Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   Prezentare Membri Noi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/65434-prezentare-membri.html)

2slow4u 14-06-10 13:05

Re: Prezentare Membri Noi
 
Quote:

Originally Posted by dj_rzn (Post 3439903)
Am fost si eu ieri pentru prima data la o intalnire 4Tuning, a fost frumos, am venit cu un C Class argintiu (IS 05 UPM).
A fost o atmosfera intr-adevar super ok, si lumea la fel :)

Hmmm nu cumva tu te-ai invartit primul de au venit gardienii ?

CiRiNeL 14-06-10 13:24

Re: Prezentare Membri Noi
 
aia se numeste invartit? :)) =))
hai ca e buna asta... :)))

eu o numesc o tentativa complet esuata ;)

2slow4u 14-06-10 13:47

Re: Prezentare Membri Noi
 
Quote:

Originally Posted by CiRiNeL (Post 3440010)
aia se numeste invartit? :)) =))
hai ca e buna asta... :)))

eu o numesc o tentativa complet esuata ;)

Da na...cam asa e :))))))))) Nu stiam cum sa o numesc :D

liptonice 14-06-10 16:03

Re: Prezentare Membri Noi
 
salut , sunt nou aici , ar trebui intai sa ma prezint , masina , etc? si am participat si la intalnirea de ieri :) foarte ok :)

club_opel_vectra 14-06-10 20:38

Re: Prezentare Membri Noi
 
[QUOTE=wolfdexterus;3435440]am piese de trabant, le dau degeaba numai sa scap de ele[/QU
salut baieti,am inteles ca a fost ieri intalnire 4tuning la era....a fost ceva miscare?masinute deocheate:-P........poate stie cneva cand se mai face o alta intalnire ca imi doresc sa merg si eu.......o sa va prezit imediat si masina mea
:lol:

4x4Grig 14-06-10 21:21

Re: Prezentare Membri Noi
 
Quote:

Originally Posted by liptonice (Post 3440429)
salut , sunt nou aici , ar trebui intai sa ma prezint , masina , etc? si am participat si la intalnirea de ieri :) foarte ok :)


Bine ai venit Madalin! ;)

dj_rzn 14-06-10 22:26

Re: Prezentare Membri Noi
 
Quote:

Originally Posted by 2slow4u (Post 3439977)
Hmmm nu cumva tu te-ai invartit primul de au venit gardienii ?

Masina era a mea, insa nu eram eu la volan, fiind cutie automata, mai greu sa te dai cu ea.. a incercat un prieten si ati observat ce a iesit :)
Daca o treceam pe Dyno Mode, atunci mai aveai ce vedea.

LaMishto 17-06-10 04:26

Re: Prezentare Membri Noi
 
Quote:

Originally Posted by dj_rzn (Post 3441413)
Daca o treceam pe Dyno Mode, atunci mai aveai ce vedea.

Mi se pare sau imi scapa motivul pentru care n-ai facut-o?

CiRiNeL 17-06-10 11:55

Re: Prezentare Membri Noi
 
nu gasea butonul :))

dj_rzn 17-06-10 13:22

Re: Prezentare Membri Noi
 
Din pacate, ca sa o treci pe dyno mode iti trebuie o combinatie de butoane, ca deh, nu are doar un buton... trebuie sa faci vreo cateva manevre (contact in pozitia a nu stiu cata, apoi tii apasat 3 secunde pe nu stiu ce buton si tot asa.. )

Si bineinteles ca la momentul respectiv nu stiam combinatia (nu ca as sti-o acum) si cam asta e ce a iesit cu ESP OFF (care nici ala nu se dezactiveaza complet, daca vede ca aluneca prea tare, intra din nou ala, pe dyno mode nu exista asa ceva) :)

Data viitoare, o sa am si cauciucuri de rupt si dyno mode activat si inca vreo 50 de cp ;)

Sper ca v-am lamurit, masina poate, trebuie sa stie cineva sa o si foloseasca ca pentru asa ceva, cutia automata nu este neaparat cea mai buna alegere.

Toate bune!

CiRiNeL 17-06-10 13:28

Re: Prezentare Membri Noi
 
nu vreau sa fiu rautacios...am mai ras,...am mai glumit pe seama incercarilor cu masina ta de duminica...dar daca tu chiar vrei sa te dai de-a latul eu am un sfat simplu...schimba masina...
sper sa nu te superi pe mine ca o dau pe fata...dar...nu cred ca vei face mare branza cu masina asta de-a latul...

dj_rzn 17-06-10 13:36

Re: Prezentare Membri Noi
 
:) Nu te contrazic, nu este o masina de drift, dar doar din cand in cand, asa de fun ;)
Nici nu ma intereseaza sa se dea exceptional de bine in drift, ma intereseaza motor puternic, exterior frumos si interior la fel.
Daca m-ar pasiona driftul f mult , mi-as lua un ursuletz si s-ar fi rezolvat problema ;)

