Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tulcea (https://forum.4tuning.ro/356-tulcea.html)
-   -   Diverse, evenimente, discutii, pareri (https://forum.4tuning.ro/356-tulcea/33602-diverse-evenimente-discutii-pareri.html)

webcathos 02-07-07 18:12

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Cu prostii si idiotii nu trebuie sa te iei in gura ca.......!!!Data viitoare lasa-i sa traiasca in prostia si bogatia lor si trebuie sa iti vezi de treaba ta...te ridici si pleci!!!

flmoise 02-07-07 22:53

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
ati auzit de regula 10/90 a lui robert kiyosaky? regula lui zice urmatorul lucru:
90 % din finantele lumii se afla in mana a 10% din po****tia acestei lumi
tipul explica asta prin faptul ca oamenii au un instinc de turma si din cauza ca de cele mai multe ori nu sunt foarte destepti ajung sa se ingroape unii pe altii in urma acestor decizii "colective"!
adicatelea: in caz de cutremur....daca stai la bloc turn...toti incep sa coboare in viteza pe scara(unii mai iau si liftul)...chiar si cei de la etajele superioare...
de ce? cred ca e simplu..toti fac asta
foarte putini se gandesc ca daca ar trebui sa faci ceva in timpul unui cutremur ar fi sa stai in casa sau sa incerci sa urci la ultimul etaj...ca daca se prabuseste blocul nu ai vrea sa fii sub tot molozul!(asta daca mai scapi)
este doar un exemplu de gandire colectiva!
cine face diferenta .... 10 % din noi care se mai gandesc si la alte variante!
de ce v am spus asta:
incer sa imi dau seama ce ar fi facut 90% din po****tie in locul meu.........

Bogyciu 02-07-07 23:09

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Chiar nu inteleg de ce te agiti atat, in cazurile astea, te ridici de la masa, te duci in alta parte. Daca ii porti pica, vezi ce masina are, ii tragi o zgarietura pe capota(in contu sucului) si gata treaba !!!:D

Bogyciu 02-07-07 23:13

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by webcathos (Post 969519)
am fost la Convenabil si la Cormar si cam scumpe m-i sau parut!Am sa incerc treaba cu comandatul de pe net al jantelor...ai idee cam cat ajung taxele de curierat pt. 4 jante?Stii cumva si vre-un site cu preturi mai bune..
multumesc

Incearca sa cauti pe Bazar, taxele pentru curier ar fi in jur de 5-6 sute de mii, incerca si pe la dezmembrari, din cate stiu majoritatea jantelor de Opel intra la fix pe Cielo. Asta daca pleci in concediu undeva prin tara ca in TL nu cred ca ai vreo sansa.

webcathos 03-07-07 08:27

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Am luat deja!
Jante: Rial Campo pe 15' si cauciucuri Toyo 195/50 R15 (noi, sigilate)!
Oricum multumesc pt. sfaturi!

flmoise 03-07-07 10:15

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Bogyciu (Post 978302)
Chiar nu inteleg de ce te agiti atat, in cazurile astea, te ridici de la masa, te duci in alta parte. Daca ii porti pica, vezi ce masina are, ii tragi o zgarietura pe capota(in contu sucului) si gata treaba !!!:D

da frate!!! asta e!!!;)

flmoise 03-07-07 10:31

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
aaaaaa! si una tare!
mi-am lasat masina la cateva blocuri mai incolo si cand m-am dus sa o iau de acolo...cand am apasat pe butonul de la telecomanda...nu mai suna alarma! noroc ca s-au deschis usile! deschid capota sa ma uit...un sobolan sa uita de pe roata de rezerva la mine. am asteptat un minut ca sa se hotarasca sa plece si am vazut ca tipul rosese pe 10 cm cablurile de toate felurile inclusiv furtunul de la spalatorul de parbriz! m-am gandit eu ca intrase in compartimentul motor si incepuse alarma sa faca urat...iar tipul si-a facut de treaba!

Bogyciu 03-07-07 14:27

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by webcathos (Post 978723)
Am luat deja!
Jante: Rial Campo pe 15' si cauciucuri Toyo 195/50 R15 (noi, sigilate)!
Oricum multumesc pt. sfaturi!

