Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Divertisment (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment.html)
-   -   Top 100 Posturi TARI ! (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment/82413-top-100-posturi-tari.html)

Bigu 21-01-10 16:45

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
oare sunt singurul care ar vrea sa-i rupa picioarele copilului ce conduce si nici macar n-are un floc la oo?

RoByNeT 21-01-10 18:01

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Quote:

Originally Posted by TwentyOne (Post 2999907)

deci fenomenalllll =))) ca sa vezi si tu cum te rasplateste lumea =)))

eMH 21-01-10 19:51

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Exact la asta ma gandeam si eu :))

E clar ca omu' nu stia ce inseamna,dar oricum,e mult prea tare faza =))

andreimp3 21-01-10 21:50

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Quote:

Originally Posted by Bigu (Post 3000128)
oare sunt singurul care ar vrea sa-i rupa picioarele copilului ce conduce si nici macar n-are un floc la oo?

probabil era vorba de mine...
daca vrei nu o sa ma rad o luna apoi o sa fac o poza ca sa iti dovedesc:shock:
gluma e gluma voi nici nu stiti cati conduc fara permis... minori, dar in special majori...
credeti ce vreti... nu am altele de zis...
si pentru acest topic :D bravo mai ales celor care posteaza
@bigu daca vrei sa imi rupi picioarele... o sa fiu prezent la la 4TuningDAYS pe 13 martie... cu sofer de data asta8)

TwentyOne 22-01-10 14:00

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Quote:

Originally Posted by RoByNeT (Post 3000394)
deci fenomenalllll =))) ca sa vezi si tu cum te rasplateste lumea =)))

Topicul omului merita in continuare urmarit :) :) :) :)

Cipilica 22-01-10 18:47

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Quote:

Originally Posted by TwentyOne (Post 2999907)

deci e criminaaall....... nu ma mai pot opri :lol::lol::lol::lol::lol:

ar trebui sa candideze la postul anului:lol:

Vj_AlecS 22-01-10 18:51

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
f revoltat omu... minunat...:))) e la MAXIM!!!

mihai_bogdan 24-01-10 22:18

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Quote:

Originally Posted by SunshineSS (Post 2680980)
Ofer pc pe orice masina cu sau fara acte, sa fie functionabila. Nu accept oltcit, trabant sau cine stie ce minunatie, vreau doar sa mearga si nu conteaza anul sau rugina de pe ea!
Pc-ul consta in monitor lcd 17, unitate - procesor amd sempron 1.21, placa video nvidia 128 mb(cs, gta san andreas si jocuri 2008 asigurate), mouse, pad, casti.


am si eu un televizor mai vechi caut sa il dau pe o dacie

valy91 31-01-10 10:53

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Quote:

Originally Posted by mihai_bogdan (Post 3011454)
am si eu un televizor mai vechi caut sa il dau pe o dacie

Dacie in stare de functionare? :))))) "Fara rugina, roti din aluminiu, geamuri electrice"? :))))))

Brian 31-01-10 21:47

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Nu intra in top 10, dar.. doar asa sa aveti o idee despre 'maestrii' nostrii de pe forum :)

Quote:

Originally Posted by dan_stage28 (Post 3035993)
Fiat am votat,fordul e precum un trabant,fiatul e o bijuterie


Vj_AlecS 31-01-10 22:07

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
sunt de acord cu el.. fiatul este o bijuterie!

22VIN 31-01-10 22:16

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
De acord, dar Fordul nu-i sub nicio forma "trabant"

valy91 31-01-10 22:54

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Pentru el Fordul e trabant, dar Dacia? Are comparatie? :))

Vj_AlecS 31-01-10 23:30

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Quote:

Originally Posted by valy91 (Post 3036426)
Pentru el Fordul e trabant, dar Dacia? Are comparatie? :))

trebuia cineva sa apara sa se ia de batranica dacie.. offf de ce nu ai zis oltcit sau lada.. sau atata sti? dacie bemveu si mertan?

andreimp3 01-02-10 08:08

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Quote:

Originally Posted by valy91 (Post 3036426)
Pentru el Fordul e trabant, dar Dacia? Are comparatie? :))

probabil Dacia se compara cu 8)_ _ _ _ _ _ _ _ _ Mercedes:-P

valy91 01-02-10 08:34

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Quote:

Originally Posted by Vj_AlecS (Post 3036615)
trebuia cineva sa apara sa se ia de batranica dacie.. offf de ce nu ai zis oltcit sau lada.. sau atata sti? dacie bemveu si mertan?

