Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - TM 77 EEE (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/212946-e46-tm-77-eee.html)

Manu_88 14-03-11 14:57

re: E46 - TM 77 EEE
 
am vazut masina parcata pe linia lui 9 chiar arata superb...deabia astept sa o vad vopsita

P.S eu eram intr un golf cabrio...mio venit sa trag prelata sa o parchez si sa o iau pe jos cand am vazut cum arata a ta:)))

Caius TM 14-03-11 15:24

re: E46 - TM 77 EEE
 
1 Attachment(s)
liviu.. inca nu am trimis'o la vopsit.... saptamana asta la sfarsit sper sa apuc. :D

manu ... e dezastru acuma cum arata... lego m3 :p


am rezolvat problema cu gumele ..
thx 2 mutzu... HD (high definition) :lol: pt. 215.35 care o sa vina pe 9j si 225.35 ce am acuma o sa vina pe 10j.. cum am si probat unu... la inceput.
+ distantiere 20mm fata/spate.

JusT_SaY_BoBo 14-03-11 17:28

re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by Caius TM (Post 4169052)
liviu.. inca nu am trimis'o la vopsit.... saptamana asta la sfarsit sper sa apuc. :D

manu ... e dezastru acuma cum arata... lego m3 :p


am rezolvat problema cu gumele ..
thx 2 mutzu... HD (high definition) :lol: pt. 215.35 care o sa vina pe 9j si 225.35 ce am acuma o sa vina pe 10j.. cum am si probat unu... la inceput.
+ distantiere 20mm fata/spate.

da da:shock: clar vin cum trebuie:)
o curiozitate am jantele astea nu se pot polisa integral:???:..pe negru cred ca ar arata:shock:
si am si eu o intrebare intentionez sa imi iau un set de keskin kt1 9j.intrebarea e pot pune 205.45.16 pe ele?cineva mi-a zis ca face "coama"cauciul sau ceva de genul.scuze de off dar voi va pricepeti cu strechul si dimensiunile la j-uri:lol:

myky99 14-03-11 17:32

re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by JusT_SaY_BoBo (Post 4169352)
da da:shock: clar vin cum trebuie:)
o curiozitate am jantele astea nu se pot polisa integral:???:..pe negru cred ca ar arata:shock:
si am si eu o intrebare intentionez sa imi iau un set de keskin kt1 9j.intrebarea e pot pune 205.45.16 pe ele?cineva mi-a zis ca face "coama"cauciul sau ceva de genul.scuze de off dar voi va pricepeti cu strechul si dimensiunile la j-uri:lol:

merge 205/45 pe 9 ..... chiar merge bine:))

mutzu 14-03-11 21:27

re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by Caius TM (Post 4169052)
liviu.. inca nu am trimis'o la vopsit.... saptamana asta la sfarsit sper sa apuc. :D

manu ... e dezastru acuma cum arata... lego m3 :p


am rezolvat problema cu gumele ..
thx 2 mutzu... HD (high definition) :lol: pt. 215.35 care o sa vina pe 9j si 225.35 ce am acuma o sa vina pe 10j.. cum am si probat unu... la inceput.
+ distantiere 20mm fata/spate.

:))) adică-s definit tare?:))))

Caius TM 15-03-11 06:05

re: E46 - TM 77 EEE
 
JusT_SaY_BoBo .. se pot polisa, dar nu-mi place cum arata.
legat de cauciuc.. poti sa-l pui linistit.

mutzu .. nu ma, esti sus definit. misca'ti curu cu gumele alea incoace ca sta productia in loc ... :lol:

mutzu 15-03-11 09:15

re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by Caius TM (Post 4170591)
JusT_SaY_BoBo .. se pot polisa, dar nu-mi place cum arata.
legat de cauciuc.. poti sa-l pui linistit.

mutzu .. nu ma, esti sus definit. misca'ti curu cu gumele alea incoace ca sta productia in loc ... :lol:

Prietene, relaxat, vin cu is-u, cānd am dat a-4a īs la TM :)) wait :))

Caius TM 16-03-11 10:58

re: E46 - TM 77 EEE
 
3 Attachment(s)
am montat gumele fata...
mai am cele de spate sa le schimb .. si sa pun flasnetele :D
pict...

dr_pricop 16-03-11 11:12

re: E46 - TM 77 EEE
 
Ba mister arata grav rau asa si jantele dau bine si cand o sa fie toata masina o culoare o sa rupi norma la gagici:D ca acolo la tm sunt fete frumoasa :D

cRbL 16-03-11 11:16

re: E46 - TM 77 EEE
 
Aprob la partea cu fetele :))
E caterinca masina asa in shpe culori.

laurentiu_tim 16-03-11 13:45

re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by mutzu (Post 4170874)
Prietene, relaxat, vin cu is-u, cānd am dat a-4a īs la TM :)) wait :))

deci pana sapt viitoare vineri vine si muican....:lol:

mutzu 16-03-11 13:46

re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by laurentiu_tim (Post 4174306)
deci pana sapt viitoare vineri vine si muican....:lol:

Prietene.... am fost ca fulgerul, nu vezi că deja le are pe maşină ? Am venit şi-am şi plecat :))

saby-sebastian 16-03-11 20:15

re: E46 - TM 77 EEE
 
Caius da-mi voie sa-ti spun ca esti nebun, ce frumos arata:D

Caius TM 16-03-11 20:42

re: E46 - TM 77 EEE
 
1 Attachment(s)
daca eu sunt nebun... tu ce esti ? :lol:

putin offtopic...
lummeee.. cel mai frumos e21 ever!!

