Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Sondaje Auto (https://forum.4tuning.ro/408-sondaje-auto.html)
-   -   Ce numere aveti la masina ? (https://forum.4tuning.ro/408-sondaje-auto/57411-numere-aveti-masina.html)

CRyS` 23-08-08 14:36

Re: Ce numere aveti la masina ?
 
Quote:

Originally Posted by Mallus (Post 1459201)
IS 15 E A T


Vazut in trafic... o super gagicutza la volan :D

Apropo ...

Prima masina - Fiat Regata 1.7 T avea IS 02 EHZ ... fara niciun inteles anume!

A doua masina a fost batalie grea intre mine, fosta logodnica si mama ... 2 saptamani ne-am batut si am decis: IS- 83 - ACE (masina e alba :lol:) -
Iasi - judetul
83 - anul meu de nastere (mama masiii de ce nu mo facut mama mai devreme :evil:)
ACE - A= Anna(fosta logodnica), Andreea (Sora)
C= Trebuie sa mai zic? ... Cristinel ... numele meu si Crina (sora)
E= Elena numele mamei (pt tata nu este ... ca nu am asa ceva:rolleyes2)

As vrea sa imi pastrez numerele si pentru a treia masina dar din motive personale(cred ca va dati seama) am sa renunt sau le iau si le rezerv si le tin acasa (stiu ca se poate si platesti o taxa anuala de vreo 50 ron) si va veni

IS 06 RYS sau IS 08 RYS bine inteles in formatul acesta IS0 6RYS sau
IS0 8RYS, dar doar pentru placuta de inmatriculare de pe spate :D ca sa fie mai safe! Si sper cu o mica "pasta corectoare" sa fac din 6 sau 8 un veritabil C! :D E nebunie,stiu,dar nu ma pot stapani! E prea fain :D

Mai am o amica ce si-a pus IS 41 RIS de la IRIS (asa o cheama), bineinteles in formatul IS4 1RIS pe spate!

Cu respect, CRyS`

KillerINC 29-08-08 00:58

Re: Ce numere aveti la masina ?
 
AG 86 BRS -anul nasterii si initialele numelui meu initial , dar ulterior S-ul a inceput sa reprezinte initiala numelui logodnicei mele, Simona ;)

bione , pe masina asta momentan am B 79 NDM, ca inca nu am bagat dosarul de inmatriculare (ma sperie gandul sa stau o saptamana aproape fara masina :(()

adi_wauxhall 07-09-08 12:44

Re: Ce numere aveti la masina ?
 
13-NFS pe sandero desi am pus 5 variante inainte de asta, care culmea am zis-o la misto:))
07 FGI pe opel asa am cumparat-o si nu le-am schimbat.

FLAME 21-09-08 17:20

Re: Ce numere aveti la masina ?
 
nt 63 clv

Opelino 21-09-08 19:12

Re: Ce numere aveti la masina ?
 
1 Attachment(s)
B 44 RDB Red Bull (porecla, pt ca aveam "boala" pe aceasta bautura energizanta in ultimii ani si inca am) ...numarul 44...daca va zic va bufneste rasul....dar va zic totusi: 4 cutii de bautura energizanta intr-un bax, 4 baxuri pe etaj de palet :lol::lol: da, stiu...sunt nebun dar erau singurele cifre care puteau avea legatura cu bautura.... :lol::lol:

St3ff 28-09-08 22:39

Re: Ce numere aveti la masina ?
 
As fi vrut B 88 STF sau orice numar STF (dar au fost luate toate).
Dar intr-o seara am trecut pe langa un seat cu numarul B X 5EAT frumos despartit.

Asa ca m-am ales cu B 95 TEF (acu mai ramane sa le distantez B si 9 separat de 5TEF si sa pun si o coita la 5).

PS: STF sau STEF vin de la stefanescu.

VaLeX 28-09-08 23:10

Re: Ce numere aveti la masina ?
 
acu am numere de germania , insa as vrea sa'mi pun :

NT- neamt (logic)
23 - ziua nasterii
VLX - de la VaLeX :D sau ....

