Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   Boicot Benzinărie (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/229401-boicot-benzinarie.html)

kristi_is 16-01-11 22:22

Re: Boicot Benzinărie
 
mesaje pe telefoane la prieteni, cand te mai intalnesti cu unu altu la un suc, o vorba, o guma il convingi samd.
se mai aude ceva de vreun boicot pe 21 ? am vazut ca unele orase fac iar.

p.s. http://www.ziare.com/social/romani/n...maniei-1069013 ( ultima fraza e de pus in rama )

criminales 17-01-11 12:29

Re: Boicot Benzinărie
 
miine cine vrea sa mergem la fratii nostri de peste prut sa alimentam
ca vine si o echipa tv cu noi sa facem publica toata chestia asta

kristi_is 17-01-11 13:04

Re: Boicot Benzinărie
 
trebuie pasaport, nu ... ?:sad:

MnezO 17-01-11 13:54

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by criminales (Post 3993819)
miine cine vrea sa mergem la fratii nostri de peste prut sa alimentam
ca vine si o echipa tv cu noi sa facem publica toata chestia asta

Eu merg cu voi dar nu alimentez de acolo ca nu imi mai merge masina am patit in vara !

bucsy 17-01-11 16:22

Re: Boicot Benzinărie
 
as merge si eu la frati de peste prut da nu am pasaport !!!

2slow4u 17-01-11 19:16

Re: Boicot Benzinărie
 
Din cate am vz eu azi, am vazut bine ca la petrom era 4,90 benzina? sau 4,9X ?

MihaiCsl 17-01-11 20:32

Re: Boicot Benzinărie
 
EvL Sant0s: Televiziunile si Radiourile anunta: Grupul OMV-PETROM a avut astazi pierderi de 20% !!!!!! Asta datorita protestului absent la pompa in datele de 17,18,19 ianuarie 2011 !!!! Da mai departe, respect soferilor care s-au aliat in aceasta miscare, rusine celor care au alimentat de la OMV-PETROM! www.eject.ro !!! site-ul boicotului benzinariilor din romania !!!

Serjan-SRG 17-01-11 22:22

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by 2slow4u (Post 3995077)
Din cate am vz eu azi, am vazut bine ca la petrom era 4,90 benzina? sau 4,9X ?

Am inteles ca au eftinito cu 3 bani.. eu am pus azi de la lukoil si e 5,01... Astia de la petrom au zis ca au scumpoti ca aveau niste datori..si acum leau achitat si de asta a mai scazut 3 bani :)))

Mai trebuie facute cateva proteste sa mai scada..

SeRee 17-01-11 22:37

Re: Boicot Benzinărie
 
cat e 1L/benzina la Moldoveni?

DarkDriver 18-01-11 00:15

Re: Boicot Benzinărie
 
3.2 ron

SeRee 18-01-11 00:32

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by DarkDriver (Post 3996308)
3.2 ron

e de calitate ? sau imi fac plinu si dupa merg si imi skimb pompa ?

DarkDriver 18-01-11 00:58

Re: Boicot Benzinărie
 
O singura data am fost cu un diesel, am alimentat de la luk oil si nu am avut probleme. Am discutat cu mai multi care au fost la ei si toti mi-au zis ca nu au avut niciodata probleme cu benzina, au fost 2 care au avut probleme dar de la motorina. Benzina nu are nimic oricate mit-uri exista. Eu unul am sa merg la ei numai sa fac rost de bani :D

SeRee 18-01-11 01:00

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by DarkDriver (Post 3996364)
O singura data am fost cu un diesel, am alimentat de la luk oil si nu am avut probleme. Am discutat cu mai multi care au fost la ei si toti mi-au zis ca nu au avut niciodata probleme cu benzina, au fost 2 care au avut probleme dar de la motorina. Benzina nu are nimic oricate mit-uri exista. Eu unul am sa merg la ei numai sa fac rost de bani :D

trebuie carte verde cv ? ca masina mea e pe numele lu taikmiu ..mai ieftin la RCA :)) pasaport cv?