Maniak22 16-03-11 20:45

re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by Caius TM (Post 4175415)
daca eu sunt nebun... tu ce esti ? :lol:

putin offtopic...
lummeee.. cel mai frumos e21 ever!!

Din cate stiu e de vanzare... si mocaciune. Oricum senzatie masina mai ales live :):)

iviTe 16-03-11 20:54

re: E46 - TM 77 EEE
 
aoleooo ce joasa e fratica :twisted: si te descurci bine prin tm cu ea asa joasa ??

mareo 16-03-11 21:51

re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by Caius TM (Post 4175415)

putin offtopic...
lummeee.. cel mai frumos e21 ever!!

Ce bine ar intra o sedinta foto profi 8)

P A K E 16-03-11 22:10

re: E46 - TM 77 EEE
 
Bai da' ce colorata e... :lol::lol::lol:

daflyer_oradea 16-03-11 22:14

re: E46 - TM 77 EEE
 
1. cum puii mei umbli cu masina asa joasa?
2. cum puii mei ati pus 225/35 pe 10j...
3.cum puii mei o sa umbli cu masina asa joasa????

si, ca si offtopic, ...ai distantiere de 20? ca am un set de care as vrea sa ma scap...

quze 16-03-11 22:26

re: E46 - TM 77 EEE
 
E cam inalta :lol:

P A K E 16-03-11 22:37

re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by quze (Post 4175753)
E cam inalta :lol:


Este! :twisted:
Pe mine nu m-a convins inca!

kox_24 16-03-11 23:51

re: E46 - TM 77 EEE
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by JusT_SaY_BoBo (Post 4169352)
da da:shock: clar vin cum trebuie:)
o curiozitate am jantele astea nu se pot polisa integral:???:..pe negru cred ca ar arata:shock:
si am si eu o intrebare intentionez sa imi iau un set de keskin kt1 9j.intrebarea e pot pune 205.45.16 pe ele?cineva mi-a zis ca face "coama"cauciul sau ceva de genul.scuze de off dar voi va pricepeti cu strechul si dimensiunile la j-uri:lol:

se poate si full polish!

Caius TM 17-03-11 06:02

re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by dr_pricop (Post 4173963)
Ba mister arata grav rau asa si jantele dau bine si cand o sa fie toata masina o culoare o sa rupi norma la gagici:D ca acolo la tm sunt fete frumoasa :D

ma bucatare da' tu de unde sti ? :D vreau sa vad foaia de parcurs...
hai ca CRBL a fost si il cred... dar tu? ai fost si nu declari ?


Quote:

Originally Posted by P A K E (Post 4175688)
Bai da' ce colorata e... :lol::lol::lol:

se poarta .. e ceva exotic... :D

Quote:

Originally Posted by daflyer_oradea (Post 4175712)
1. cum puii mei umbli cu masina asa joasa?
2. cum puii mei ati pus 225/35 pe 10j...
3.cum puii mei o sa umbli cu masina asa joasa????

si, ca si offtopic, ...ai distantiere de 20? ca am un set de care as vrea sa ma scap...

:lol: nu e chiar asa joasa, cel putin nu mi se pare.
legat de 225.35 pe 10j.. nu stiu , foarte usor la pus si s'a umflat.

Quote:

Originally Posted by quze (Post 4175753)
E cam inalta :lol:

si mie mi se pare ... :lol:

Quote:

Originally Posted by kox_24 (Post 4175979)
se poate si full polish!

si arata de tot ***u :lol: ar fi ultima chestie care as faceo...

dr_pricop 17-03-11 08:45

re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by Caius TM (Post 4176139)
ma bucatare da' tu de unde sti ? :D vreau sa vad foaia de parcurs...
hai ca CRBL a fost si il cred... dar tu? ai fost si nu declari ?




se poarta .. e ceva exotic... :D



:lol: nu e chiar asa joasa, cel putin nu mi se pare.
legat de 225.35 pe 10j.. nu stiu , foarte usor la pus si s'a umflat.



si mie mi se pare ... :lol:



si arata de tot ***u :lol: ar fi ultima chestie care as faceo...

caiusica am ajuns pana la bistrita-nasaud,dar am vazut ca ma fost la tm vara si mi-au picat plombele asa ca numai fa pe modestul:D

kox_24 17-03-11 09:14

re: E46 - TM 77 EEE
 
legat de 215 si 225 pe 9 si pe 10. nu ti frica ca o sa ia guma la vale de pe janta?cum stau asa trase.as avea grija in locul tau!!!!!!!!!!!! mai ales cand te arunci pe virajeeeee .:rolleyes2:lol::lol::lol:

quze 17-03-11 11:51

re: E46 - TM 77 EEE
 
Da, dupa calculele mele iti trebuie 255 pe fata =)))))

SAX1987 17-03-11 12:31

re: E46 - TM 77 EEE
 
Gata cu gluma si pune 255 fata si 285 (minim)spate ca esti pericol public :D Ai vazut ce ti'a zis omul ala pe bmwclub .......

