Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   BMW E30 325i Turbo vs. ...? (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/55710-bmw-e30-325i-turbo-vs.html)

vec 30-12-08 02:29

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by LAFv8 (Post 1948468)
k mah .distractie placuta;)

dane merge f bine boh-u , sunt prieten si cu catalin (cu toate ca nu mai e al lui s-a intors la vechiul proprietar ) si cu tine asa ca .....spor la treaba si timp frumos

LAFv8 30-12-08 09:49

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by vec (Post 1948693)
dane merge f bine boh-u , sunt prieten si cu catalin (cu toate ca nu mai e al lui s-a intors la vechiul proprietar ) si cu tine asa ca .....spor la treaba si timp frumos

stiu destul de bine masina si daia vreau sa vad.:lol:si am si eu melcisor dasta:lol:

andreiwtw 30-12-08 09:58

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by LAFv8 (Post 1948468)
k mah .distractie placuta;)

Multumesc frumos !
La fel si tie !

andreiwtw 30-12-08 10:03

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by vec (Post 1948693)
dane merge f bine boh-u , sunt prieten si cu catalin (cu toate ca nu mai e al lui s-a intors la vechiul proprietar ) si cu tine asa ca .....spor la treaba si timp frumos

Confirm faptul ca merge bine ( in mintiile ei !!! ) si sper sa reusim sa apucam sa facem o cursa inainte sa-l monteze pe ala micu' .
Sper sa mai aiba rost sa facem si dupa !

ionut-01nsl 30-12-08 14:52

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
la multi hp la toata lumea

andreiwtw 30-12-08 16:51

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by ionut-01nsl (Post 1949376)
la multi hp la toata lumea

Multumesc ! la fel si tie daca mai e cazul ...
Eu sper sa mai storc cativa caluti din motorul asta la anul ...

La multi ani !!!

andreiwtw 05-01-09 09:41

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 1948906)
Confirm faptul ca merge bine ( in mintiile ei !!! ) si sper sa reusim sa apucam sa facem o cursa inainte sa-l monteze pe ala micu' .
Sper sa mai aiba rost sa facem si dupa !

Hai ca am reusit sa ne dam pana la urma !

Temperatura de ~ 1 grad Celsius a facut ca pana in 100 km/h ( treptele 1 si 2 ) sa derapam mai mult in gol .
Datorita aderentei mai bune ( se incalzeau cat de cat slick-urile ) am reusit dupa 100 km/h ( treapta a treia ) sa fiu in fata de fiecare data . Ne-am dat de vreo 8-9 ori ...

Oricum, Dani a fost un concurent redutabil .
Am simtit ca ne dam, a fost o cursa adevarata !!!

LAFv8 05-01-09 18:39

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 1957972)
Hai ca am reusit sa ne dam pana la urma !

Temperatura de ~ 1 grad Celsius a facut ca pana in 100 km/h ( treptele 1 si 2 ) sa derapam mai mult in gol .
Datorita aderentei mai bune ( se incalzeau cat de cat slick-urile ) am reusit dupa 100 km/h ( treapta a treia ) sa fiu in fata de fiecare data . Ne-am dat de vreo 8-9 ori ...

Oricum, Dani a fost un concurent redutabil .
Am simtit ca ne dam, a fost o cursa adevarata !!!

super tare turbaciunea ta boss k si putere si aspect .dar nu numai u ai fost in fata cu start dupe loc ;)din mers nu comentez si oricum super fortzaaa ursu.:lol:neam distrat nnu am putut valorifik niimic:lol:

andreiwtw 05-01-09 19:47

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by LAFv8 (Post 1959041)
super tare turbaciunea ta boss k si putere si aspect .dar nu numai u ai fost in fata cu start dupe loc ;)din in mers nu comentez si oricum super fortzaaa ursu.:lol:neam distrat nnu am putut valorifik niimic:lol:

intradevar in treptele 1 si 2 ai fost de multe ori in fata ... Ai o plecare f. buna datorita diff. lung ...

andreiwtw 05-01-09 20:44

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by LAFv8 (Post 1959041)
super tare turbaciunea ta boss k si putere si aspect.

Multumesc pt. aprecieri .Nici cu a ta nu-mi e rusine ... mai ales evacuarea aia infernala ; si clar si motorul este in mintile lui la cum trage :)
D-abia astept sa o vad si cu melcu' montat .
Bafta !

boh_325t 08-01-09 14:33

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 1959218)
intradevar in treptele 1 si 2 ai fost de multe ori in fata ... Ai o plecare f. buna datorita diff. lung ...

nu imi vine sa cred ca a plecat in fata....chiar nu imi vine...:???::???:

andreiwtw 08-01-09 16:22

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by boh_325t (Post 1965588)
nu imi vine sa cred ca a plecat in fata....chiar nu imi vine...:???::???:

primele curse, pana s-au incalzit slick-urile, a fost in fata cu jum. de masina pana pe la 80 km/h ... pe urma nu ...

andreiwtw 13-01-09 14:35

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 1965865)
primele curse, pana s-au incalzit slick-urile, a fost in fata cu jum. de masina pana pe la 80 km/h ... pe urma nu ...

Hai cu provocarile ca se anunta un week-end caldut ( cu temperaturi pozitive ) .

LAFv8 13-01-09 21:07

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by andreiwtw (Post 1978301)
Hai cu provocarile ca se anunta un week-end caldut ( cu temperaturi pozitive ) .

ce rau imi pare ca nu pot sa o mai dam la pace mah dak este uscat .o dadeam si eu cu un grup putin mai scurt:lol:)))bafta la provokri pe ici

andreiwtw 14-01-09 07:49

Re: BMW E 30 325i Turbo
 
Quote:

Originally Posted by LAFv8 (Post 1979481)
ce rau imi pare ca nu pot sa o mai dam la pace mah dak este uscat .o dadeam si eu cu un grup putin mai scurt:lol:)))bafta la provokri pe ici

pai hai vino cu un grup mai scurt !!!
... sau te-ai apucat deja de treaba la masina ?


All times are GMT +2. The time now is 10:39.

- Copyright 2026 4Tuning