Serjan-SRG 18-01-11 08:04

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by SeRee (Post 3996368)
trebuie carte verde cv ? ca masina mea e pe numele lu taikmiu ..mai ieftin la RCA :)) pasaport cv?

da da..iti trebuie si pasaport..si carte verde .. (adik asa stiu eu)

GAby645 18-01-11 09:42

Re: Boicot Benzinărie
 
si iti trebuie si procura daca nu e pe numele tau masina !!

criminales 18-01-11 10:42

Re: Boicot Benzinărie
 
cei care vor sa mearga la moldoveni sa alimentam sunt rugati sa ma anunte si sa ma contacteze merge si presa cu noi
trebuie sa dam o lectie

florin_nms 18-01-11 12:02

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by criminales (Post 3996949)
cei care vor sa mearga la moldoveni sa alimentam sunt rugati sa ma anunte si sa ma contacteze merge si presa cu noi
trebuie sa dam o lectie

Hai baieti mana sus!!! NU mai stati pe ganduri . Cei care aveti pasaport alaturati-va si hai sa iesim in Moldova.
Nu va mai ganditi ca daca puneti de la Lukoil or sa va pice motoarele ca nu e asa. Care nu ma credeti va demonstrez eu( am curaj sa ma si pis in rezervor si tot nu imi stric masina) . Vreti sa facem ceva iesiti pe interval gata cu postarile si bla bla bla ca nu rezolvati nimic.
Care vrea sa faca intradevar ceva sa vina vineri la stadion si de acolo plecam in coloana. Mai multe aflati de la CRIMINALES.
Vorbarie si vrajeala vedem la TV destul. Tre sa punem piciorul in prag si sa facem ceva. TINETI CONT CEI DE LA REALITATEA TV MERG CU NOI!!! Ce vreti mai mult?????
Atat am avut de spus.

m3_catalin 19-01-11 00:30

Re: Boicot Benzinărie
 
cunosc un nene are vreo 50 de ani si are de mult timp masini pe taxi la strada si atelier auto,(deci nu e in plop) zicand ca benzina mai rosiatica e mai calitativa, dupa asta trebuie sa te orientezi daca bagi de la moldoveni benzina.
care mai stie ceva despre asta mana sus

criminales 19-01-11 09:28

Re: Boicot Benzinărie
 
uitati-va aici...http://www.realitatea.net/jurnale.html
dai la jurnalul de la ora 9 si uitati-va de la inceput

florin_nms 19-01-11 09:59

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by criminales (Post 4000120)
uitati-va aici...http://www.realitatea.net/jurnale.html
dai la jurnalul de la ora 9 si uitati-va de la inceput


Deci...........................vineri iar protest.
Poate ne strangem mai multi. Sunt multe concluzii de tras din aceasta stire.

criminales 19-01-11 12:34

Re: Boicot Benzinărie
 
da din cite am auzit de la prieteni ca unii dela stadion afirma ca eu fac aceste demonstratii doar ca sa ma afirm eu
E frumoasa nu afirmarea da la virsta mea nu cred ca am nevoie
pe linga ce am facut eu in viata asta
COLEGU care ma vorbesti in absenta mea daca ai curajul si singe in teava de esapament zimi in fata daca te tin cohones
BARBATE care traiesti pe spatele lui mama si a lui tata care a avut curaj sa zica la militie ca ei sunt lider si sa dea numele in caz de se intimpla ceva
e o singura persoana MIHAI CSL
in rest de comentat toti comenteaza
de abia astept sa urc sa vad si eu cine e cel care il string chiotii
si nu sunt singuru care a iesit si cere miau dat nr de tel la televiziuni sa ii reprezint toti au fost de aord sa ma duc eu
asa ca cu afirmarea stai jos colegu ai1
si sa o crezi tu ca sufar de afirmare nu am nevoie

si sa stii ca nu sufar de singuratate an avut jucarii de mic copil

kristi_is 19-01-11 13:57

Re: Boicot Benzinărie
 
salutare. poate pune cineva aici, va rog, afisul ala cu "sustin ieftinirea carburantilor. SOLIDARITATE" ? va multumesc frumos