Poze ceva? Cati bani, de unde?:?: :?: :?:

Cosmin255 03-07-07 16:33

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by flmoise (Post 976938)
Aseara m-am hotarat cu prietena mea, dupa o plimbare de jumatate de ora, sa mergem in barul ala de pe isaccei(amsterdam parca) si bem ceva. am intrat in interiior pentru ca afara nu erau locuri. cam dupa 10 min apar niste tipi cu neveste si se aseaza la masa aia mare de la intrare. in acelasi moment unul dintre ei incepe sa racneasca cat il tineau bosogii "who let's the dog out" , da nu odata ci de mai multe ori...asa cat sa imi treaca rabdarea! la masa era cred chiar si olandezul ala care are barul! ma duc usurel la ei si le spun:
nu va suparati ... face ti cinste cu radul asta ...ca eu nu cred ca isi merita banii!!!
tipul care racnea(pe la vre-o 55 de ani) incepe sa-mi spuna...saracule...pleaca de-aici!
eu le repet ce le-am spus inainte...
altul de langa(de data asta cam de varsta mea) imi spune:
pleaca in plm de aici!
tip si eu: voi sunteti nebuni...in plm....!
o tanti de langa ma intreaba contrariata!!!??? tu cine esti?
eu ridic bratele si spun....clientul...stapanul...
pe fundal se auzea ..."tu stii cine sunt eu" si "saracule"
ii spun prietenei mele sa mergem (nu voiam sa platesc ca nici macar nu-mi terminasem bautaura) dar ea(tot o saraca),cu bun simt ,scoate banii si ii da chelneritei. la plecare le spun ca din fericire nu stiu cine sunt ei iar dinsii m-au binecuvantat cu acest lucru!
deci:
stau si ma gandesc...ce ar fi trebuit sa fac eu???
-sa ii spun ca bogatia e de mai multe feluri!(ar fi prea de tot...ar fi ras si mai mult de mine...)
-sa ii spun linistit ca macar ca "sarac" stiu ca exista tot timpul un licurici mai mare de la care trebuie sa "sugi"?
-ca eram "sarac" tocmai pentru ca intrasem in spelunca lui?
-ca nu am sa mai intru in viata mea acolo ca sa nu il mai inbogatesc pe el?
............
p.s. chelnerita spusese ca el era seful si nu avea ce face!


LOL , probabil era Bazgan :):):)...nu are sens sa te pui in gura si in mintea lor...chiar nu are , ori ii asculti si razi ori te ridici si pleci...asa e la noi aici la tzara...

KAB 03-07-07 17:07

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by obrazNICK (Post 979583)
LOL , probabil era Bazgan :):):)...nu are sens sa te pui in gura si in mintea lor...chiar nu are , ori ii asculti si razi ori te ridici si pleci...asa e la noi aici la tzara...

Ai dreptate frate, si cu toate sapaturile astea isi merita denumirea de sat, cat despre maghernitele astea pacat ca nu prea avem de unde alege, toti satenii si`au deschis baruri dupa ce au fost la furat prin afara, asa ca tre` sa le intelegi comportamentu`, e vina noastra ca ne`am nascut in Romania...

flmoise 03-07-07 17:21

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Alecu_2fast (Post 979652)
Ai dreptate frate, si cu toate sapaturile astea isi merita denumirea de sat, cat despre maghernitele astea pacat ca nu prea avem de unde alege, toti satenii si`au deschis baruri dupa ce au fost la furat prin afara, asa ca tre` sa le intelegi comportamentu`, e vina noastra ca ne`am nascut in Romania...

apropo de sat...
azi mi-am scos bicicleta la plimbare! si m-am plimbat ceva ... de pe isaccei pe la spital si apoi peste deal pe babadag!
recomand cu cea mai mare seriozitate masca de praf...nu se poate altfel...nu mai zic cat praf mi-a intrat in ochi de mi i-am inrosit! astia sunt dementi...sper ca lucrurile sa se termine pana la urma ... si sa nu mergem pe sistemul bucurestean: reparatii la reparatii ...for ever...!

