![]() |
Re: al meau Cielo '95 gle
Si in targ la Vitan sunt cam 100 ron :( nu dau atatia bani pe ele nici mort.
ms Web :) |
Re: al meau Cielo '95 gle
scuze de intarziere...tocmai m-am mutat in casa noua...si nu am netul deocamdata...si scriu de la serviciu...deflectoarele de vant sunt de tico intradevar si sunt 50 ron cum a zis geo
|
Re: al meau Cielo '95 gle
cu riscul de a ma repeta va mai intreb 1 data despre presiunea la roti...cat trebuie sa fie pe spate si pe fata???? va intreb ca eu am pe toate presiune 2 si totusi pe fata stanga roata pare dezumflata...sa ii bag aer pana la 2,5????
|
Re: al meau Cielo '95 gle
eu bag 2,5 in toate o data la 6 luni
am inteles ca vara ar fi mai ok sa se bage azot ca sa fie mai rece temperetura caii de rulare. eu cu 2,5 ma duc de cand ma stiu si nu are nimic. teoretic daca mai retin eu bine parca pe stalpul de la usa din dreapta scria presiunea in roti. 2,1 fata si 1,9 spate sau 2,2 si 2,0 sau asa ceva |
Re: al meau Cielo '95 gle
Eu am avut 2,2 fata/spate...era ok. Am avut si acum si acum 2 fata/spate. Am avut 2,1 fata si 1,9 spate...si toate erau ok. Depinde in ce regim mergi cu masina. Daca pui greutate mai multa pe ea, mergi cu presiune mai mare. daca mergi singur, ca mine...toata ziua prin oras, gropi...presiune ceva mai mica.
Intr-adevar, pe fata mereu vor parea anvelopele desumflate, logic...e greutatea mult mai mare pe ele, din moment ce e motorul. Tocmai de aia se si baga presiune mai mare pe fata. Eu acum, cu jantele pe 15, am 2,5 fata/spate. Dar simt orice groapa...asta e, "baba sufera la frumusete" :lol: 2,5 pt anvelope pe 14 cred ca e mult prea mult... |
Re: al meau Cielo '95 gle
cred ca o sa bag 2,2 ... va multumesc de sfaturi....
|
Re: al meau Cielo '95 gle
yo bagam 2.1 fata spate. cu mai mult mi se parea ca patineaza rau la plecare fiind ambreiajul nou (era nou :( )
|
Re: al meau Cielo '95 gle
salut ai patit pana acum , sa nu se mai deschida portbagajul din buton , si eu am un GLE hatchback din 96 si ma gandeam ca poate ai idee , multumesc !
|
Re: al meau Cielo '95 gle
Quote:
- la mine nu prea mai pot sa deschid cu cheia portbagajul, de cele mai multe ori nu merge din cheie si dau pe butonul de la bord...nu stiu ce are...o sa ma uit cu prima ocazie... -usita de la alimentare benzina nu mai se deschidea de nici o culoare, cand ajungeam sa alimentez cu benzina de nu apasam pe buton de imi sareau ochii in cap pana se deschidea dar am rezolvat cu un spray, nu mai stiu cum ii zice dar a mers nu stiu cat o sa tina, acum se deschide din prima.. |
Re: al meau Cielo '95 gle
la cheie nici la mine nu prea merge...trebuie sa trag putin in jos de ea la mine...eu mai deschid si din telecomanda :)
|
Re: al meau Cielo '95 gle
Quote:
|
Re: al meau Cielo '95 gle
Aoleo... dar ce face alarma aia? Pai o alarma "de firma" cu pornire motor, modul geamuri, bla,bla,bla si alte "chestii" e in jur de 700-800 ron.
Nucule, mai cauta... ca iti vinzi un rinichi daca iti pui alarma asta de 1500 ron :lol: Glumeam, dar oricum exista mult mai ieftine, si nu chinezarii, ma refer la produse de marca... uite aici http://www.marisgroup.ro/magazin/marci/bw%20z5.html cred ca intruneste ceea ce iti poti dori... mai sunt si mai ieftine, fara pornire motor si alte optiuni, asta e doar un exemplu de pret/calitate/oferta. |
Re: al meau Cielo '95 gle
Se poate pune p Cielo alarma cu pornire a motorului k la Nubira 2?
|
Re: al meau Cielo '95 gle
Quote:
eu ma refeream la ceva mai bunicel, adica nu petardele alea din metro la 80 ron...ci putintel mai scumpa si care sa isi faca treaba, asta la 150 ron am vazut-o la lucru si mi-a placut...e bunicica.... |
Re: al meau Cielo '95 gle
Nucule, pai ai zis 1500 ron...adica 15 milioane :lol: Ma si miram eu...
Eu am gasit pe site-ul de mai sus, lucreaza f bine... dar inca nu m-am ocupat de problema asta. Snapy, da... daca nu ai cip se poate pune f usor. Daca ai, atunci lasi in torpedou, sau ascunzi pe undeva un cip al masinii... |
| All times are GMT +2. The time now is 09:39. |
- Copyright 2026 4Tuning