Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

TazAless 09-04-06 15:38

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
atunci nu stiu... mie imi merge mereu poate e de la program reinstaleaza-l :D

TazAless 09-04-06 19:02

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
am si eu o intrebare:
mi-a disparut meniul de sus :((((( cred ca am apasat ceva din greseala nu stiu... cum pot sa il fac sa apara la loc?

ranek 10-04-06 17:13

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
5 Attachment(s)
@pt cei care au facut tutorialul 1 , si pt ad1>>> la punctele 21-24 , ceva nu se intampla la mine . Cand selectez toate 5 spite nu imi apare nici un selection si nici un edge acolo unde ar trebui sa apara . Daca selectez doar 1 spita , apare edge dar nu se fac mai multe poligoane dak selectez o margine si trag de ea.. ??? Ceva raspunsuri ?!

ranek 10-04-06 17:32

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
mda... am "descoperit " , trebuia tinut apasat shift ... :))

ranek 10-04-06 17:58

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
am terminat janta , dar am dat reset :(((.... o mai fac odata.. :P acum alt model.. ;)

TazAless 10-04-06 18:02

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by TazAless
am si eu o intrebare:
mi-a disparut meniul de sus :((((( cred ca am apasat ceva din greseala nu stiu... cum pot sa il fac sa apara la loc?

pe mine nu ma ajuta nimeni ? :cry: nu se pricepe nimeni mai bine la meniul de la 3dsmax?

ad1 10-04-06 18:25

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
click dreapta pe meniu ramas,selectezi tools bar si gata

ad1 10-04-06 18:30

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
click dreapta pe meniu ramas,selectezi tools bar si gata

TazAless 10-04-06 18:38

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
ms mult, gata am rezolvat :D

ranek 10-04-06 21:00

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
Prima chestie facuta de mine in 3d max...:( arata cam nasol , dar sper sa ma perfectionez in timp . Am o gramada de intrebari si nu stiu cui sa le pun , sa nu deranjez :P ! macar la vreo 3-4 dak puteti sami rasp as fi recunoscator:
1. De ce dupa ce dau smooth , se vede cam coltzuros ?! Am omis eu vreo optiune ?!
2. Cum se fac ridurile de pe anvelope ?!
3. Cum fac sa imbin spitele cu tubul jantei(dupa cum se vede in poza , nu prea mia iesit :( )
4. Cum sa decupez anumite portiuni dintr-un plan ?!
Deja m-am apucat de lucrat , si o sa studiez de acum inainte mult timp maxu' :P , pana una alta roata >>>>

Ju!ceD 11-04-06 10:41

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
4 Attachment(s)
imi puteti face si mie bluesprinturile astea k nu resuesc .. sa mi le faceti .max k incerk de atata timp NO DREAMS

ranek 12-04-06 14:24

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Stie cineva cum se fac ridurile alea de pe anvelopa ??? DACA DA .. postati si voi un tutorial , sau vb pe mail !

Ju!ceD 12-04-06 22:00

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
Stiu eu da e cam greu de explicat si numi emre butonul de print .. asa ca incerc sati explic...

1) creezi un tube (cauciucul), de preferat 7 segmente cu 5 semente
2) il selectezi si dai MeeshSmoth
3) cele doua linii din tube care ar forma mijlocul ( patea pe care ar fii linile specificie cauciucului) le selectam cu edge...apoi apasal loop
4) dam rotate si el rotim putin in sus pana iese un zig-zag
5) selectam cu edge toate linile kre vrem sa le facem gropi..si apasam casuta de la extrude unde scriem odata -0,841 si 0,343 sau invers nuami tin minte
Si gata ar trebui sa iasa asa
(eu nam facut 7 seg )
si nam dat MessSmoth

ranek 13-04-06 11:13

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
stie careva un site cu tutoriale pt facut masini , parti de masini ???? am cautat pe google , dar numai "dead-end" !! :(

GRIGO 13-04-06 20:19

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
pentru riduri se folosesc in general texturi............................asa stiu eu

ca sa atasezi tubu de spitze faci asa.......selectezi tubu si vezic a pe undeva pe jos in dreapta scrie atach sau cam asa ceva dai clic pe atach .......apoi dai click pe spitze ..........stiu ca am explicat ca P**A da daca nu ai inteles mai intraebama o data


All times are GMT +2. The time now is 09:41.

- Copyright 2026 4Tuning