Tboy 03-07-07 17:45

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
trebuie sa intelegem ca faptul ca s-au schimbat tevile ..s-au pus noi e un lucru de apreciat ! asta necesita sa suportam reparatii peste reparatii ... dar o sa revenim la normal pe la sf verii ar trebui ...toata isacciei se va puen un covor asfaltic pana in vest... proiectul suna bine ..acum draq stie cat de OK o sa fie :)))

Cosmin255 04-07-07 00:05

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
e normal sa fie reparatii intrucat pe isacciei s-a schimbat conduca de apa care era veche de peste 50 de ani , si pe partea opusa s-au tras gaze...asta e ... tot spre binele nostru intr-un final

flmoise 04-07-07 10:19

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
intr-un final s-ar putea sa fie bine pentru copii nostri! ca la poluarea asta puteau sa ia si niste masuri specifice!(sa toarne apa din cand in cand peste pamantul ala care ajunge in plamani)...sau sa nu mai vorbesc de faptul ca desi blocul meu a fost varuit si renovat pe partea opusa a apartamentului meu...totusi am platit si eu...! sa fii multumit ca astia isi fac treaba 30% fata de nimic pana acum e ca si cum ar fi sa-ti iei masina de la service cu cu presiune facuta la roti desi tu ai probleme la motor! pentru asta nu am de ce sa fiu multumit! toate aste sunt pe bani! noi platim!

Tboy 04-07-07 13:50

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
ooo da ... obraznick ce sa mai spuna care a ramas in matiz fara jumatate de rezervor de la CORMAR =))) si cutia ii agatza acum ! mai bine mergea inainte decat dupa reparatii :)))

Cosmin255 04-07-07 16:09

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by flmoise (Post 981003)
intr-un final s-ar putea sa fie bine pentru copii nostri! ca la poluarea asta puteau sa ia si niste masuri specifice!(sa toarne apa din cand in cand peste pamantul ala care ajunge in plamani)...sau sa nu mai vorbesc de faptul ca desi blocul meu a fost varuit si renovat pe partea opusa a apartamentului meu...totusi am platit si eu...! sa fii multumit ca astia isi fac treaba 30% fata de nimic pana acum e ca si cum ar fi sa-ti iei masina de la service cu cu presiune facuta la roti desi tu ai probleme la motor! pentru asta nu am de ce sa fiu multumit! toate aste sunt pe bani! noi platim!

Frate...fiecare ( de la putere ) face ce poate si ce stie...asta e , de ce nu incerci sa ajungi acolo sa schimbi tu lucrurile ?:)

:peace:

webcathos 05-07-07 09:34

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Se gaseste undeva in urba noastra un service ceva unde se monteaza folie autorizata?

flmoise 05-07-07 10:19

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by obrazNICK (Post 981534)
Frate...fiecare ( de la putere ) face ce poate si ce stie...asta e , de ce nu incerci sa ajungi acolo sa schimbi tu lucrurile ?:)

:peace:

sunt pe cale( vicepresedinte biroul municipal TNL) :P

mikafly 05-07-07 12:36

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Esteeeeeee.......vine vineri si vin acasa la Tulcica.....ce ma bucur...ne vedem seara in oras...pe zona...mi-era dor tare de oraselul meu....

KAB 05-07-07 14:08

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
o sa`ti iei praf in ochi, ai grija sa nu cazi in vreo groapa! numa` bine

Tboy 05-07-07 18:35

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
daaaaaaaaaaa ! MARE GRIJA noi deja radem cand iesim .... ocolesti una mica si iei 10 mari =)))

Cosmin255 06-07-07 09:51

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
ce sa facem :)....cea mai buna strada din oras cred ca e dianei:)...Isacciei deocamdata zici ca e poligon de trageri:)

Bogyciu 10-07-07 12:35

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Mergeti la Hanu Pratilor, la 4Tuning Days? Daciutza mea din pacate isi da ultima suflare si nu stiu exact daca am sa ajung, poate cu altcineva, vad eu. Apropos, daca auziti pe cineva ca ar vrea sa vanda o Solenza sa-mi dati si mie de stire, ceva bun si cat de cat acceptabil...

Tboy 10-07-07 13:37

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
s-ar putea sa merg ..daca termin treaba la bucuresti :| dzeu cu noi :)

Cosmin255 12-07-07 02:16

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
mergem cumetre , bani multi

Bogyciu 12-07-07 20:15

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by webcathos (Post 982767)
Se gaseste undeva in urba noastra un service ceva unde se monteaza folie autorizata?

Ti-am vazut masina pe strazi, e super tare, super caucioace, super jante, super folie. Mai ramane s-ai tragi un kit cat de cat, si te rog eu fa ceva cu plasa aia de la grila ca se vede urat, ai lasat grilajul original in interior??? Cati bani jante+cauciucuri??? Jantele 4*100 ca nu stiu exact ce dimensiune au la Cielo, 15"???