Bafta si nu fi rautacios, ca nu toti vrem performante, unii se joaca cu masinile din placere , nu din necesitatea de a se uita altii la ei ;)

CiRiNeL 17-06-10 13:39

Re: Prezentare Membri Noi
 
am incercat sa nu fiu rautacios...de asta am si postat in serios mai devreme ...imi cer scuze daca te-am deranjat cu ceva...
salutare

dj_rzn 17-06-10 13:42

Re: Prezentare Membri Noi
 
Nu m-ai deranjat cu nimic ;)
Ziceam doar ca trebuie sa fiti mai deschisi putin
PS: Ce masina conduci?

CiRiNeL 17-06-10 13:52

Re: Prezentare Membri Noi
 
un golf 4 variant..cu ceva muzica pe el...

drobet@ 17-06-10 14:45

Re: Prezentare Membri Noi
 
nu tu cumva m-ai intrebat anu trecut la era cat a ajuns interiorul la mercedes?:shock:

dj_rzn 17-06-10 14:47

Re: Prezentare Membri Noi
 
:) Hmm, posibil, erai cu un C Class Negru DUH?

drobet@ 17-06-10 14:58

Re: Prezentare Membri Noi
 
dap
:-)

dj_rzn 17-06-10 14:59

Re: Prezentare Membri Noi
 
Da, dar s-a rezolvat, pana la urma mi-am facut tot interiorul.
Ai vandut DUH-ul ? Ca-l vazusem intr-o vreme pe 4tuning la vanzare.

dasautohaus 17-06-10 16:00

Re: Prezentare Membri Noi
 
Un membru nou a aparut la orizont. O prezentare a masinii, momentan doar cuvinte. Un polo din 2001 un motoras de 1.4 benzina (toarce ca un diesel) 60 de hamsteri sub capota. Cand voi scapa si la aparat foto voi face si o prezentare in poze a buburuzei.Succes si sa ne auzim cu bine

drobet@ 17-06-10 17:19

Re: Prezentare Membri Noi
 
bun venit printre noi
www.dro-tuning.myforum.ro 8)

MnezO 19-06-10 19:12

Re: Prezentare Membri Noi
 
Quote:

Originally Posted by dasautohaus (Post 3448125)
Un membru nou a aparut la orizont. O prezentare a masinii, momentan doar cuvinte. Un polo din 2001 un motoras de 1.4 benzina (toarce ca un diesel) 60 de hamsteri sub capota. Cand voi scapa si la aparat foto voi face si o prezentare in poze a buburuzei.Succes si sa ne auzim cu bine

Wellcome ! si ca un prim sfat de incepere pe forum! daca vrei sa te integrezi in comunitatea 4tuning schimba nickul de inregistrare ca dasautohaus e cam "advertise" sa zic asa

Bun Venit !

Victor VRE 20-06-10 21:14

Re: Prezentare Membri Noi
 
Buna seara, :)

Membru nou, sincer imi era oarecum frica sa ma inregistrez (mai ales sa mai si scriu ceva) vazand ce masini aranjate aveti, cu a mea ma simt in plus :rolleyes2

Anyway, sunt posesorul (din decembrie 2009) unui Citroën C4 Coupé, facelift, 1.6 VTi (e acelasi motor de pe seria 1), nivel de echipare VTR.

Planuri sa o personalizez ar fi, insa bugetul nu este "aprobat" momentan. Sper sa pot incepe cu niste jante.

https://img96.imageshack.us/img96/2936/p1110180.th.jpg

https://img408.imageshack.us/img408/6480/p1110120.th.jpg

https://img51.imageshack.us/img51/3245/dsc0239a.th.jpg


O seara frumoasa! :)

D3m0N 20-06-10 21:40

Re: Prezentare Membri Noi
 
Quote:

Originally Posted by Victor VRE (Post 3456014)
Buna seara, :)

Membru nou, sincer imi era oarecum frica sa ma inregistrez (mai ales sa mai si scriu ceva) vazand ce masini aranjate aveti, cu a mea ma simt in plus :rolleyes2


O seara frumoasa! :)

nu trebuie sa iti fie frica... asa am fost toti ... treci pe la stadion seara ... de obicei mai stam pe acolo .. ne recunosti

drobet@ 24-06-10 07:39

Re: Prezentare Membri Noi
 
da mai ales pe d3mon:lol:

D3m0N 24-06-10 12:33

Re: Prezentare Membri Noi
 
Quote:

Originally Posted by drobet@ (Post 3465674)
da mai ales pe d3mon:lol:

rectifica drobeta... mai nou se zice D trei MON :)))))