crvalx 19-01-11 15:41

Re: Boicot Benzinărie
 
as vrea sa particip si eu ?
cum procedez?:D:D:D:D

BoxeR.RGA 19-01-11 16:18

Re: Boicot Benzinărie
 
pur si simplu vii la Ora Si Data care se hotaraste , cu bani marunti , cu rezervoru pe rosu .:o

crvalx 19-01-11 16:22

Re: Boicot Benzinărie
 
pai am cam 50 RON in monede de 1 ban,5 bani,10 bani,50 bani e ok asa?:D

BoxeR.RGA 19-01-11 16:27

Re: Boicot Benzinărie
 
foarte bine8)

MihaiCsl 19-01-11 16:29

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by kristi_is (Post 4000876)
salutare. poate pune cineva aici, va rog, afisul ala cu "sustin ieftinirea carburantilor. SOLIDARITATE" ? va multumesc frumos

Eu n-am varianta digitala, dar daca vrei iti pot da o foaie sau doua, ca am in masina, numai sa-mi zici daca te gasesc pe la stadion si cand.

MihaiCsl 19-01-11 17:03

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by crvalx (Post 4001270)
as vrea sa particip si eu ?
cum procedez?:D:D:D:D

Lasa un id sau un numar, acum am vazut postul tau. :)

kristi_is 19-01-11 21:25

Re: Boicot Benzinărie
 
http://www.realitatea.net/o-noua-for...eo_793553.html

care-si pune calu' la bataie ?:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

MihaiCsl 19-01-11 23:13

Re: Boicot Benzinărie
 
Un individ e nevoit sa opreasca masina datorita unui blocaj al traficului. Deodata, cineva ii bate in geam:
- Domnule, teroristii au ocupat Parlamentul Romaniei si cer 10 milioane de dolari rascumparare ca sa-i elibereze pe parlamentari. Altfel ameninta ca ii vor stropi cu benzina si le vor da foc.
Acum mergem din masina in masina si facem o cheta.
- Bine, si cat da fiecare? intreaba omul din masina.
- Cam 5 litri. :lol:

criminales 25-01-11 20:17

Re: Boicot Benzinărie
 
- Rompetrol datora o taxă de 1 cent (4,26 bani) pentru acoperirea datoriilor. OMV/Petrom nu.
- Perioada pentru care era stabilită taxa a expirat (cu ceva timp în urmă, nu acum).
- Guvernul (în mod suspect de binevoitor, ca şi reacţiile ANPC, ANAF şi MFP la protest de până acum) a încetat să mai perceapă taxa.
- Rompetrol a ieftinit benzina cu 3 bani/litru.
- OMV/Petrom, ştiind că lumea a început să fugă de ei, nu numai noi, ci şi firmele şi populaţia civilă obişnuită, a ieftinit imediat cu 1 ban mai mult ca Rompetrol. (A apărut o diferenţă clară între vânzările Petrom şi Rompetrol în ultima lună.)

După ce au majorat cu >12 bani în decembrie, şi unul şi celălalt aveau de unde.

Petrolul a mai dat înapoi şi azi în cursul zilei (Brent 95 USD/baril, WTI sub 87 USD/baril), dar ei se fac că nu ştiu.

De asta, boicotul împotriva OMV/Petrom trebuie să continue cel puţin cât s-a stabilit, februarie-martie. După aceea, urmează ceilalţi.

deci ar trebui sa dam statu in judecata pentru acea taxa de solidaritate incasata abuziv
dar cum rominii le place somnu sa dormiti bine noi veghem asupra voastra
statul roman cel mai mare jepcar

MihaiCsl 26-01-11 09:35

Re: Boicot Benzinărie
 
Facem ceva pe 31 luna asta?:P

crvalx 26-01-11 09:38

Re: Boicot Benzinărie
 
la noi sau RM?

