Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Trs (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/25945-oltcit-trs.html)

Laure2fast 23-01-07 21:55

Re: Oltcit Trs
 
viteza ucide :lol: :lol: :lol:

Ja_Rule 23-01-07 23:09

Re: Oltcit Trs
 
te ia si inima .. poti sa si mori ... atentie !!!

B-14-BYE 24-01-07 09:02

Re: Oltcit Trs
 
si masinile tunate sucesc gatu la oameni :P

Magos 24-01-07 13:26

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by Ja_Rule (Post 712272)
te ia si inima .. poti sa si mori ... atentie !!!

cred ca eu aveam tensiunea 100!! :???:

**COSMIN** 24-01-07 14:35

Re: Oltcit Trs
 
doarr4u17 Te Invit La Un Tuning Day In Giurgiu....Daca Esti Interesat Da-mi Un PM Cu Id Tau Si Itzi Voi Da Detalii Si Mai Vorbim Acolo...Apropo Bafa In Continuare Cu Masinutza Ta...Chiar Imi Place ...RESPECT...!! Astept Un Raaspuns De La Tine....Mai Este Cineva Interesat?...Astept PM..!!

Acc3l3ratoR 24-01-07 16:27

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

si masinile tunate sucesc gatu la oameni
Asta am observat si eu cand l-am avut pe gigel....
dar sa dus saracu...:cry:

Magos 24-01-07 16:28

Re: Oltcit Trs
 
=))=))=))

ooo da...

R.I.P!!!

Radu.Dobromirescu 27-01-07 22:49

Re: Oltcit Trs
 
Da sincer si mie im place...sa nu o vinzi k e pacat

Ja_Rule 27-01-07 23:38

Re: Oltcit Trs
 
cataline sa ai grija de ea frate ca e pacat daca pateste ceva .. sincer

B-14-BYE 28-01-07 16:25

Re: Oltcit Trs
 
delcou schimbat. fise TESLA bujii NGk capac delcou nou. modul de aprindere electrnica schimbat cu unu francez.. DUCLIER .. sa nu mai fie ro :P

Ja_Rule 28-01-07 23:19

Re: Oltcit Trs
 
in curand masina asta se anunta a fi avion .. aripi va rog :)

B-14-BYE 30-01-07 17:31

Re: Oltcit Trs
 
3 Attachment(s)
niste poze.. la salariu acum. urmeaza jante. azi am luat si baterie noua..

NightClubRacer 31-01-07 10:00

Re: Oltcit Trs
 
si sunet, cand? :D

B-14-BYE 31-01-07 10:08

Re: Oltcit Trs
 
sunet am inceput.. sony gt500 ecran color etc. l-ai vzt. urmeaza boxele ovale pe spate.. ca sa le schimb pe astea.. si woofer si statie si dvd:D

Madalin Zolti 31-01-07 15:05

Re: Oltcit Trs
 
1 Attachment(s)
[QUOTE=doarr4u17;723942]catalin iti dai seama, carbu asta din poza l-am pus pe masina..
nici nu stii cum fuge masina cu carbu asta
o sa ai o surpriza cand ne vom da :))))
mai multe nu spun :d

Laure2fast 31-01-07 15:57

Re: Oltcit Trs
 
[QUOTE=Madalin Zolti;724321]
Quote:

Originally Posted by doarr4u17 (Post 723942)
catalin iti dai seama, carbu asta din poza l-am pus pe masina..
nici nu stii cum fuge masina cu carbu asta
o sa ai o surpriza cand ne vom da :))))
mai multe nu spun :d

pana acu ziceai ca ai oltcit...poza aia e cu un motor de dacie... :lol: :lol:

bogdanlascu 31-01-07 16:11

Re: Oltcit Trs
 
[QUOTE=Madalin Zolti;724321]
Quote:

Originally Posted by doarr4u17 (Post 723942)
catalin iti dai seama, carbu asta din poza l-am pus pe masina..
nici nu stii cum fuge masina cu carbu asta
o sa ai o surpriza cand ne vom da :))))
mai multe nu spun :d

dar tu chiar ai oltcit?ca io te-am vazut doar cu un logan,acum daca chiar ai oltcit pune si tu o poza cu el,vedem culoarea ,vedem faimosul carb ....
si dupa te dai si cu doar4u ;)