NT 23 LEX
NT 23 KTN (KATANA - club infiintat de mine si inca 2 persoane :D )

sper sa le gasesc disponibile , macar 1 din ele :D

Sebastian.C 29-09-08 00:04

Re: Ce numere aveti la masina ?
 
Pei pe Ford am CS 05 DFB..asa au picat, pe Combo de la firma CS 30 SEB.. ca deh..numele firmei :D .Si pe viitoarea masina as vrea CS 0 5EBI :) Mai vreau CS 91 SEB, dar e luat...trebuie sa il vanez daca radiaza ala masina :P

serban_pc 29-09-08 09:06

Re: Ce numere aveti la masina ?
 
Pe cielo : B43AHA
Pe tico : B65UFO
Pe passat : ramane de vazut

nsl_iuli 01-10-08 12:05

Re: Ce numere aveti la masina ?
 
Pe masina familiei(Megane Bicorp) B 65 NMI(65 anu' de nastere al lu' tata, Nicolae(tata) Marian(fratemiu) Iulian(subsemnatul) Mama pe urmatoarea masina...
A mea(Pejo 206) B 97 RSC se intelege... RISC
Si a lu' tata(Megane Sedan) B 17 NNN Pe 4 masini a fost numarul asta pana acum...

ANM 01-10-08 12:47

Re: Ce numere aveti la masina ?
 
SUZUKI SX4 - B 33 YSP
BMW 320IA - B 53 YSP

nu are importanta de la ce vine....cei care ma cunosc stiu:P

laur3atu 11-10-08 01:54

Re: Ce numere aveti la masina ?
 
1 Attachment(s)
Mie cel mai mult mi-a placut H A Y insa printr-o greseala s-a ajuns la o situatie aiurea. mi-a adus numerele acasa B 68 H A Y fara sa le pot pune pe masina am numere rosii deocamdata eu in culmea fericiri dupa o ora ma suna omu domne ca adu numerele inapoi ca le-am dat l o firma ca tie ti-am gasit altele care nu mai erau de mult si sunt mai frumoase , am murit nu mai puteam de nervi de cand visam la numar cu H A Y sau T R Y ce sa mai ma bufnea plansu m-am dus le-am pus pe masina am facut 2-3 poze sa le am amintire si le-am dus inapoi trb sa le iau pe celalte zilele astea B 89 W Y P

KillerINC 11-10-08 01:59

Re: Ce numere aveti la masina ?
 
Quote:

Originally Posted by laur3atu (Post 1803301)
Mie cel mai mult mi-a placut H A Y insa printr-o greseala s-a ajuns la o situatie aiurea. mi-a adus numerele acasa B 68 H A Y fara sa le pot pune pe masina am numere rosii deocamdata eu in culmea fericiri dupa o ora ma suna omu domne ca adu numerele inapoi ca le-am dat l o firma ca tie ti-am gasit altele care nu mai erau de mult si sunt mai frumoase , am murit nu mai puteam de nervi de cand visam la numar cu H A Y sau T R Y ce sa mai ma bufnea plansu m-am dus le-am pus pe masina am facut 2-3 poze sa le am amintire si le-am dus inapoi trb sa le iau pe celalte zilele astea B 89 W Y P


ha ha ... WYP (de fapt WIP) inseamna a plange .... ce coincidenta nasoala :))

Mr_Cobra2k4 12-10-08 23:03

Re: Ce numere aveti la masina ?
 
DB 03 EUR numar de rand la urmatoarea masina sper sa fie DB 88 KRO si ink un L desenat langa numar sau DB 88 CBR

D o n n 12-10-08 23:27

Re: Ce numere aveti la masina ?
 
deocamdata VL 02145 DAR coincidenta e ca daca le iau asa 04 21 e luna si ziua de nastere :D


All times are GMT +2. The time now is 07:12.

- Copyright 2024 4Tuning