![]() |
Re: Prezentare Membri Noi
Quote:
|
Re: Prezentare Membri Noi
aia se numeste invartit? :)) =))
hai ca e buna asta... :))) eu o numesc o tentativa complet esuata ;) |
Re: Prezentare Membri Noi
Quote:
|
Re: Prezentare Membri Noi
salut , sunt nou aici , ar trebui intai sa ma prezint , masina , etc? si am participat si la intalnirea de ieri :) foarte ok :)
|
Re: Prezentare Membri Noi
[QUOTE=wolfdexterus;3435440]am piese de trabant, le dau degeaba numai sa scap de ele[/QU
salut baieti,am inteles ca a fost ieri intalnire 4tuning la era....a fost ceva miscare?masinute deocheate:-P........poate stie cneva cand se mai face o alta intalnire ca imi doresc sa merg si eu.......o sa va prezit imediat si masina mea :lol: |
Re: Prezentare Membri Noi
Quote:
Bine ai venit Madalin! ;) |
Re: Prezentare Membri Noi
Quote:
Daca o treceam pe Dyno Mode, atunci mai aveai ce vedea. |
Re: Prezentare Membri Noi
Quote:
|
Re: Prezentare Membri Noi
nu gasea butonul :))
|
Re: Prezentare Membri Noi
Din pacate, ca sa o treci pe dyno mode iti trebuie o combinatie de butoane, ca deh, nu are doar un buton... trebuie sa faci vreo cateva manevre (contact in pozitia a nu stiu cata, apoi tii apasat 3 secunde pe nu stiu ce buton si tot asa.. )
Si bineinteles ca la momentul respectiv nu stiam combinatia (nu ca as sti-o acum) si cam asta e ce a iesit cu ESP OFF (care nici ala nu se dezactiveaza complet, daca vede ca aluneca prea tare, intra din nou ala, pe dyno mode nu exista asa ceva) :) Data viitoare, o sa am si cauciucuri de rupt si dyno mode activat si inca vreo 50 de cp ;) Sper ca v-am lamurit, masina poate, trebuie sa stie cineva sa o si foloseasca ca pentru asa ceva, cutia automata nu este neaparat cea mai buna alegere. Toate bune! |
Re: Prezentare Membri Noi
nu vreau sa fiu rautacios...am mai ras,...am mai glumit pe seama incercarilor cu masina ta de duminica...dar daca tu chiar vrei sa te dai de-a latul eu am un sfat simplu...schimba masina...
sper sa nu te superi pe mine ca o dau pe fata...dar...nu cred ca vei face mare branza cu masina asta de-a latul... |
Re: Prezentare Membri Noi
:) Nu te contrazic, nu este o masina de drift, dar doar din cand in cand, asa de fun ;)
Nici nu ma intereseaza sa se dea exceptional de bine in drift, ma intereseaza motor puternic, exterior frumos si interior la fel. Daca m-ar pasiona driftul f mult , mi-as lua un ursuletz si s-ar fi rezolvat problema ;) Bafta si nu fi rautacios, ca nu toti vrem performante, unii se joaca cu masinile din placere , nu din necesitatea de a se uita altii la ei ;) |
Re: Prezentare Membri Noi
am incercat sa nu fiu rautacios...de asta am si postat in serios mai devreme ...imi cer scuze daca te-am deranjat cu ceva...
salutare |
Re: Prezentare Membri Noi
Nu m-ai deranjat cu nimic ;)
Ziceam doar ca trebuie sa fiti mai deschisi putin PS: Ce masina conduci? |
Re: Prezentare Membri Noi
un golf 4 variant..cu ceva muzica pe el...
|
Re: Prezentare Membri Noi
nu tu cumva m-ai intrebat anu trecut la era cat a ajuns interiorul la mercedes?:shock:
|
Re: Prezentare Membri Noi
:) Hmm, posibil, erai cu un C Class Negru DUH?
|
Re: Prezentare Membri Noi
dap
:-) |
Re: Prezentare Membri Noi
Da, dar s-a rezolvat, pana la urma mi-am facut tot interiorul.
