Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   B 64 M V P (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/22107-64.html)

razvaneluu 12-01-11 09:23

Re: B 64 M V P
 
eu ma uitam aseara la masina ta , ca am venit sa imi iau prietena ca sta la tine in bloc , ca u erai jumate gol si jumate pe geam si te uitai dupa mine , eram cu o skoda albastra :)

B-64-MVP 12-01-11 15:22

B 64 M V P
 
Am inteles Razvaneluu, venisei sa o iei pe Ruxi nu? ? ? Nu cunosteam masina si daia ma uitam asa ciudat 8), nu mai e nici o problema acum, esti de-al casei se aproba :) ! ! ! Ciao....

razvaneluu 12-01-11 18:18

Re: B 64 M V P
 
da pe Ruxi , oricum man , frumoasa masina ... :) am vzt ca te uitai mai urat :)))) da daca era sa cobori tzipam ca sunt prieten cu KIS`u :)))

B-61-KYS 12-01-11 19:34

Re: B 64 M V P
 
Quote:

Originally Posted by razvaneluu (Post 3979144)
da pe Ruxi , oricum man , frumoasa masina ... :) am vzt ca te uitai mai urat :)))) da daca era sa cobori tzipam ca sunt prieten cu KIS`u :)))

Nu recunosteam nimic :))

B-64-MVP 12-01-11 19:50

B 64 M V P
 
Asa Cosmine :D, asa te vreau 8), nu iti faceam nimik, decat daca patea masina :twisted:ceva Razvaneluu, merci de apreciere si te asteptam si pe tine la intalnirile noastre saptamanale ;) daca tot ti-ai loat logan ! ! !

razvaneluu 12-01-11 21:11

Re: B 64 M V P
 
o sa incerc , da cand sunt intalnirile :) dami un pm cu id tau

B-64-MVP 14-01-11 04:25

Re: B 64 M V P
 
Quote:

Originally Posted by razvaneluu (Post 3979769)
o sa incerc , da cand sunt intalnirile :) dami un pm cu id tau

in fiecare sambata la ora 15 la polivalenta.....

B-99-SAA 14-01-11 13:40

Re: B 64 M V P
 
Primele pagini din topic sunt cam triste, dupaia ti-a venit mintea la cap, ai trecut de la codita de rechin la jante si suspensie :D Cand ai dus masina la Mihai trebuia sa ii zici sa traga putin de capota, poate sa intindea pana peste faruri :lol: Planuri ceva de viitor? Niste scaune sport d-alea scoica nu te-ar coafa? Si la faruri ce ziceai ca faci? Cumva ce a facut Cosmin (KYS)? :D

B-64-MVP 15-01-11 04:27

B 64 M V P
 
Quote:

Originally Posted by B-99-SAA (Post 3984783)
Primele pagini din topic sunt cam triste, dupaia ti-a venit mintea la cap, ai trecut de la codita de rechin la jante si suspensie :D Cand ai dus masina la Mihai trebuia sa ii zici sa traga putin de capota, poate sa intindea pana peste faruri :lol: Planuri ceva de viitor? Niste scaune sport d-alea scoica nu te-ar coafa? Si la faruri ce ziceai ca faci? Cumva ce a facut Cosmin (KYS)? :D

SAA-ule masina asta a avut si ea momentele ai de pierzanie : codita de rechin :sad:, bandouri nichelate :boxing:, ornamente la stergatoare si multe lucruri pe care acum le consider depasite :headache: ! ! !
La faruri cu un singur angel, cele cu lupa G3 in farurile stock, o sa trec cand ma satur de astea "dual angel" :peace:! ! !
In legatura cu scaunele nu cred ca o sa ajung sa montez altceva, am montat incalzirea in scaunele stock, e foarte comoda si practica, nu as vrea sa renunt la aceasta optiune. Si oricum la interior eu nu prea m-am omorat cu multe modificari, doar cele practice( totusi destul de multe). Si daca tot era vorba de interior zilele acestea am reusit sa fac rost de un suport de ochelari original Renault :).
Masina a primit si o noua distributie ca avea 51000 km si un nou filtru de habitaclu ! ! !
Si cu bad boy-ul sigur o sa ajung la mihai la ghetto sa o rezolv :D ! ! !