Victor VRE 24-06-10 13:55

Re: Prezentare Membri Noi
 
sunteti 1337 (leet) :D

anyway, D3mon am pus avarii alaltaseara:rolleyes2

D3m0N 24-06-10 15:47

Re: Prezentare Membri Noi
 
Quote:

Originally Posted by Victor VRE (Post 3466665)
anyway, D3mon am pus avarii alaltaseara:rolleyes2

am vazut ... ti-am dat flash`uri

criminales 04-08-10 11:43

Re: Prezentare Membri Noi
 
cei care nu aveti masini tuning nu ar trebui sa va simtiti aiurea credeti ca toti au masini tuning care posteaza a mea e stoc ce are pe ea sunt doar ceva aerografie ieftina facuta de mine .... asa ca stati linistiti

sovieticool 24-08-10 16:47

Re: Prezentare Membri Noi
 
1 Attachment(s)
Salutare. Sunt Jean. Nu sunt chiar nou .. dar ma prezint ca un membru nou. Am un Mercedes S-class. IS-94-RUS. Am incercat sa ma tot integrez in peisajul de la Stadion dar se pare ca sunt dator sa mai incerc. Daca ma vede cineva rog sa ma abordeze. :) si sa zica parola "4tuning". Va salut ..pun o poza cu a mea masina & me.

Tim 25-08-10 16:52

Re: Prezentare Membri Noi
 
salut

tu esti cel care da blana pe copou de zici ca trece un v8 ?

D3m0N 26-08-10 12:29

Re: Prezentare Membri Noi
 
Quote:

Originally Posted by Tim (Post 3609638)
salut

tu esti cel care da blana pe copou de zici ca trece un v8 ?

banuiesc ca te referi la ala de bulgaria :))) care-i consuma 30% ala e 5.0 v6 benzina

Bogdan.IS 26-08-10 14:22

Re: Prezentare Membri Noi
 
Coclet mai mare ca ala rar... mai are un A4 cu numere de franta .

Low_Ridah 26-08-10 14:25

Re: Prezentare Membri Noi
 
5.0 V6 ..??? eu zic ca e V8 .

Bogdan.IS 26-08-10 15:54

Re: Prezentare Membri Noi
 
Ca sa fie sanatos off-topicu , aci avem motorizarile
2.8L 197 hp (147 kW) I6
3.2L 228 hp (170 kW) I6
4.2L 275 hp (205 kW) V8
5.0L 315 hp (235 kW) V8
6.0L 408 hp (304 kW) V12 (1991–1993)
6.0L 389 hp (290 kW) V12 (1994–1999)
3.0L Turbodiesel 177 hp (132 kW) I6
3.5L Turbodiesel 148 hp (110 kW) I6

Dizal , nu cred ca e :)) . Suna mai mult ca un V8 cum a spus Low_Ridah

LE: nu au V6 se pare ... au 6 cilindri in linie .

Tim 26-08-10 16:04

Re: Prezentare Membri Noi
 
se pare ca ti-ai facut temele bogdane

dar e posibil ca noul user venit in comunitatea ieseana 4tuning sa isi fi inmatriculat-o:))
acum sa asteptam si raspunsul lui :)

eNorel 26-08-10 16:22

Re: Prezentare Membri Noi
 
Ii cunosc pe amandoi, nu e vb de aceeasi persoana

sovieticool 26-08-10 20:34

Re: Prezentare Membri Noi
 
Salut eNorel - bine ca ai intervenit si ai lamurit scurt treaba. In legatura cu tipul care are mercedesul cu motor 5.0 l-am cunoscut de putin timp fara sa stiu ca e o cunostinta comuna cu eNorel. Eu am un motor 2.5 diesel normal aspirat. Masina a fost benzina 4.2 litri V8. Cum a ajuns in tara in 2000 proprietarul a schimbat motorul. Eu o am de 2 ani si merg zi de zi cu ea. E din `87 si ca un S class care se respecta are aerul anilor 80-90 pe umeri. Va salut.;)

Low_Ridah 26-08-10 23:55

Re: Prezentare Membri Noi
 
Pacat ca nu mai are motorul ei . Dar de dragul impozitelor si a consumului nu invinuiesc pe nimeni . Bine ai venit :)

danielNEC 27-08-10 16:04

Re: Prezentare Membri Noi
 
Sal all,

Numele meu este Daniel Necula, sunt nou pe acest forum insa cunosc foarte multi oameni de aici. Am avut un 206 de 1.4/75 acum am un mitsubishi lancer clasic de 1.6 si 98 cai (98 sau 100 nu stiu exact/76kw).

Mai multe... nush ce sa zic. poate ne vedem pe la stadion la o cafea si raspund la orice intrebare.

Numai bine.


All times are GMT +2. The time now is 11:24.

- Copyright 2026 4Tuning