Ai vandut DUH-ul ? Ca-l vazusem intr-o vreme pe 4tuning la vanzare. |
Re: Prezentare Membri Noi
Un membru nou a aparut la orizont. O prezentare a masinii, momentan doar cuvinte. Un polo din 2001 un motoras de 1.4 benzina (toarce ca un diesel) 60 de hamsteri sub capota. Cand voi scapa si la aparat foto voi face si o prezentare in poze a buburuzei.Succes si sa ne auzim cu bine
|
Re: Prezentare Membri Noi
bun venit printre noi
www.dro-tuning.myforum.ro 8) |
Re: Prezentare Membri Noi
Quote:
Bun Venit ! |
Re: Prezentare Membri Noi
Buna seara, :)
Membru nou, sincer imi era oarecum frica sa ma inregistrez (mai ales sa mai si scriu ceva) vazand ce masini aranjate aveti, cu a mea ma simt in plus :rolleyes2 Anyway, sunt posesorul (din decembrie 2009) unui Citroën C4 Coupé, facelift, 1.6 VTi (e acelasi motor de pe seria 1), nivel de echipare VTR. Planuri sa o personalizez ar fi, insa bugetul nu este "aprobat" momentan. Sper sa pot incepe cu niste jante. https://img96.imageshack.us/img96/2936/p1110180.th.jpg https://img408.imageshack.us/img408/6480/p1110120.th.jpg https://img51.imageshack.us/img51/3245/dsc0239a.th.jpg O seara frumoasa! :) |
Re: Prezentare Membri Noi
Quote:
|
Re: Prezentare Membri Noi
da mai ales pe d3mon:lol:
|
Re: Prezentare Membri Noi
Quote:
|
Re: Prezentare Membri Noi
sunteti 1337 (leet) :D
anyway, D3mon am pus avarii alaltaseara:rolleyes2 |
Re: Prezentare Membri Noi
Quote:
|
Re: Prezentare Membri Noi
cei care nu aveti masini tuning nu ar trebui sa va simtiti aiurea credeti ca toti au masini tuning care posteaza a mea e stoc ce are pe ea sunt doar ceva aerografie ieftina facuta de mine .... asa ca stati linistiti
|
Re: Prezentare Membri Noi
1 Attachment(s)
Salutare. Sunt Jean. Nu sunt chiar nou .. dar ma prezint ca un membru nou. Am un Mercedes S-class. IS-94-RUS. Am incercat sa ma tot integrez in peisajul de la Stadion dar se pare ca sunt dator sa mai incerc. Daca ma vede cineva rog sa ma abordeze. :) si sa zica parola "4tuning". Va salut ..pun o poza cu a mea masina & me.
|
Re: Prezentare Membri Noi
salut
tu esti cel care da blana pe copou de zici ca trece un v8 ? |
Re: Prezentare Membri Noi
Quote:
|
Re: Prezentare Membri Noi
Coclet mai mare ca ala rar... mai are un A4 cu numere de franta .
|
Re: Prezentare Membri Noi
5.0 V6 ..??? eu zic ca e V8 .
|
Re: Prezentare Membri Noi
Ca sa fie sanatos off-topicu , aci avem motorizarile
2.8L 197 hp (147 kW) I6 3.2L 228 hp (170 kW) I6 4.2L 275 hp (205 kW) V8 5.0L 315 hp (235 kW) V8 6.0L 408 hp (304 kW) V12 (1991–1993) 6.0L 389 hp (290 kW) V12 (1994–1999) 3.0L Turbodiesel 177 hp (132 kW) I6 3.5L Turbodiesel 148 hp (110 kW) I6 Dizal , nu cred ca e :)) . Suna mai mult ca un V8 cum a spus Low_Ridah LE: nu au V6 se pare ... au 6 cilindri in linie . |
Re: Prezentare Membri Noi
se pare ca ti-ai facut temele bogdane
dar e posibil ca noul user venit in comunitatea ieseana 4tuning sa isi fi inmatriculat-o:)) acum sa asteptam si raspunsul lui :) |
Re: Prezentare Membri Noi
Ii cunosc pe amandoi, nu e vb de aceeasi persoana
|
Re: Prezentare Membri Noi
Salut eNorel - bine ca ai intervenit si ai lamurit scurt treaba. In legatura cu tipul care are mercedesul cu motor 5.0 l-am cunoscut de putin timp fara sa stiu ca e o cunostinta comuna cu eNorel. Eu am un motor 2.5 diesel normal aspirat. Masina a fost benzina 4.2 litri V8. Cum a ajuns in tara in 2000 proprietarul a schimbat motorul. Eu o am de 2 ani si merg zi de zi cu ea. E din `87 si ca un S class care se respecta are aerul anilor 80-90 pe umeri. Va salut.;)
|
Re: Prezentare Membri Noi
Pacat ca nu mai are motorul ei . Dar de dragul impozitelor si a consumului nu invinuiesc pe nimeni . Bine ai venit :)
|
Re: Prezentare Membri Noi
Sal all,
Numele meu este Daniel Necula, sunt nou pe acest forum insa cunosc foarte multi oameni de aici. Am avut un 206 de 1.4/75 acum am un mitsubishi lancer clasic de 1.6 si 98 cai (98 sau 100 nu stiu exact/76kw). Mai multe... nush ce sa zic. poate ne vedem pe la stadion la o cafea si raspund la orice intrebare. Numai bine. |
| All times are GMT +2. The time now is 11:24. |
- Copyright 2026 4Tuning