![]() |
Re: Proprietari de vw vento
ce nu am facut bine ?
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
are legatura unul cu altul la fel ca si la ulei |
Re: Proprietari de vw vento
am mai incercat o data si nu-mi iese faza.tot IN02 imi arata,ca si pina acum.vreau sami arate OEL cind pun contact.
am facut urmatorii pasi :apas odometer-pun contact,iau contact-las odometer,apare OEL,apas clock apare -----,pun si iau contact daca cineva are chef si stie sa ma corecteze ! |
Re: Proprietari de vw vento
Daca reglaajul este facut corect trebuie sa apara IN 00
|
1 Attachment(s)
AM repetat butonarea si acum imi arata IN00
Sunteti In Concediu Fratilor De Nu Va Mai Vede Omu Pe Forum ????? amortizoare monroe pe ulei sunt bune ptr.masinile noastre vreau sa schimb pe spate...am gasit cu 100 ron bucata....si kit protectie praf cu 35 ron,cel din imagine(spunetimi daca este care trebuie,de kit protectie zic) daca schimb amortizoarele trebuie sa schimb si arcurile ? voi ce ziceti ? kit protectie amortizor |
Re: Proprietari de vw vento
suntem si in concediu dar si pe forum:lol: :lol: :lol:
eu am amortizoare Monroe pe spate si sa stii ca e chiar bun o sa urmeze si pe fata schimbate ca sunt varza |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
|
Re: Proprietari de vw vento
3 Attachment(s)
Protectiile amortizorului sunt cele din imagine.Le-am schimbat si eu.Am terminat cu instalatia electrica pt. usi si oglinzi, lampile de citit pt pasagerii din spate.Lucrez la sonorizare si sper ca pana luni sa termin cu echipatul.
O intrebare: are cineva cruise control (tempomat) pe masina? |
Re: Proprietari de vw vento
paul....faine piesele de la usi ! de unde le-ai comandat ?sunt la set de 4 buc.si cam cit costa ? spor la treba !
|
Re: Proprietari de vw vento
aha.....am vazut de unde le-ai cumparat,telescoapele de portbagaj se potrivesc la vento ?
|
Re: Proprietari de vw vento
in relanti sta la 900 ture,e normal sa tremure masina ? sau ar trebui sa verific putin suport +tampoane ,la voi cum este ?
|
Re: Proprietari de vw vento
1 Attachment(s)
Am luat telescoape pentru capota, nu pentru potbagaj. La relanti sta undeva pe la 800, si din cnd in cand se simte un mic tremurat. Posibil sa fie vreun tampon de la motor sau cutie un pic uzat.
|
Re: Proprietari de vw vento
capota portbagajului,nu.....
|
Re: Proprietari de vw vento
Tipul de la care am luat suportul de pahare mai are unul disponibil. Pretul cerut este de 10$ cu transportul inclus pt USA. Eu vreau sa mai cumpar de la el un releu si un buton de blocare a usilor. Cine este interesat putem imparti transportul si comisionul Western Union.Pe colet este mentionat costul transportului iar comisionul WE este de 12$. Mai platiti rambursul pana la domiciliul vostru, undeva la 5 ron.
|
Re: Proprietari de vw vento
suport pahare vreau io !
|
| All times are GMT +2. The time now is 12:59. |
- Copyright 2026 4Tuning