![]() |
Re:
Quote:
Si afla ca o fac pentru ca vreeau sa arat ca si in Romania se poate si daca ai pasiune, un om cu un buget mediu poate sa faca cedva frumos. Recomand si altora sa faca ca mine. |
Cam la catzi $$$ aprox te-a dus toata \"joaca\" ?
|
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
Sociologic vorbind buget mediu este cel al paturi de mijloc, care intradevar in Romania este foarte mica, existand aproape o ruptura intre paturile sociale. Cineva mai sus intreba cat a costat investitia mea. A costat destul de mult, nu am facut o estimare exacta insa bucuria si placerea de a o conduce din punctul meu de vedere a meritat toti bani si inca mai merita acest greu tribut. A putea sa faci, a avea o pasine si a te inhiba de la a ti-o dezvota este echivalent cu a te prostitua, mai mult decat atat a-ti vinde sufletul. Si daca iti place vrei si-ti doresti cu adevarat, reusesti sa gandesti pozitiv o sa reusesti! Asta e cheia si nimic mai mult! Putina magie alba cu sufletul dirijata face minuni si va rog sa credeti in ele! |
Sunt perfect de acord cu tine, Seby. Si in Romania se poate! Sunt multi care stiu ce inseamna un Subaru insa cati - si ma refer aici la cei care isi pot permite - ar investi atat! Pentru ca, nu-i vorba doar de bani e vorba si de pasiune. Cati nu sunt care au masini mai scumpe decat un STI de serie! Si tu stii ca cine a pus piciorul intr-un Subaru, e cam greu sa-i stea mintea la alte masini...nu?
|
Re:
Quote:
Cine a spus ca automobilismul e un sport iefin? Oricum nu toata lumea trebuie sa-l practice. |
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
|
si ala de la pagina 5 de langa masina e mecanicu? :lol: :lol: :lol:
|
Re:
Quote:
In cazul meu pilot=sofer de duminica dupaamiaza, ca ma trezesc tarziu... |
TUNING
sigur ca exista si in dictionar o explicatie pentru acest termen: TÚNING, tuninguri, s.n. Acţiune sau preocupare de a îmbunătăţi, regla sau particulariza caracteristicile funcţionale sau estetice ale unui sistem tehnic existent; cu largă utilizare în sintagma tuning auto. – Din engl. tuning (acord fin). Asta scrie acolo si poate va intrebati ce mi-a venit sa discut despre acest termen. Am vazut pe multi preocupati de operatia asta, multi intuiesc ce este de fapt insa o definitie riguroasa nu strica, asta ca su nu fie discutii in jurul unui termen extrem de folosit pe acest site. Sunt convins ca nici propietarul siteului nu foloseste corect si nu stie riguros ce inseamna tuningul, sau poate a aflat cu mult dupa ce demunirea siteului era bine aleasa. Eu voi face o definitie mai corecta in concordanta cu cea ce spun specialisti si alte dictionare in care termenul e de mult consacrat. TUNINGUL = operatiunea, sau operatiunile care ajuta la ameliorarea fina a performantelor. Atunci cand performantele sunt depasite cu mult prin diverse bricolari se intra in zona RACING&MOTORSPORT. Discutia poate fi foarte lunga si despartita pe multe teme asa ca deocamdata ma opres aici. |
Styling ar fi alt termen de discutat!
|
Scoate masina de la naftalina si date cu ia ca pierzi podiumu`l....ONO deja a trecut pe langa tine......vezi ca vine tare si TOM.....si nu-l subestima pe Andrei.... :wink:
|
cam care banuiesti ca ar fi rezultatele intre masina ta si lamborghini-ul lui ono? pe 400m/1000m/max speed/traseu curbe?
|
Re:
Quote:
Ono ma bate peste tot cu Lambo... :lol: |
| All times are GMT +2. The time now is 12:50. |
- Copyright 2026 4Tuning