Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

FANEX 24-07-07 17:23

Re: Proprietari de vw vento
 
ce nu am facut bine ?

bzsa 24-07-07 17:28

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 1011778)
bzsa.........cum ai butonat ? si eu am butonat dupa schema de la paul,am setat OEL ,am apasat la ceas pina au aparut cele 5 ----- la odometer,acumimi arata trip nr.km.parcursi de la butonare,dar faza e ca imi arata tot IN02 cind pun contact

trebuie seteat si in 01 si in 02 ca altfe tot asa arata
are legatura unul cu altul la fel ca si la ulei

FANEX 24-07-07 21:31

Re: Proprietari de vw vento
 
am mai incercat o data si nu-mi iese faza.tot IN02 imi arata,ca si pina acum.vreau sami arate OEL cind pun contact.
am facut urmatorii pasi :apas odometer-pun contact,iau contact-las odometer,apare OEL,apas clock apare -----,pun si iau contact
daca cineva are chef si stie sa ma corecteze !

paul_ral 25-07-07 16:44

Re: Proprietari de vw vento
 
Daca reglaajul este facut corect trebuie sa apara IN 00

FANEX 26-07-07 19:41

1 Attachment(s)
AM repetat butonarea si acum imi arata IN00

Sunteti In Concediu Fratilor De Nu Va Mai Vede Omu Pe Forum ?????

amortizoare monroe pe ulei sunt bune ptr.masinile noastre vreau sa schimb pe spate...am gasit cu 100 ron bucata....si kit protectie praf cu 35 ron,cel din imagine(spunetimi daca este care trebuie,de kit protectie zic) daca schimb amortizoarele trebuie sa schimb si arcurile ? voi ce ziceti ?

kit protectie amortizor

bzsa 31-07-07 23:03

Re: Proprietari de vw vento
 
suntem si in concediu dar si pe forum:lol: :lol: :lol:
eu am amortizoare Monroe pe spate si sa stii ca e chiar bun
o sa urmeze si pe fata schimbate ca sunt varza

don_vento 01-08-07 10:01

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 1015811)
AM repetat butonarea si acum imi arata IN00

Sunteti In Concediu Fratilor De Nu Va Mai Vede Omu Pe Forum ?????

amortizoare monroe pe ulei sunt bune ptr.masinile noastre vreau sa schimb pe spate...am gasit cu 100 ron bucata....si kit protectie praf cu 35 ron,cel din imagine(spunetimi daca este care trebuie,de kit protectie zic) daca schimb amortizoarele trebuie sa schimb si arcurile ? voi ce ziceti ?

kit protectie amortizor

In mod normal schimbarea amortizoarelor nu presupune si schimbarea arcurilor. Asta depinde de cat sunt de varza.

paul_ral 01-08-07 22:34

Re: Proprietari de vw vento
 
3 Attachment(s)
Protectiile amortizorului sunt cele din imagine.Le-am schimbat si eu.Am terminat cu instalatia electrica pt. usi si oglinzi, lampile de citit pt pasagerii din spate.Lucrez la sonorizare si sper ca pana luni sa termin cu echipatul.
O intrebare: are cineva cruise control (tempomat) pe masina?

FANEX 04-08-07 10:53

Re: Proprietari de vw vento
 
paul....faine piesele de la usi ! de unde le-ai comandat ?sunt la set de 4 buc.si cam cit costa ? spor la treba !

FANEX 05-08-07 20:11

Re: Proprietari de vw vento
 
aha.....am vazut de unde le-ai cumparat,telescoapele de portbagaj se potrivesc la vento ?

FANEX 05-08-07 20:32

Re: Proprietari de vw vento
 
in relanti sta la 900 ture,e normal sa tremure masina ? sau ar trebui sa verific putin suport +tampoane ,la voi cum este ?

paul_ral 05-08-07 20:58

Re: Proprietari de vw vento
 
1 Attachment(s)
Am luat telescoape pentru capota, nu pentru potbagaj. La relanti sta undeva pe la 800, si din cnd in cand se simte un mic tremurat. Posibil sa fie vreun tampon de la motor sau cutie un pic uzat.

FANEX 05-08-07 21:21

Re: Proprietari de vw vento
 
capota portbagajului,nu.....

paul_ral 05-08-07 21:34

Re: Proprietari de vw vento
 
Tipul de la care am luat suportul de pahare mai are unul disponibil. Pretul cerut este de 10$ cu transportul inclus pt USA. Eu vreau sa mai cumpar de la el un releu si un buton de blocare a usilor. Cine este interesat putem imparti transportul si comisionul Western Union.Pe colet este mentionat costul transportului iar comisionul WE este de 12$. Mai platiti rambursul pana la domiciliul vostru, undeva la 5 ron.

FANEX 05-08-07 21:42

Re: Proprietari de vw vento
 
suport pahare vreau io !


All times are GMT +2. The time now is 12:59.

- Copyright 2026 4Tuning