Tboy 12-07-07 22:11

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
si eu si obraznick l-am vazut ...l-am claxonat se uita mirat ... probabil credea ca vrem sa punem stapanire peste furia gri :)

webcathos 15-07-07 18:50

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
:)! Pai daca nu va stiu! Nu e nimic super tare...daca o vezi de aproape e varza la vopsea!!! Grilajul urmeaza sa il schimb zilele astea cu unul negru si sa-l scot de tot pe cel original care e sub plasa actuala!Jantele mele sunt pe 15 cu cauciucuri 195/50 Toyo...cele originale erau pe 13.Urmeaza niste arcuri sport sa o las putin mai jos...dar la urmatoarea renumeratie. :)
Ma intereseaza momentan un tinichigiu bun si un loc unde se poate face un polish profesionist!!!

Eugen_TL 15-07-07 21:10

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
eu ti-am zis ..in Tulcea chiar nu stiu.. incearca in bariera mahmundiei la vreo 30m de la benzinaria BUSACHE spre bididia.... pui intrebari acolo ca nu-ti ia nimeni bani pe asta! in CT iar ai putea sa o faci dar necesita sa o lasi acolo apoi sa vii dupa ea ..deci un efort ! acum tu te hotarasti ce si cum

Bogyciu 15-07-07 21:17

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Din cate stiu eu la Star 2000 fac de toate, inclusiv polish, da trebuie sa cunosti pe cineva pe acolo pt ca e vorba de bani multi si serviciile sunt asa cum sunt... Ai putea sa incerci si singur, gasesti pasta de polish, burete pt bormasina sau flex, si cu multa apa... Incearca pe o zona mai cu probleme iar daca vezi ca iti place cum iese azi o aripa, maine plafonul, poimaine altceva s.a.m.d. ... Acu cum crezi da eu n-as da pe un polish cat cer astia (din cate stiu eu intre 150 si 300 lei).:???:

webcathos 16-07-07 08:55

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Mi-a recomandat cineva sa ma duc la Convenabil la un baiat anume..imi scapa numele acum ca cica ar polisha ca la carte!O sa vad...La Constanta nu stiu ce treaba as putea face...daca vad ca e masina de Tulcea mi-e frica sa nu dea buleala (la polishat ma refer, ca de vopsit nu o mai vopsesc pt. ca am fost la munte si a scazut bugetul).

Cosmin255 16-07-07 11:01

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Mergi la service la Fazla , la IVECO acolo nu ai cum sa gasesti pe cineva mai priceput

Bogyciu 24-07-07 00:21

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Ati fost la 4Tuning Fever? Cum vi s-a parut?

Eugen_TL 24-07-07 01:23

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
eu n-am fost ..dar am auzit ca a lipsit atmosfera! probabil caldura si-a pus amprenta peste eveniment

Cosmin255 24-07-07 12:09

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Nimeni la sala diseara?

Eugen_TL 24-07-07 16:05

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
da florin vino si tu pe la sala! si webcathos... care mai sunteti! noi suntem pe acolo dupa ora 22-23 stam la samantza suc ceva barfa ...

flmoise 24-07-07 17:43

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
care sala frate?

Eugen_TL 24-07-07 17:51

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
sala sporturilor ! ne intalnim mai toti acolo dupa 10 :)
sunt mai multe grupuletze pielea mea ! veniti pe acolo ca va vedem noi si venim sa va cerem taxa de vorbit :)))

mikafly 24-07-07 18:18

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Din pacate eu sunt la ct......las...alta data

Brian 24-07-07 19:27

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
ma bag si eu pe aici in seama ...:lol:
Quote:

Originally Posted by Bogyciu (Post 1010706)
Ati fost la 4Tuning Fever? Cum vi s-a parut?

eu nu am fost dar a fost un var de'al meu.. care mi'a zis la fel.. atmosfera nu prea.. n`a fost multa lume.. prea CALD probabil :!: .. masini frumoase.. :twisted: lui i`a placut.. in concluzie cica a fost ok dar nimic special. oricum bine ca macar se organizeaza asa ceva in romania :D


All times are GMT +2. The time now is 05:22.

- Copyright 2026 4Tuning