Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Divertisment (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment.html)
-   -   JOC INTERACTIV - GHICESTE MASINA partea a IV-a (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment/3213-joc-interactiv-ghiceste-masina-partea-iv.html)

alexutzu 09-02-05 15:38

pai aia din fata e HONDA S200 si cealalta este Opel Tigra

CT-87-ADY 09-02-05 16:11

Cea neagra din stanga este Opel Tigra cu faruri de Fiat Punto(dak nu ma inshel)!
Iar cea din centru... Draqu` shtie :lol: :P

Hondarul 09-02-05 20:53

Pun rinichii la bataie ca este Mazda Miata. Priviti geamul lateral ca este format din doua bucati, cel mic si triunghiular si cel care coboara. Ce alt roadster are asa geamul ??? S2000, 350 Z cabrio - NU !!!!!!!!!!!

shadow 09-02-05 21:19

Hmmmm!!!!
Tind sa ii dau dreptate lui Hondaru, dar tot nu sunt singur, deoarece sunt f multe diferente intre masina aia si Miata, dar are dreptate in legatura cu geamul lateral si in + si parbrizul este identic!!!

xxdadixx 09-02-05 21:23

Eu zic ca e Z3 80% .

B|shOp-VR6 09-02-05 21:41

Seamana cu prelude modificat grav

http://communities.zeelandnet.nl/data/klopmeijer/

B|shOp-VR6 09-02-05 21:45

Ma refer la poza din linkul lui mpa

Sc0OTeR 09-02-05 21:57

La poza aia nu putem sa dam decat cu presupusul ca nu o sa avem o confirmare concreta :roll:
Hondare pune tu o poza ca ai raspuns corect la poza lui xxdadixx :)

florin_cars 09-02-05 22:06

din cate am tot studiat si eu , Miata are parbrizul si geamurile laterale exacte deci sa conchidem ca e Miata si sa trecem mai departe?
baga moderatorul alta pozna?

xxdadixx 09-02-05 22:13

Ok hai 99.9999999999 % ca e Z3! Demonstratzi ca nu e!

Sc0OTeR 09-02-05 22:16

OK, este Z3 cu usi de Miata dar puneti alta poza odata :!:

xxdadixx 09-02-05 22:22

100% Z3! Miata are cheder pe primul gemulet iar despartitorul este mai drept si la prindere sus parbizul este mai alungit. Hondare baga poza de la Corolla !

Hondarul 10-02-05 08:13

1 Attachment(s)
D-le HAL, pe viitor sa va asteptati randul la introdus pozna !!!!!!!!! :roll:

toader 10-02-05 13:45

un renault sau un ford

Hondarul 10-02-05 13:46

Nicidecum. A facut istorie in raliul european. Este o masina de al carei nume ati rade azi. :wink:

CT-87-ADY 10-02-05 14:00

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Hondarul\"
Nicidecum. A facut istorie in raliul european. Este o masina de al carei nume ati rade azi. :wink:

fiat? sau ceva si mai jalnic :P

P.S: e italiana mashina nu?

HAL 10-02-05 14:05

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Hondarul\"
D-le HAL, pe viitor sa va asteptati randul la introdus pozna !!!!!!!!! :roll:

sorry!! :ashamed: :ashamed: :ashamed:

nu se va mai repeta!!! :roll: :roll:

toader 10-02-05 14:16

Poate o Lada

sil3ent 10-02-05 15:04

Lancia ? sau e Maserati :lol:

Hondarul 10-02-05 18:13

Nu e italiana, nu e ruseasca.

mpa 10-02-05 18:28

Este vorba de un TALBOT SUNBEAM \"LOTUS\" varianta de raliu facuta dupa varianta de strada!! 8)

mpa 10-02-05 18:33

Masina este o adaptare totusi avand si piese de pe un Talbot Sunbeam!!
Poza:http://www.netikka.net/kp-rallyteam/424ti.htm
4 cilindrii in linie motor de 2200cmc inspirat de la pegeout!
16 Valve. Stabilitate buna, cuplu bun!! Transfer bun al puterii la roti.
Avea avantajul de a nu se incalzi!! :wink:

CT-87-ADY 10-02-05 18:42

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Hondarul\"
Nu e italiana, nu e ruseasca.

ah :x :x
pai ai scris acolo italian si am zis k este italiana!

P.S: Si eu eram tentat sa zic Talbot

mpa 10-02-05 18:48

1 Attachment(s)
Urmatoarea masina de vanzare in Romania!!

CT-87-ADY 10-02-05 18:49

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"mpa\"
Masina este o adaptare totusi avand si piese de pe un Talbot Sunbeam!!
Poza:http://www.netikka.net/kp-rallyteam/424ti.htm
4 cilindrii in linie motor de 2200cmc inspirat de la pegeout!
16 Valve. Stabilitate buna, cuplu bun!! Transfer bun al puterii la roti.
Avea avantajul de a nu se incalzi!! :wink:

Pai ... Hai pune poza, ce mai stai... :?:

mpa 10-02-05 18:55

Pai e pusa dar am uitat sa te anunt. Cautam fabrica Talbot in Italia dar nu am harta buna :wink:

Sc0OTeR 10-02-05 18:59

Buick Rendezvous :?:

mpa 10-02-05 19:17

GO :!: That was 2 FAST :idea: NEXT PIC :arrow:

Sc0OTeR 10-02-05 19:23

1 Attachment(s)
:arrow:

mpa 10-02-05 19:27

daimler

Sc0OTeR 10-02-05 19:40

Nop
Hint: este fabricata in 1931

CT-87-ADY 10-02-05 19:51

hmm...
Mercedes?
Dak e merdes... cred k modelul: 770!? nu?
:?

mpa 10-02-05 19:57

\"Nop\"
Mercedesul :\"1931 Mercedes-Benz 770 \"Grand Mercedes\" Cabriolet F\"
Este produs de catre Daimler Chrysler :!:

CT-87-ADY 10-02-05 20:01

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"mpa\"
\"Nop\"
Mercedesul :\"1931 Mercedes-Benz 770 \"Grand Mercedes\" Cabriolet F\"
Este produs de catre Daimler Chrysler :!:

hmm... eu zic k \"Mercedes-Benz 770 \" este !
Scooter ashtept raspuns! :twisted:

mpa 10-02-05 20:04

E nasol ca ne se vede grila fata bine fiindca lateralele seamana la masinile din anii aia :idea:

Sc0OTeR 10-02-05 20:04

Nu, nu este Mercedes :(
Hint 2: B****** R***** (B****** = nume italian)

mpa 10-02-05 20:06

1931 Bugatti Type 41
Coupé de Ville (La Royale)

mpa 10-02-05 20:07

1 Attachment(s)
Are semnalul si farul pus in acelasi loc ca la Mercedes!!
Deh erau facute din piese standard!!

mpa 10-02-05 20:13

1 Attachment(s)
NEXT :arrow:

Hondarul 10-02-05 21:05

Pai cred ca e tot Bugati si asta... :roll: :?: :roll:

ps: TALBOT ESTE MARCA ITALIENEASCA ?????


All times are GMT +2. The time now is 23:14.

- Copyright 2026 4Tuning