P A K E 17-03-11 13:35

re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by SAX1987 (Post 4176921)
Gata cu gluma si pune 255 fata si 285 (minim)spate ca esti pericol public :D Ai vazut ce ti'a zis omul ala pe bmwclub .......

Daca pune 285 si merge 1 an cu ele le donez eu, moka!!! Dar sa mearga cu ele!!! :twisted:
Dar sa fim seriosi ... :lol:

Caius TM 17-03-11 19:58

re: E46 - TM 77 EEE
 
dr_pricop ... dai un semn cand mai ajungi in zona asta! :D

kox_24 ... :lol: cand e de aruncat pe viraje pun jantele cu setupul potrivit ...

quze .. nu mai calcula frate ca nu da bine :lol:

SAX1987 .. daca ar fi sa ne luam dupa parerea fiecaruia... la ce ne mai trebuie masinii? :D

P A K E .... mersi de atentie :lol: prefer sa merg cu ce am, dar oricum apreciez gestu..
P.S. sa nu ma uiti maine... si te rog sa-mi faci cateva poze sa'mi dau seama ce ii acolo...

am montat si 225.35 pe 10j ...
o sa revin maine cu cateva poze ....

Caius TM 18-03-11 07:55

re: E46 - TM 77 EEE
 
3 Attachment(s)
nu se prea intelege...

SAX1987 18-03-11 11:07

re: E46 - TM 77 EEE
 
Sta foarte bine !! O sa pun si eu :D

iviTe 18-03-11 19:05

re: E46 - TM 77 EEE
 
arata prea bine cu gumele alese si cu dimensiunile astea pe 9j si 10j :twisted:

FUL VIUS 19-03-11 00:18

re: E46 - TM 77 EEE
 
Stii ce parere am despre tot ceea ce faci tu la un bmw!!!

myky99 19-03-11 00:30

re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by FUL VIUS (Post 4181096)
Stii ce parere am despre tot ceea ce faci tu la un bmw!!!

ca habar nu are:))
iulius ceaius.. mox pt mine 11-12j nu ai?:)))) ca tot am flexu in pat:)))

Caius TM 19-03-11 07:43

re: E46 - TM 77 EEE
 
SAX1987 .. ideal ar fi 245/30 dar se gasesc greu...

iviTe ms! :D

FUL VIUS da... cand te hotarasti sa vinzi masina, sa ma anunti :D

myky99 .. ar fi .. dar iti trebuie masina pe ce sa le pui....

myky99 19-03-11 13:55

re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by Caius TM (Post 4181324)
SAX1987 .. ideal ar fi 245/30 dar se gasesc greu...

iviTe ms! :D

FUL VIUS da... cand te hotarasti sa vinzi masina, sa ma anunti :D

myky99 .. ar fi .. dar iti trebuie masina pe ce sa le pui....

mi-am luat trabi bro':>
tine-te bine:))ca vin:))

Caius TM 21-03-11 06:52

re: E46 - TM 77 EEE
 
a venit si ziua cea mare... azi duc masina sa se apuce de ea, de aliniat tot .. pregatit.. si dupaia un lavabil bun. abia astept sa fie gata...
pana una alta mi'am comandat si armatura fata de m3 pt ca e alta treaba fata de ce am eu pe masina..
m'am convins ca m3u' e cu totul alta mancare fata de un e46 normal... si nu e deloc ca la e39 sau e36 (ma refer sa obtii un look de M..) asa ca joc hora pana la capat... exclus holsuruburi si alte materiale tipic romanesti pentru a pune o piesa la locul ei..
mi'au venit si distantierele..
o sa revin cu poze pe parcurs...

cRbL 21-03-11 08:06

re: E46 - TM 77 EEE
 
soricei, sa nu uitam de soricei :))
Si, tot negresa si asta ?

Caius TM 21-03-11 08:20

re: E46 - TM 77 EEE
 
99% da, black-beauty :D

TM 77 ADF 23-03-11 21:59

re: E46 - TM 77 EEE
 
nebunie curata :)) ne vedem sapt viitoare pe strazi... unu mic decapotat si unu mare suparat :)) EEE si ADF :)) love 4 ever


All times are GMT +2. The time now is 03:43.

- Copyright 2026 4Tuning