B-14-BYE 31-01-07 18:02

Re: Oltcit Trs
 
pentr ce fel de om e madalin.. nu as da la nici la automat pentru el.. dar sa ma duc in 2-a 100 pe la 7000rpm :D

Ja_Rule 31-01-07 22:45

Re: Oltcit Trs
 
sincer .. vreau sa merg si eu cu masina ta Cataline.. ce zici cand dam o tura?
vreau si eu asa pt curiozitatea mea cum merge .. asta daca esti si u deacord ;)

bogdanlascu 01-02-07 17:30

Re: Oltcit Trs
 
baieti stricam topicul lu' doar4u ,am si eu un prieten avocat :P

bogdanlascu 01-02-07 17:49

Re: Oltcit Trs
 
si ca sa revenim la topic undeva scria domnul doar4u

Quote:

Originally Posted by doarr4u17
masina fuge chiar ff bine .. multe masini care si-au luat-o o stiu.. pejo 206.. renault 1.5 dci.. logan 1.4 cine stie.. cunoaste.. axelstorm stie mai bine.. ce are motoru meu
masina are nev de roti mai late.. stabilitate de care duce lipsa cu rotile originale si frane mult mai bune. si aderenta la plecare.. plecati voi cu 145 ;) eu unu asa am pe fatza acum. si stau pe loc la plecare grava


io spun ca un trs normal (fara comprimari si carb de alfa cum are pmd) nu poti face decit dacia 1300 sau 1400 asta o spun din experienta proprie de la curse, la solenta ,cielo,espero logan pierzi pe viteza 3 pe ultima suta de m,cei drept pina acolo stai in fata

PetricaCBD 01-02-07 18:13

Re: Oltcit Trs
 
are dreptate DOARR4u masina fuge de rupeee,si bate la fund cateva masini cum ar fi:peugeot 206,tico,matiz,sifonier(logan) cu motor de 1.4,credetzi k toata lumea are turbo si altele pe oltcit,eu am un motor de trs-u si il pot modifica oricand,dar nu fac treaba asta pentru k daca vroiam ceva cai putere in plus imi schimbam masina,nicidecum sa ma apuc sa fac tot felu de inventzii pe sub capota,pentru k nu vreau sa imi pun in pericol viatza.Daca asa a inventat-o astia las-o asa k merge,k nu suntem noi zei ai oltcitului.

Bryan 01-02-07 18:31

Re: Oltcit Trs
 
la ce demaraj are loganul 1.4 benzina..tot ce e posibil...
la restul masinilor probabil a fost soferul bland cu masina

Laure2fast 01-02-07 21:46

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by andy79 (Post 725701)
poate....:) :) :), mai stii era pe un topic aici cand iti puneai tu turbo si el il confunda cu butelia de voiaj...
mai gabi cre' ca madalin sau cum l-o mai chema (zolti - cre' ca-i ungur!!!) mai are un pic si da tot forumul in judecata pt calomnie :) daca nu-i da nimeni ban sau altceva sa-i nu-i mai vedem daco-olcitul p-aci!

apropos, doar4u si eu mi-am schimbat parerea despre tine cand am vazut ce ai facut acum. bine, de fapt la primul proiect am fost toti cam dezmagiti...stii si tu d.c. ma bucur ca ai indreptat lucrurile...

vreau si io olcit (2nd edition :) )..cat mai curand...ma rog dupa ce ies din datorii, ca mor de ciuda cand vad ce faceti voi p-aci i va dati toata ziua cu oltencele pe cand eu de vreo ceva timp doar cu "first bike-u".
respect! (pentru toti cei care baga bani,timp si multa munca doar din pasiune). pana la urma ma resemnez ca unii au fost si sunt mai norocosi ca mine (financiar vb).
sper ca anul asta sa imi iau un oltean macar stock si dupa aia sa-mi storc creierii de unde sa mai scot bani si pt tuning (sa nu ramana si aia la nivel de vise).
inca o data respectele mele pentru bogdan, laure, catalin si multi altii.
poate ca pana cand voi face eu rost de banii pentru un oltean sa apuc si eu sa ma intalnesc personal cu unul din voi sa vad si eu cum merg bijuteriile astea life, sau macar sa discutam la o cafea...
inca o data respectele mele...ca eu deja aberez cam mult p-aci.

frate o sa te ajutam cu ce putem..numai sa ceri tu sfaturi..ca deaia suntem o comunitate..sa ne ajutam intre noi ;)