B-64-MVP 19-01-11 12:05

B 64 M V P
 
6 Attachment(s)
Update :
-Schimbat filtru polen, poze cu cel vechi, dupa aproximativ 1 an jumatate de exploatare
-51000 km si distributia schimbata doar curelele si rola intinzatoare
-achizitionat suport ochelarii de origine, ramane sa ma hotarasc unde il montez, in clasicul loc la plafoniera sau in locul manerului de pe plafon de la sofer

Alex4u 19-01-11 14:41

Re: B 64 M V P
 
Sa'ti traiasca :twisted: ...intreb si eu..intr-o poza se vede usa visinie ??

razvaneluu 19-01-11 16:05

Re: B 64 M V P
 
e o poza dupa net , app mai ai cumva un peugeot sau cv tot cu MVP la nr ?
am vzt intr`o seara cand am venit sa o iau pe ruxi

Alex30 19-01-11 18:16

Re: B 64 M V P
 
Inca putin si ma ajungi...am 51.210 chiar in seara asta :D. Parerea mea sa montezi suportul de ochelari la locul original adica la plafoniera.

B-64-MVP 20-01-11 18:14

B 64 M V P
 
5 Attachment(s)
Alex4u in poze se vede usa visinie pentru ca nu este masina mea, e o poza informativa, sa-si dea baieti cu parerea despre locul precizat ! ! !
Alex30 da mai am putin si te prind, da nu mai aveam benzina zilele astea :???:, am facut protest la pompa da revin eu in forta 8) ! ! !
Da Razvaneluuu mai am si un 207, mica buburuza diesel :) MVP ! ! ! Si daca tot m-a dat Razvaneluu de gol o sa pun poze si cu buburuza :) ! ! ! E simpla aproape stock :shock:, da e comfortabilaaaa :lol: si consuma putinnnnn :D ! ! !

razvaneluu 20-01-11 21:14

Re: B 64 M V P
 
cine eu ... nu eu :))) pai stateam si ma uitam pe cer , ca na ... trb sa stai sa astepti pana vine :)) si mi`a sarit in ochi :x

B-64-MVP 22-01-11 04:08

B 64 M V P
 
2 Attachment(s)
Gata si cu suportul de ochelarii :D, l-am montat ieri, in 15 min am fost gata, pana la urma l-am montat in locul specificat de fabrica, langa plafoniera, daca va fii o sa cumpar inca unul si o sa-l montez in locul manerului de pe plafon din dreptul soferului, ca tot am eu 2 scrumiere, 2 brichete, 2 inele de angel pe far :shock:, 2 difuzoare la subwoofer :evil:, cate 2 din fiecare care daca se poate ! ! ! Pozele sunt informative, nu sunt de pe masina mea ! ! !

Choby 22-01-11 09:11

Re: B 64 M V P
 
Quote:

Originally Posted by B-64-MVP (Post 3886656)
Update :
- schimbator imbracat in piele si insertie metalica de origine ! ! !
- schimbat bielete antirolui bara stabilizatoare
- schimbat iluminat consola centrala
- am prins telecomanda cu arici de cotiera, sa aiba un loc sigur si fix

foarte frumos facut loganul dar am o intrebare cum ai scos nuca .. ca a mea e facuta franjuri .. :oops: si asi vrea sa o schimb si eu

B-64-MVP 22-01-11 12:07

Re: B 64 M V P
 
Merci Choby :lol:! ! ! In legatura cu nuca si eu m-am chinuit sa o dau jos :rolleyes2, pana la urma dupa incercari de extrage doar cu mainile, am recurs la metode drastice :twisted:, am scos bomfaierul si am taiat pe langa tija, de jos in sus. Incearca sa salvezi bucsa interioara de la nuca ca te poate ajuta la cea noua sa o montezi mult mai usor, fara sa ai joc in tija. Sper ca ti-am fost de ajutor :D ! ! !

B-64-MVP 23-01-11 15:16

The M V P !!!
 
5 Attachment(s)
Pe Baneasa la o liniuta cu MIG 21 Lancer :twisted:!!!!

fane1990 23-01-11 15:20

Re: B 64 M V P
 
cum aluneci cu rotile astea? :)))

B-64-MVP 24-01-11 18:57

B 64 M V P
 
merge Fane in bucuresti, ca nu ies afara cu ea, nu e asa grav precum pare :P ! ! !