MihaiCsl 26-01-11 09:59

Re: Boicot Benzinărie
 
La noi normal, cum am mai zis, eu personal chiar nu am cum sa ajung acolo, rezervor de 14 litri si n-am pasaport.
Ganditi-va la data respectiva si haideti sa-i mai chinuim putin :D

BoxeR.RGA 26-01-11 11:17

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by MihaiCsl (Post 4021721)
Facem ceva pe 31 luna asta?:P

eu is de acord sa se mai faca , ca daca ne "lenevim" nu o sa mai facem nimic. Si aceste manifestari pe care le facem au si ele un scop .

Deci PRO pentru boicot pe 31.01 :)

crvalx 26-01-11 12:38

Re: Boicot Benzinărie
 
1 Attachment(s)
sign me in!

criminales 26-01-11 13:06

Re: Boicot Benzinărie
 
in 2010 pretul carburantului a crescut abuziv
inclusiv acea taxa de solidaritate
ok si acuma noua cei care am consumat carburant cine ne da banii inapoi ?
nu ar trebui sa facem ceva ?

criminales 26-01-11 15:01

Re: Boicot Benzinărie
 
Comme on, este evident ca este o conspiratie mondiala a pretului benzinei, o conspiratie a statelor contra propiilor lor cetateni, cel putin in EUROPA.Daca te uiti pe adresa

http://ec.europa.eu/energy/observato...s_taxation.pdf

ai sa vezi ca avem printre cele mai mici taxe pe combustibil din EU , DAR ca peste tot in EU taxele sunt OBSCENE, ei bine in US guvernul are o alta abordare, combustibilul NU este supraxat pentru a sustine cresterea economica. Evident peste tot in EUROPA statele participa la jaful cetatenilor, ducem "economia" in spinare bagand benzina si fumand tigari accizate 80%, in realitate nu facem nici macar atat, ci ingrosam portofelul celor din guvern si parlament, si punem umarul la sustinerea unui sistem ineficient mamut de bugetari. Deci este statul de vina ? nu este pentru ca are taxe mai mici ca celelate state "europene"?

O singura abordare este corecta ...statul ne tine prizonieri si ne jefuieste cot la cot benzinarii, nu are nici unul dintre ei crcumstante atenuante.

Ce putem face ? BOICOT TOTAL, sigur in timp o sa ajuga la concluzia PETROM/OMV-ul ca decat pierderi constante este preferabil un profit mai mic.

criminales 26-01-11 16:23

Re: Boicot Benzinărie
 
B.81.WGX
Dacia Driver

Stage 3

B.81.WGX's Avatar

Join Date: Mar 2010
Oras: Bucuresti
Age: 28
Posts: 87
Member of:
[DACIA]

Exclamation Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale
si noi de ce nu iesim cu mic , cu mare, la protest, ca suntem conducatori auto, si in mare parte din timp il petreceam la volan, date fiind imprejurarile ce apareau( ma refer ca unii mai aveau lucrari in particular, ori erau in concedii si chiar aveau nevoie de masina) ? Nu aveti curajul(noi, bucuresteni) sa iesim in numar cat mai mare, cu/fara masina in strada si sa blocam orashul. Nu va tine si nu aveti macar curajul sa ziceti :" ba, hai sa iesim sa blocam soselele". Astept acuma sa vad daca intr-adevar, transportatorii vor face cum au zis ceva vreme in urma. Daca NU, inseamna ca ne place sa traim cu sula'n coaste mereu,sa tacem si sa inghitim orice rahat de taxa pe care guvernarea si monopolistii ne-o impun.Si inca ceva: la iesire din Giurgiu, catre Slobozia( giurgiuvenii stiu despre ce zic) drumul zici ca e gaurit de meteoriti, si nu de multe ori era sa imi rup masina in doua acolo.
__________________

MihaiCsl 26-01-11 17:20

Re: Boicot Benzinărie
 
Ciprian, citeste de aici, cineva si-a dat seama de cele spune cam peste tot. :D
http://www.evz.ro/detalii/stiri/comp...at-919325.html
Deci, asteptam rezultate, daca nu, incepem sa iesim iar :D


All times are GMT +2. The time now is 15:24.

- Copyright 2026 4Tuning