Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo GLE - TL 33 CTL (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/49036-cielo-gle-tl-33-ctl.html)

Geo_ZGA 25-04-08 23:45

Re: Cielo TL 33 CTL
 
bravo, bravo... :) abea astept sa o vad terminata, chiar sunt curios cum va arata.

tiolik 26-04-08 16:54

Re: Cielo TL 33 CTL
 
salutare trimitemi si me pm cu :ce semnalizri ai pus pe arici de pe ce masina sunt luate ca eu vroiam sa pun de golf 4 sau pasat sau polo ca sunt prea misto dar si ale tele sunt misto zimi si mie de ce masina sunt si daca se potrivesc vara modificari adica daca au aceeasi prindere ms

Geo_ZGA 26-04-08 17:50

Re: Cielo TL 33 CTL
 
nu cred ca se supara daca raspund eu: sunt universale, au banda auto-adeziva cu care le lipesti pe aripa. la fel am si eu, le-am luat toti de la Kalu cu 30ron parca, de pe forum. nu cred ca mai are, dar poti sa-i dai un PM si sa-l intrebi. eu sunt multumit de ele: nu intra apa, arata bine si pana acum nu s-a ars nici macar un bec :)

tiolik 26-04-08 18:05

Re: Cielo TL 33 CTL
 
ms pt raspuns dar e pe forum un espero din bucuresti acela cu 2000 cc parca sau nu sh ceva de genu care are smnalizari de golf 4 si mie alea imi plac la nebunie asa ca dealea o sami pun dar nu sh daca tre sa fac modificari
miecuri ma duc pana la cimitirulk de masini din craiova fusai si azi dar nu era nimeni sa intreb de asa ceva si daca gasesc le pun si dupaia va zic ce a iesit

Geox` 01-05-08 21:04

Re: Cielo TL 33 CTL
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by webcathos (Post 1503148)
Poze cu pregatirea pentru vopsire si o parte din timpul vopsirii!!Voi reveni cu poze de la final...

Poza cu finalul:lol::twisted:arata prea belea. Respect!

webcathos 02-05-08 13:38

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Imi pare rau sa te dezamagesc dar nu e nici pe departe asha...E portocaliu inchis,un mandarin asha nici decum maro...Oricum mulktumesc pentru prelucrare...cat de curand sper sa o scot si am sa pun si poze cu finalul...

Geox` 02-05-08 20:50

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Ok asteptam pozele cu finalul!Daca tot ai facuto asa frumoasa o duci si la Cluj?

webcathos 04-05-08 09:53

Re: Cielo TL 33 CTL
 
6 Attachment(s)
Nu cred ca va ajunge la Cluj..pentru ca nu e chiar asha frumoasa si pregatita pentru show...nu stiu vom vedea!!Poze noi,e aproape gata!Mai este de vopsit bara spate,capota si de dat polishul...

Snapy_xxl 04-05-08 10:05

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Bravo man! Felicitari. Abia astept sa o bag si pe a mea la vopsit :D Imi place cum a iesit bara. O intrebare: chiar nu ti-a placut cum arata cu santurile de pe usi astupate?

mikafly 04-05-08 10:07

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Felicitari...imi place...poate imi comunici si mie service-ul....sa imi bag si eu cotetul acolo.Si pe pm un cost aproximativ al operatiunii de vopsire si pregatire ....

Chiar imi place....ma bucur pt tine...e o scimbare intr-adevar majora.....felicitari inca o data.

webcathos 04-05-08 10:11

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Nu,am vazut cateva cu santurile astupate si parca erau niste torpile asa...nu stiu cum sa iti zic,si macar daca aveam un motor pentru o torpila dar :) :)!!!Multumesc pentru aprecieri!!!La bara spate nu m-am decis cum sa o fac si am sa o las stock!!!webcath0s i.d.-ul meu de mess mikafly...Da add si iti dau detalii..te si ajut daca vrei,il cunosc foarte bine pe vopsitor...:)

Geox` 04-05-08 12:40

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Intr-adevar o schimbare majora!:bunch:Bafta in continoare;)

browser 04-05-08 13:50

Re: Cielo TL 33 CTL
 
wow felicitari pentru masina arata bestial asa... ii lipseste ceva, ceva galben :D :D

webcathos 04-05-08 20:23

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Vine si ceva galben cand o sa fie gata si curata!!!:)

topser 04-05-08 21:29

Re: Cielo TL 33 CTL
 
Ce vopsea ai folosit ,ce nuanta ,marca etc ? Vreau sa fac si eu ceva asemanator cu unul din Tico-urile mele !


All times are GMT +2. The time now is 12:50.

- Copyright 2026 4Tuning