ObeLix 24-01-11 20:30

Re: B 64 M V P
 
nu eee deloc grav frate si eu am cauciucuri de vara si nu eee grav deloc domnule mvp dupa cum am ziceam masina arata foarte bine daca vrei sa vb si despre alte chesti contacteaza-ma

Cu respect ObeLix

Alex4u 25-01-11 08:17

Re: B 64 M V P
 
Frumoasa rau de tot...ai grija pe zapada cu ea..ca sunt tot felul de ciudati..:sad:

B-64-MVP 27-01-11 15:07

Winter Mode ! ! !
 
5 Attachment(s)
Azi masina a trecut la "Winter Mode" ca nu prea se mai putea cu slick-uri pe 17" :P ! ! ! A primit 4 anvelope dedicate sezonului rece GoodYear UltraGrip 7 8)pe jantele stock Sinaia cu dimensiunie 195/60/15 foarte apropiate de cele standard, putin mai late si cu 4-5mm balonul mai mic ! ! ! Am mai achizitionat pentru vitor 2 lampi pentru fetele de usi de pe Laguna 2, vreau sa le montez pe fetele de usi fata exact ca la o Laguna. Astept pareri si sugesti ! ! ! Merci Obe si Alex4u ! ! ! Lui Fane nu-i mai multumesc ca a "cobit" si m-a facut sa-mi iau anvelope :D ! ! !

crazyfornova 27-01-11 15:09

Re: Winter Mode ! ! !
 
Ahaaa.....ai scos michelin-urile..:D
Te las fara ele in primavara !!:twisted:

B-64-MVP 27-01-11 15:11

B 64 M V P
 
Aaaa da Petrica am mai pastrat doar 2, cele bune special pentru tine, cand vrei ma anunti si ti le dau ;) ! ! !

crazyfornova 27-01-11 15:27

Re: B 64 M V P
 
Te anunt....oricum nu le iau curand ca am de facut distributia,tinichigerie pa' asigurare, poate sa schimb si capota..etc..trebuie sa treaca vremea asta..:???::lol:
Pastreaza-le!!
Cat au costat lampile ca sunt tare frumoase !

B-64-MVP 28-01-11 17:21

B 64 M V P
 
pai lampile le-am luat de la dezmembrari, de pe o laguna 2, 40 cu transport cu tot, un chilipir :P ! ! !

marius mihaescu 28-01-11 21:45

Re: B 64 M V P
 
foarte frumos ce ai facut pana acum cu masina , bafta in continuare cu ce ti-ai propus !

B-64-MVP 29-01-11 03:29

M V P
 
merci mister Marius ! ! ! Sper sa iasa cat mai bine si mai frumos ! ! !

B-64-MVP 19-02-11 16:05

B 64 M V P
 
5 Attachment(s)
Mai pun si eu cateva poze cu bordul :D, asa ca sa nu moara topicul :paper: ! ! !

BrandyMPX 19-02-11 18:43

Re: B 64 M V P
 
Cam tare lumineaza ala de la avarii ... sau mi se pare? ... frumos oricum ;)

B-64-MVP 19-02-11 21:02

B 64 M V P
 
pai ala la avarii lumineaza asa tare pentru ca are un led foarte bun in el ! ! ! Da nu e asa de puternic in realitate, e vina telefonului si a pozitiei in care a fost facuta poza ! ! !

BrandyMPX 19-02-11 22:24

Re: B 64 M V P
 
Quote:

Originally Posted by B-64-MVP (Post 4101102)
pai ala la avarii lumineaza asa tare pentru ca are un led foarte bun in el ! ! ! Da nu e asa de puternic in realitate, e vina telefonului si a pozitiei in care a fost facuta poza ! ! !

Atunci e bine ... credeam ca e si deranjant(cum zice americanu`: On the road ;) )

B-64-MVP 26-02-11 16:16

B 64 M V P
 
7 Attachment(s)
Dupa o ninsoare scurta ! ! !

bib_andrey 26-02-11 16:24

Re: B 64 M V P
 
Bracoveanu ? :shock:

Frumos si dupa ninsoare :oops:

B-64-MVP 26-02-11 16:58

Re: B 64 M V P
 
yep 8)!!! that is the place !!!

B-64-MVP 09-03-11 04:28

B 64 M V P
 
10 Attachment(s)
Poze de la Regionala LC Brasov ! ! !

sly_waz 09-03-11 07:02

Re: B 64 M V P
 
ultima poza e faina ca se vede si masina mea

ynp_46 09-03-11 16:14

Re: B 64 M V P
 
MVP-ule... dece un stop se vede rosu si unul galben?:rolleyes2


All times are GMT +2. The time now is 09:41.

- Copyright 2026 4Tuning