Ja_Rule 01-02-07 22:33

Re: Oltcit Trs
 
andy senzatia adevarata e cand il iei stock si te apuci sa`i faci ce crezi u in materie de tuning ... pana cand ti`l iei, bafta cu first bike`ul :)

PetricaCBD 01-02-07 22:33

Re: Oltcit Trs
 
pe madalin(ZOLTI=e moldovean din braila BR 02 YSP nr de la oltcitu lui) lasati-l in prostia lui si daca avetzi okazia sa facetzi afaceri cu el sau sa va imprietenitzi cu el,Sfatu meu si al altor cativa oameni dp forum EVITATI-L ADUCE NUMAI BELELE:D ,eu am avut niste probleme cu el,dar cum e si proverbul "nu te pune la mintea prostului" sau "razbunare e arma prostului" am preferat sa-l ignor pe el si lucrurile facute de el,dar daca vad k va continua nu-l iert si voi merge pana in panzele albe cu el.....si nu numai eu ,foarte multa lume(persoane care imi cer nr lui de tel sau adresa,nr de la masina,mai nou POZE CU EL)NUMAI BINE!! SI URMATI-MI SFATUL NU AVETZI CE PIERDE!!!





imi cer scuze in fatza administratorului daca am facut exces sau am adus injurii(VREAU DOAR SA PUN LUMEA IN TEMA).VA MULTUMESC!!

dj05fmx 02-02-07 08:42

Re: Oltcit Trs
 
cu un TRS stok nu ai cum sa faci Tico,matiz, logan si mai ales 206 deja aberatii... daca ati facut asemenea masini ori era soferu slab ori nu stia ca voi va intreceti... ii Dau dreptate lui Lascu:rolleyes2

**COSMIN** 02-02-07 08:46

Re: Oltcit Trs
 
tico si matiz au motoarele de 800 sau de 900 daca nu ma insel...asa ca un TRS (motor de 1300) ar cam avea un avantaj in fatza acestor 2 masini....daca o dacia face un TICO(vazut cu ochii mei) de ce nu ar avea si oltcitul sansa asta???

Laure2fast 02-02-07 08:50

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by dj05fmx (Post 726884)
cu un TRS stok nu ai cum sa faci Tico,matiz, logan si mai ales 206 deja aberatii... daca ati facut asemenea masini ori era soferu slab ori nu stia ca voi va intreceti... ii Dau dreptate lui Lascu:rolleyes2

io am facut un tico...da atunci mi-a tras masina...s-a dus pana aproape de 6000 in a3a...cand ma dau cu voi nu vrea nici de-a dreaq :lol: :lol: :lol:

andy79 02-02-07 10:27

Re: Oltcit Trs
 
ms Ja Rule si Laure pentru incurajari...cand il voi lua va voi contacta pe toti, poate chiar mai repede, adica cand voi avea banii necesari (credit ca alta solutie nu-i) pentru sfaturi cam ce sa iau (bine io vreau trs-u rosu sau clubul frantuzesc-in stare buna nu ce am avut eu), deci mai bine zis cam la ce ar trebui sa ma uit cand il iau ca io cu mecanik is varza...dar pana atunci raman cu first-bike-u.
numa bine...

Laure2fast 02-02-07 10:28

Re: Oltcit Trs
 
Quote:

Originally Posted by andy79 (Post 727028)
ms Ja Rule si Laure pentru incurajari...cand il voi lua va voi contacta pe toti, poate chiar mai repede, adica cand voi avea banii necesari (credit ca alta solutie nu-i) pentru sfaturi cam ce sa iau (bine io vreau trs-u rosu sau clubul frantuzesc-in stare buna nu ce am avut eu), deci mai bine zis cam la ce ar trebui sa ma uit cand il iau ca io cu mecanik is varza...dar pana atunci raman cu first-bike-u.
numa bine...

cand te hotarasti iti faci un topic si iti spunem toate treburile..sa nu stricam topicu omului.. :)

andy79 02-02-07 11:41

Re: Oltcit Trs
 
ok scuze de off topic...oricum imi faceam la timpul potrivit :)

ciombe 02-02-07 12:52

Re: Oltcit Trs
 
Scuze ca ma bag.. da trebe sa facem nitica lumina vizavi de subiectu madalin cristinel zolty


