Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   EUROPENE (https://forum.4tuning.ro/400-europene.html)
-   -   Ce parere aveti despre smart? (https://forum.4tuning.ro/400-europene/3428-parere-aveti-smart.html)

SirNenea 23-01-07 15:00

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
de bucatarie :))

prs_prs 23-01-07 15:32

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Quote:

Originally Posted by SirNenea (Post 711454)
de bucatarie :))

ce simpatic esti...da de unde stii, tu la ranciul tau dinala ii pui.....????

SirNenea 23-01-07 15:35

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Quote:

Originally Posted by prs_prs (Post 711502)
ce simpatic esti...da de unde stii, tu la ranciul tau dinala ii pui.....????

era o gluma dar se pare ca esti chiar slabut si traiesti mai mult inchis dar asta e
oricum iti recomand argus e ff bun si se arde greu :)
si inca ceva vezi ca eu nu am zis nimic de masina ta eu te repsect pe tine si masina si acelasi lucru vreau sa faci si u
hai pa

prs_prs 23-01-07 15:49

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Quote:

Originally Posted by SirNenea (Post 711508)
era o gluma dar se pare ca esti chiar slabut si traiesti mai mult inchis dar asta e
oricum iti recomand argus e ff bun si se arde greu :)
si inca ceva vezi ca eu nu am zis nimic de masina ta eu te repsect pe tine si masina si acelasi lucru vreau sa faci si u
hai pa

chiar avea nevoie de o informatie ....dar se pare ca atat poti tu sa oferi....asta este....nu-ti cer mai mult te inteleg......

PiStI 23-01-07 15:53

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Smart este masina ideala pt orasele mari, (ma refer aici la For Two, ca restul sunt doar niste incercari de a face bani. For Four este un Colt mai urat si mai scump care nu a prins si nici nu se mei fabrica, adio For More, iar roadster se va scoate din fabricatie.), este mica, dar ajunge sa te strecori cu ea cam pe oriunde. a fost o idee geniala care a prins si de anul acesta vine generatia a doua. sigur le va merge si mai bine ca le vor exporta in state, unde apare in vreo 2 clipuri si, hop sar pe ele toti. viitorul e asigurat pt For Two, zic eu

SirNenea 23-01-07 15:53

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Quote:

Originally Posted by prs_prs (Post 711529)
chiar avea nevoie de o informatie ....dar se pare ca atat poti tu sa oferi....asta este....nu-ti cer mai mult te inteleg......

poate ca ar fi bine sa ne cunoastem si porma sa tragi u concluzie cat sa imi ceri da???
si pana atunci u esti un om care nu stie ce e aia o gluma asa ca mai intai invata sa te cizelezi putin
p.s. vezi ca in cartea masinii iti zice exact ce ulei ii trebuie la masina

prs_prs 23-01-07 16:19

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Quote:

Originally Posted by SirNenea (Post 711538)
poate ca ar fi bine sa ne cunoastem si porma sa tragi u concluzie cat sa imi ceri da???
si pana atunci u esti un om care nu stie ce e aia o gluma asa ca mai intai invata sa te cizelezi putin
p.s. vezi ca in cartea masinii iti zice exact ce ulei ii trebuie la masina

esti chiar fantastic....crezi cumva ca daca aveam carte nu ma uitam??? hai sa trecem peste ca nu ajungem nicaieri.....si nu halesc glume cand chiar avea o problema....si referitor la cizelat......asta e viata frate...asa sunt eu mai putin cizelat......dar revin sa trecem peste.....

SirNenea 23-01-07 17:40

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
http://www.smart.com/-snm-0156420588...dback-UserInfo
bine daca nu ai timp atunci uite incearca sa trimiti un mail la baieti si intreabai
presupun ca iti vor raspunde repede
hai bafta

prs_prs 23-01-07 17:55

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Quote:

Originally Posted by SirNenea (Post 711686)
http://www.smart.com/-snm-0156420588...dback-UserInfo
bine daca nu ai timp atunci uite incearca sa trimiti un mail la baieti si intreabai
presupun ca iti vor raspunde repede
hai bafta

mercci frumos....vezi ca se poate sa fii si simpatic......

bluey 23-01-07 22:25

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
ok
eu folosesc 0W50 Mobil1
De asta am bagat de cand am masina si nu au fost probleme.
Sa verifici uleiul in cutie neaparat ca al meu era cam lipsa la ultima revizie.Noroc ca mi-am facut-o eu si nu am dus masina la mercedes ca ramaneam si fara cutie de viteze.Cica ar papa ulei cutiile astea.

prs_prs 24-01-07 13:40

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Quote:

Originally Posted by bluey (Post 712188)
ok
eu folosesc 0W50 Mobil1
De asta am bagat de cand am masina si nu au fost probleme.
Sa verifici uleiul in cutie neaparat ca al meu era cam lipsa la ultima revizie.Noroc ca mi-am facut-o eu si nu am dus masina la mercedes ca ramaneam si fara cutie de viteze.Cica ar papa ulei cutiile astea.

merci frumos...eu am folosit 0w30 si a consumat...si nu stiam cu ce sa-l schimb ...acumam incercat 5w30 si astept sa vad cum se comporta daca nu merge nici cu asta....incerc cu 0w50 ...sa speram ca asta e problema uleiul si nu...MOTORULLLLLL......din cate stiu este o masina pretentioasa la ulei si am inteles de la cei de la mercedes ca uleiul trebuie schimbat mai repede decat la una normala.....apropo...tu la cat ii faci schimbul?????

bluey 24-01-07 16:30

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
La 15 mii.
Dar trebuie verificat la 3 mii ca sa nu ai surprize.
Oricum este o masina cu turbo si e normal sa pape ulei.
Acum nu stiu cat de mult.
Parca 1l la 10 mii spuneau aia la mercedes ca e normal.
Daca iti ia un l la 1 mie e problema.
Sa te uiti sub ea sa vezi daca nu ai cumva si galeria fisurata langa turbo.
E o problema frecventa la cele cu motor de 600.Eu am avut-o si la a mea desi am motor de 700.Dar sa zicem ca nu sunt cel mai cuminte sofer pe strada.

prs_prs 24-01-07 19:29

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Quote:

Originally Posted by bluey (Post 713271)
La 15 mii.
Dar trebuie verificat la 3 mii ca sa nu ai surprize.
Oricum este o masina cu turbo si e normal sa pape ulei.
Acum nu stiu cat de mult.
Parca 1l la 10 mii spuneau aia la mercedes ca e normal.
Daca iti ia un l la 1 mie e problema.
Sa te uiti sub ea sa vezi daca nu ai cumva si galeria fisurata langa turbo.
E o problema frecventa la cele cu motor de 600.Eu am avut-o si la a mea desi am motor de 700.Dar sa zicem ca nu sunt cel mai cuminte sofer pe strada.

ok...merci mult chiar am sa ma duc sa ma uit dupa fisuri.....

BASU 24-01-07 20:01

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by prs_prs (Post 711585)
crezi cumva ca daca aveam carte nu ma uitam???

am atasat Operating Instructions Smart Fortwo
pentru colectie 8)

ps: motoarele turbo consuma mai mult ulei decat un motor aspirat
conteaza si ce ulei bagi ;)

SirNenea 24-01-07 22:16

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
1 Attachment(s)
ce inseamna sa ai o masina "mare" :lol:


All times are GMT +2. The time now is 09:05.

- Copyright 2026 4Tuning