Nu ma iau de batranica dacie, chiar o respect. Dar poate el atat are si nu si-a putut exprima parerea si despre masinuta lui. Si nu stiu doar de "bemveu si mertan" ;) Stiu mai mult de atat.

morpheusmaster 01-02-10 09:11

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Dacia'i carutz :)) (glumesc prieteni) dar Ficatu'i bijuterie :) nu contest

TheFasterMan 01-02-10 11:11

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Quote:

Originally Posted by morpheusmaster (Post 3037275)
Dacia'i carutz :)) (glumesc prieteni) dar Ficatu'i bijuterie :) nu contest

sau poate invers....ficatelul e carut si dacia e bijuterie:lol:

GJ 64 GAB 01-02-10 11:47

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Quote:

Originally Posted by TheFasterMan (Post 3037704)
sau poate invers....ficatelul e carut si dacia e bijuterie:lol:

Merge si asa! :lol: Nu ne-am nascut toti in masini straine!

mafiozzo 01-02-10 12:41

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
de unde pana unde fiatu i bijuterie nush..:| am un prieten cu un stilo numa probleme are cu el la partea electrica..

Paul 01-02-10 12:51

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
e normal ca cine poseda o anumita marca, ca si prima masina, sa o divinizeze :lol:

eMH 01-02-10 13:22

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Legat de schema cu Fiat-urile,mi-a adus aminte Morpheus. Aveam un prieten cu un Punto,si de fiecare data cand il vedeam il intrebam cum e sa fii INFIAT. Deci intr-un singur cuvant. Si el nu se prindea,zicea ca e misto,merge bine,trage cum trebuie,si asa mai departe. :|

Snapy_xxl 01-02-10 22:47

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
1 Attachment(s)
Absolut genial :lol:

scturoag 01-02-10 23:08

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Pervers mic :lol:

mafiozzo 01-02-10 23:34

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
:)))))))

Bmw_Rulllzzz 02-02-10 00:15

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
asta ultimul si cel cu sticky sunt criminiali. :lol:

mihai_bogdan 02-02-10 11:59

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
la ultimu e pe fata ,ce sa mai...mai ales emoticonul care l-a pus la sfarsit


ps:si pe mine ma cheama bogdan..are vreo problema cu numele asta?sa stiu daca il vad pe strada sa ma feresc de el ca poate cine stie ce ii mai vine in minte

TwentyOne 05-02-10 16:34

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
1 Attachment(s)
Cand o sa ne cunoastem si noi limba ?

VladM 08-02-10 12:47

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
1 Attachment(s)
7 caractere

RoByNeT 10-02-10 08:04

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
ahahahahahahaha a vrut sa dea si ala un reply inteligent =))) foarte tare :))

Undying_Renault 12-02-10 18:37

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
1 Attachment(s)
Este vechi postul dar trecand peste el din nou mi-am amintit cat de frumoasa "ieste esplicatia" :lol: BTW acel topic este creat de "Mr. Amish Mechanic" de fata in care afirma sus si tare ca Renault Clio 1.5 dCi merge cu 220, iar un Renault Megane 1.9 dCi(2001) prinde "fabuloasa viteza de 235 km/h"...

Tzzantaru 13-02-10 20:42

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
ahahahahah , CAII PUTERE sunt pentru PUTERE , de aia le zice CAI PUTERE :)))) ca sa-si prinda viteza mai repede(in cadere libera).clar omu n-a auzit NM.

mitza mtb 14-02-10 01:20

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Vezi ca NM sunt pentru metri ;) nu pentru putere ;)
:lol: :lol:

andreimp3 14-02-10 01:57

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
defapt...
forata se masoara in NM
puterea se masoara in CP
deci CP chiar inseamna putere... si are dreptate...
nm e alta treaba... in nici un caz nu se leaga doar de "metri" ...
nm se refera la cuplul motorului

dar e aberant sa spui ca ai prins cu un clio 1.5 dci 220 km/h
poate daca ai indicatorul farmat :)
dabia prinzi cu 2.0 16v de la clio cam 215 - 220 km/h ... maxim... da sa mai zici de 1.5 pe motorina... care din cate stiu eu are si o turbo suflanta micuta... dar nu face cine stie ce

VladM 14-02-10 02:39

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Quote:

Originally Posted by andreimp3 (Post 3083685)
defapt...
forata se masoara in NM
puterea se masoara in CP
deci CP chiar inseamna putere... si are dreptate...
nm e alta treaba... in nici un caz nu se leaga doar de "metri" ...
nm se refera la cuplul motorului

dar e aberant sa spui ca ai prins cu un clio 1.5 dci 220 km/h
poate daca ai indicatorul farmat :)
dabia prinzi cu 2.0 16v de la clio cam 215 - 220 km/h ... maxim... da sa mai zici de 1.5 pe motorina... care din cate stiu eu are si o turbo suflanta micuta... dar nu face cine stie ce

Da,asa stiu si eu,ca dci-u are o suflanta ma mic,tdci-u are mai mare...La greutatea unui clio,trebuie clar un motor macar de 1.8,sau cum zici tu 2.0 16v.

