![]() |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
atunci nu stiu... mie imi merge mereu poate e de la program reinstaleaza-l :D
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
am si eu o intrebare:
mi-a disparut meniul de sus :((((( cred ca am apasat ceva din greseala nu stiu... cum pot sa il fac sa apara la loc? |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
5 Attachment(s)
@pt cei care au facut tutorialul 1 , si pt ad1>>> la punctele 21-24 , ceva nu se intampla la mine . Cand selectez toate 5 spite nu imi apare nici un selection si nici un edge acolo unde ar trebui sa apara . Daca selectez doar 1 spita , apare edge dar nu se fac mai multe poligoane dak selectez o margine si trag de ea.. ??? Ceva raspunsuri ?!
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
mda... am "descoperit " , trebuia tinut apasat shift ... :))
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
am terminat janta , dar am dat reset :(((.... o mai fac odata.. :P acum alt model.. ;)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
click dreapta pe meniu ramas,selectezi tools bar si gata
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
click dreapta pe meniu ramas,selectezi tools bar si gata
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
ms mult, gata am rezolvat :D
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Prima chestie facuta de mine in 3d max...:( arata cam nasol , dar sper sa ma perfectionez in timp . Am o gramada de intrebari si nu stiu cui sa le pun , sa nu deranjez :P ! macar la vreo 3-4 dak puteti sami rasp as fi recunoscator:
1. De ce dupa ce dau smooth , se vede cam coltzuros ?! Am omis eu vreo optiune ?! 2. Cum se fac ridurile de pe anvelope ?! 3. Cum fac sa imbin spitele cu tubul jantei(dupa cum se vede in poza , nu prea mia iesit :( ) 4. Cum sa decupez anumite portiuni dintr-un plan ?! Deja m-am apucat de lucrat , si o sa studiez de acum inainte mult timp maxu' :P , pana una alta roata >>>> |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
4 Attachment(s)
imi puteti face si mie bluesprinturile astea k nu resuesc .. sa mi le faceti .max k incerk de atata timp NO DREAMS
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Stie cineva cum se fac ridurile alea de pe anvelopa ??? DACA DA .. postati si voi un tutorial , sau vb pe mail !
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Stiu eu da e cam greu de explicat si numi emre butonul de print .. asa ca incerc sati explic...
1) creezi un tube (cauciucul), de preferat 7 segmente cu 5 semente 2) il selectezi si dai MeeshSmoth 3) cele doua linii din tube care ar forma mijlocul ( patea pe care ar fii linile specificie cauciucului) le selectam cu edge...apoi apasal loop 4) dam rotate si el rotim putin in sus pana iese un zig-zag 5) selectam cu edge toate linile kre vrem sa le facem gropi..si apasam casuta de la extrude unde scriem odata -0,841 si 0,343 sau invers nuami tin minte Si gata ar trebui sa iasa asa (eu nam facut 7 seg ) si nam dat MessSmoth |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
stie careva un site cu tutoriale pt facut masini , parti de masini ???? am cautat pe google , dar numai "dead-end" !! :(
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
pentru riduri se folosesc in general texturi............................asa stiu eu
ca sa atasezi tubu de spitze faci asa.......selectezi tubu si vezic a pe undeva pe jos in dreapta scrie atach sau cam asa ceva dai clic pe atach .......apoi dai click pe spitze ..........stiu ca am explicat ca P**A da daca nu ai inteles mai intraebama o data |
| All times are GMT +2. The time now is 09:41. |
- Copyright 2026 4Tuning