suflanta micuta... dar nu face cine stie ce |
Re: Top 100 Posturi TARI !
Quote:
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
ia cititi voi frumos acolo ca zice dupa explicatia lui cu caii putere "cu cat mai multi cai cu atat isi prinde viteza mai repede" WRONG.cu cat mai multi cai cu atat viteza maxima este mai mare.cu cat mai mult CUPLU (NM) cu atat iei viteza aia mai repede.mitza din postu tau n-am inteles nimic.
andrei : stiu ce-i ala un cuplu si un CP la o masina si diferenta dintre ele LE : si mai zice o chestie "caii putere sunt pt putere nu pentru viteza"..din nou WRONG.am scris mai sus |
Re: Top 100 Posturi TARI !
Quote:
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
Quote:
Si eu care aveam impresia ca viteza maxima e data de cutia de viteze... Anyway, sunt convins ca oricum e mai jmecher un Nissan L200! Quote:
|
Re: Top 100 Posturi TARI !
Quote:
Era o gluma .. el a spus Cai Putere pentru putere , eu NM pentru metrii :) |
Re: Top 100 Posturi TARI !
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Primite pe messenger : bGd: Vw passat e din 2002. si am dat pe ea .. fara o mare parte din ce am spus mai sus 10.000 de euro. acum cu ce am bagat eu .. plus 2 statii magnat un subwoofer de 1000W, 4 boxe fata/spate sony explode, etc .. nici nu ma gandesc sa o dau fara 14 15 mii :) pentru ca am bagat bani multi in ea .. bGd : asta a mea 1.6 normal din fabrica are 105 CP dar .. e schimbata turbina si are 120 .. dar oricum e grea caroseria si motoru mic .. trage da trage mai greu ;)) oricum sunt f multumit de ea :) mai mult preferam 2.0 TDI 140 CP. dar nu s-a ivit bGd :daca e benzina ce ? si la dacia ta poti sa ii pui turbina:) apropo .. distributia e de audi ! bGd : nu e pusa de mine ci e pusa de nemtzi. propietaru dinaintea mea .. i`a schimbat`o. scuza-ma sweet, turbina ei din fabrica era de 1.2 bari .. iar omu a mai vrut cativa caluti de la ea si a adus`o la 120 de cai. mai exact, acea turbina care de fapt este racitor de ulei si aer, a fost schimbat in germania. nu stiu ce model e si cu ce e diferita fata de cea originala. stiu ca orice turbina la motoare mai mici de 3000, schimbata, iti mai dezvolta un singur cal putere. insa asta de pe passat`u meu .. nu stiu ce are in plus ! La motoare mai mari de 3000 da, poti sa ii pui turbina si de 5 6 bari! care dezvolta peste 50 de cai. dar la motoare mai mici de 3000 iti dezvolta 1 cal putere sau poate 2. Asta e cultura mea despre aceasta piesa.. daca voi aveti alta varianta |
| All times are GMT +2. The time now is 11:25. |
- Copyright 2026 4Tuning