Tzzantaru 14-02-10 08:01

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
ia cititi voi frumos acolo ca zice dupa explicatia lui cu caii putere "cu cat mai multi cai cu atat isi prinde viteza mai repede" WRONG.cu cat mai multi cai cu atat viteza maxima este mai mare.cu cat mai mult CUPLU (NM) cu atat iei viteza aia mai repede.mitza din postu tau n-am inteles nimic.
andrei : stiu ce-i ala un cuplu si un CP la o masina si diferenta dintre ele

LE : si mai zice o chestie "caii putere sunt pt putere nu pentru viteza"..din nou WRONG.am scris mai sus

VladM 14-02-10 09:59

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Quote:

Originally Posted by Tzzantaru (Post 3083826)
ia cititi voi frumos acolo ca zice dupa explicatia lui cu caii putere "cu cat mai multi cai cu atat isi prinde viteza mai repede" WRONG.cu cat mai multi cai cu atat viteza maxima este mai mare.cu cat mai mult CUPLU (NM) cu atat iei viteza aia mai repede.mitza din postu tau n-am inteles nimic.
andrei : stiu ce-i ala un cuplu si un CP la o masina si diferenta dintre ele

LE : si mai zice o chestie "caii putere sunt pt putere nu pentru viteza"..din nou WRONG.am scris mai sus

Nu un cuplu si un un CP,un NM si un CP ;)

eMH 14-02-10 11:11

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Quote:

Originally Posted by Tzzantaru (Post 3083826)
cu cat mai multi cai cu atat viteza maxima este mai mare.


Si eu care aveam impresia ca viteza maxima e data de cutia de viteze...

Anyway, sunt convins ca oricum e mai jmecher un Nissan L200!
Quote:

Originally Posted by Mimi17 (Post 3084010)
eu stiam ca e Nissan L200:|


mitza mtb 14-02-10 11:24

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
Quote:

Originally Posted by Tzzantaru (Post 3083826)
ia cititi voi frumos acolo ca zice dupa explicatia lui cu caii putere "cu cat mai multi cai cu atat isi prinde viteza mai repede" WRONG.cu cat mai multi cai cu atat viteza maxima este mai mare.cu cat mai mult CUPLU (NM) cu atat iei viteza aia mai repede.mitza din postu tau n-am inteles nimic.
andrei : stiu ce-i ala un cuplu si un CP la o masina si diferenta dintre ele

LE : si mai zice o chestie "caii putere sunt pt putere nu pentru viteza"..din nou WRONG.am scris mai sus


Era o gluma .. el a spus Cai Putere pentru putere , eu NM pentru metrii :)

IONUT-GBP 14-02-10 12:33

Re: Top 100 Posturi TARI !
 
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol:


Primite pe messenger :




bGd: Vw passat e din 2002. si am dat pe ea .. fara o mare parte din ce am spus mai sus 10.000 de euro. acum cu ce am bagat eu .. plus 2 statii magnat un subwoofer de 1000W, 4 boxe fata/spate sony explode, etc .. nici nu ma gandesc sa o dau fara 14 15 mii :) pentru ca am bagat bani multi in ea ..


bGd : asta a mea 1.6 normal din fabrica are 105 CP dar .. e schimbata turbina si are 120 .. dar oricum e grea caroseria si motoru mic .. trage da trage mai greu ;)) oricum sunt f multumit de ea :) mai mult preferam 2.0 TDI 140 CP. dar nu s-a ivit


bGd :daca e benzina ce ? si la dacia ta poti sa ii pui turbina:) apropo .. distributia e de audi !




bGd : nu e pusa de mine ci e pusa de nemtzi. propietaru dinaintea mea .. i`a schimbat`o. scuza-ma sweet, turbina ei din fabrica era de 1.2 bari .. iar omu a mai vrut cativa caluti de la ea si a adus`o la 120 de cai. mai exact, acea turbina care de fapt este racitor de ulei si aer, a fost schimbat in germania. nu stiu ce model e si cu ce e diferita fata de cea originala. stiu ca orice turbina la motoare mai mici de 3000, schimbata, iti mai dezvolta un singur cal putere. insa asta de pe passat`u meu .. nu stiu ce are in plus !
La motoare mai mari de 3000 da, poti sa ii pui turbina si de 5 6 bari! care dezvolta peste 50 de cai. dar la motoare mai mici de 3000 iti dezvolta 1 cal putere sau poate 2. Asta e cultura mea despre aceasta piesa.. daca voi aveti alta varianta


All times are GMT +2. The time now is 11:25.

- Copyright 2026 4Tuning