Eu sunt "Gabii" de pe oltcitforum, cred ca madalin ma confunda cu userul Gabi de aici. Probabil de aceea ti-a dat mesajul ala de amenintare. Mie mi-a dat teapa, in concediu am carat o cutie de viteze 2600 de km prin toata tara .. .la insitentele lui, ca trebuia sa vin de la Arad la Bucuresti sa-i vand cutia. Si hopa... cand trebuia sa ma intalnesc cu omu - si-a tinut telefonu inchis.. io plecasem in turul tarii in concediu. Apoi la mare, iarasi ma suna, ca vezi doamne e student la calculatoare si alea alea, sa-i duc cutia la medgidia (io eram pe plaja la navodari) ca imi plateste benzina si alea alea. Bineinteles, in seara cand trebuia sa ne intalnim iarasi nu a fost gasibil pe telefon.
Am povestit intamplarea si pe celalat forum ca sa isi dea lumea seama cu cine are de-a face. imediat au mai apaut si altii care luasera teapa de la el.. Tot el a inceput s ase amestece ca musca-n lapte dand mesaje private atat mie (eu nici nu le citeam, le stergeam direct, l-am ignorat total!) cat si amicilor mei cu tot felul de stupizenii.. In fine pe celalat forum si-a luat ban peste ban si vad ca tot nu s-a linistit, la un moment dat ameninta cu bataia pe unu din membrii forumului.. pe unii ii minte ca e la bucuresti, pe altii ca sta in timisoara. Are imaginatie foarte bogata omul asta. Daca nu ma credeti, intrebati-l va rog pe Bogdanlascu - sa vedeti ca nu spun baliverne. Asa ca Gabi, cred cu toata convingerea ca acest individ degenerat psihic pe nume madalin cristinel zolty te confunda cu mine.. Eu am decis sa il ignor complet, asemenea indivizi nu merita nici macar sa ii citesti mesajele private, dar sa ii mai si raspunzi...
Apropo, eu sunt din Arad...

Scuze anticipat daca am spus ceva ce contravine regulamentul, sau daca am fost total off-topic... Ideea e ca mesajul lui madalin catre Gabi a ajuns la mine pe celalat forum, si m-am simtit dator sa dau o mica explicatie...
O zi senina va doresc,
Ciombe (Gabii)

Magos 02-02-07 17:20

Re: Oltcit Trs
 
...sa-l duca totusi cineva la un control pe baiatul ala, pentru ca nu este la prima amenintare!! acum vb cat mai serios, are nevoie de ajutor.... :|

Gabi 02-02-07 17:40

Re: Oltcit Trs
 
In primul rand, bine ai (re)venit.

In al 2-lea rand... bine ca ne-ai (sau, cel putin, m-ai) facut sa rad cu povestea ta. Omu' e... coo-coo ! :lol:

@Magos & all the others: hai sa-l lasam in durerea lui, cu aberatiile lui si, mai ales, cu prostia lui si sa nu mai facem offtopic ! :wink:

B-14-BYE 02-02-07 20:27

Re: Oltcit Trs
 
mi-am pus niste gume noi 175 65 r13 pe fatza. si vreau sa zic.. ca arata si mai bine.. si nu se mai opreste din scart... parca a inviat si mai mult masina... pur si simplu nu se opreste din scart si da cu fum din ele 1-a .. cat despre tico sau matiz.. credetima ca nu are sanse in fatza mea .. pe probate :)chiar... cineva cu un tico matiz la o provocare.. ? cineva200ro pe mess

bogdanlascu 02-02-07 21:52

Re: Oltcit Trs
 
ideea este sa nu scirtaie aproape deloc adica sa aibe aderenta

Bryan 02-02-07 22:00

Re: Oltcit Trs
 
matizul nu prea are sanse (e greu rau)
tico da si nu cred ca il faci decat daca e soferul bland cu ea
tico pe distanta scurta rupe

**COSMIN** 02-02-07 22:25

Re: Oltcit Trs
 
tico are un demaraj bun...dar in rest lasa de dorit...dar daca si-a luat avantul necesar pe o distantza de 50-100 de metrii nu il mai prinzii...dar dupa distantza asta il vezi in retrovisoare..:D

Ja_Rule 03-02-07 11:53

Re: Oltcit Trs
 
Cataline ... tico s`ar putea sa`ti dea rusinicã.. nu`i glumã (dar sa aibã sofer)


All times are GMT +2. The time now is 12:09.

- Copyright 2026 4Tuning