Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   dati-va cu parerea , BMW sau CALIBRA (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/3169-dati-parerea-bmw-calibra.html)

EvLSant0S 18-02-05 00:09

eeh.... ar99bmw e ... big cohones pana da de o calibra 4x4 turbo ... putin lucrata poate... si ... il spulbera putin ...
dupa aia o sa fie .. :weirdface :lemon: :no:

cum a zis si synkro ... gusturile nu se discuta si cu asta basta.. votati si aia e .. :evil:

aR99bMw 18-02-05 02:25

glumeam si io bey..... :D
stiu ca merje calibra turbo...am fost cu una cu 280 ;)

R3Kin 18-02-05 08:53

Eeeeee....mult mai civilizat dialogul.Repet nu am vrut sa supar sau sa jignesc pe nimeni.Facem schimb de nr. de tel si cu prima ocazie ne dam.Eu sunt din Constanta si imi este greu cu deplasatul dar nu se stie niciodata.Despre bmw sustin in continuare: nimic impresionant pana la 328.O sa caut un filmulet sa vad daca mai am cu 0-240km/h.Suta nu stiu in cat iau da 120 ia in a-2-a aproape de limitare.

R3Kin 18-02-05 09:01

Dupa ce se mai topeste si se usuca o sa ies sa-mi trag niste filmulete 0-100/viteza maxima si alte chestii.Ar-99 masina am spus ca trebe sa fie neumblata si vad ca te stie bine lumea asa ca...

R3Kin 18-02-05 09:31

1 Attachment(s)
O aveam si pe asta

aR99bMw 18-02-05 18:56

UN 325 24V MERJE MAI BINE CA UN 328 !

si calibra 2000 16v e comparabil cu 320 150cp...da te face un 320...sigur..... :D

synkro 19-02-05 09:47

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"aR99bMw\"
si calibra 2000 16v e comparabil cu 320 150cp...da te face un 320...sigur..... :D

nu se stie niciodata...

aR99bMw 19-02-05 18:18

bine ma...io nu vorbesc din auzit ci din fapte! :evil:

Gsx_18 20-02-05 01:58

nu uitati ca de calibra 2000 turbo 4x4 care dupa parerea mea il face lejer 325-ul sau 328-ul

in leg. cu aspectul exterior bmw-ul parcaii mai frumos standard, insa daca calibraul este \"ingrasat\" de niste spoilere, praguri sau un widebodykit bmw-ul sa se ascunda

synkro 20-02-05 12:27

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"aR99bMw\"
bine ma...io nu vorbesc din auzit ci din fapte! :evil:

nu stiu sigur in cat scoate suta 320,cumva in 9.80? calibra 16v scoate in 8.5 ,iar dupa 100km/h calibra se duce bine datorita aerodinamicii.

Quote:

Originally Posted by \"Gsx_18\"
nu uitati ca de calibra 2000 turbo 4x4 care dupa parerea mea il face lejer 325-ul sau 328-ul

325 nu il face sigur,nu stiu de 328,dar cred ca si pe ala...

DnI 20-02-05 13:57

1 Attachment(s)
...

aR99bMw 20-02-05 15:15

mey...325 face 328 !

si cu 1.8 is am facut o calibra 2000 16v ! deci 320 tot aia e .......asta din ce am facut io.....

R3Kin 21-02-05 06:50

Eu cu masina in cauza,calibra am facut toate motoarele de care am amintit in afara de 328 ca nu am gasit si m-a ingropat rau un 335 de nici nu am mai stiut ce dracu caut acolo.Bmw 325 pleaca mai bine si se duce un metru in fata da la schimb a-2-a incepe sa piarda si...Oricum cu 325 propietarul s-a facut de 4 ori ca nu-i venea sa creada.Oricum ca sa fiu corect era un 325 ursulet poate o pisicuta e altfel.Oricum cu prima ocazie ma dau cu un pisoi 325 si fac si un filmulet.

mutzu 21-02-05 10:41

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"R3Kin\"
Eu cu masina in cauza,calibra am facut toate motoarele de care am amintit in afara de 328 ca nu am gasit si m-a ingropat rau un 335 de nici nu am mai stiut ce dracu caut acolo.Bmw 325 pleaca mai bine si se duce un metru in fata da la schimb a-2-a incepe sa piarda si...Oricum cu 325 propietarul s-a facut de 4 ori ca nu-i venea sa creada.Oricum ca sa fiu corect era un 325 ursulet poate o pisicuta e altfel.Oricum cu prima ocazie ma dau cu un pisoi 325 si fac si un filmulet.

Eu zic sa faci cu Calin, oare mai faci filmuletz? :lol:

Turbo110 21-02-05 11:07

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"aR99bMw\"
UN 325 24V MERJE MAI BINE CA UN 328 !

si calibra 2000 16v e comparabil cu 320 150cp...da te face un
320...sigur..... :D

1 Ai gresit amarcnic ca unu 325 24 de valve este mai bun ca un 328 i !
328 are cuplu mai mare si vine numai cu 24v!
2. Calibra a fost multi ani la rand una dintre cele mai aerodinamice masini era daca nu mai insel chiar peste 996 !
3. Cred ca nu sti ce inseamna 16v la Opel si treapta a-3-a de la calibra !


All times are GMT +2. The time now is 21:54.

- Copyright 2026 4Tuning