Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Brasov (https://forum.4tuning.ro/50-brasov.html)
-   -   Radare in Brasov (https://forum.4tuning.ro/50-brasov/29752-radare-brasov.html)

NEbunu 08-04-09 22:11

Re: Radare in Brasov
 
Grija mare ca azi au fost instalate radarele fixe pe saturn.Nu am avut timp sa le fac poze dar va garantez ca sunt acolo...:D

coman razvan 08-04-09 22:13

Re: Radare in Brasov
 
In curand o sa disper! :lol:

MIRCAT 08-04-09 22:47

Re: Radare in Brasov
 
Quote:

Originally Posted by NEbunu (Post 2223064)
Grija mare ca azi au fost instalate radarele fixe pe saturn.Nu am avut timp sa le fac poze dar va garantez ca sunt acolo...:D

de unde stii tu?

Tataee_^ 08-04-09 23:35

Re: Radare in Brasov
 
In Lunca Calnicului radar pe logan galben cu folii, radaru sta perpendicular pe sosea, adica e tras pe un pod si aparatul radar e intors! Un echipaj opreste masinile la 200 m.

ma tenteaza sa mi montez statie pe masina cum sunt pe tiruri, f tare chestie . .

coman razvan 08-04-09 23:41

Re: Radare in Brasov
 
Acolo e 70 parca, asa-i? :)

draqushorul 09-04-09 10:50

Re: Radare in Brasov
 
Au fost instalate deja : 2 radare pe saturn,2 pe C.Bucuresti si 1 pe Harmanului( langa benzinaria Martax).Cel de la Schneid inca nu e montat...dar ziua-i lunga !
Oricum am observat ca au inceput sa stea cu radarul in benzinaria de dupa Schneid (sensul Codlea - BV).

NEbunu 09-04-09 14:45

Re: Radare in Brasov
 
Quote:

Originally Posted by MIRCAT (Post 2223249)
de unde stii tu?



Pentru ca ii dadeam surupelnitza lu ala de pe scara...:))))))

MIRCAT 09-04-09 18:54

Re: Radare in Brasov
 
Quote:

Originally Posted by NEbunu (Post 2224764)
Pentru ca ii dadeam surupelnitza lu ala de pe scara...:))))))

buna,buna asta!!!no ....fain acuma!!!sa inteleg ca deja sunt functionale???

NEbunu 09-04-09 20:40

Re: Radare in Brasov
 
eu asa zic....acum nu bag mana in foc pentru asta..

corrado-vr6 09-04-09 21:34

Re: Radare in Brasov
 
ca sa fie functionale nu trebuie sa aiba si senzorii in asfalt?

MIRCAT 09-04-09 21:58

Re: Radare in Brasov
 
Quote:

Originally Posted by corrado-vr6 (Post 2225830)
ca sa fie functionale nu trebuie sa aiba si senzorii in asfalt?

depinde....sunt mai multe modele!din cate stiu eu cele de pe DN1 sunt cu celule in asfalt(nu emite unde radar,detectorul radar nu gesticuleaza nimic cand treci pe langa ele),cele de pe langa Cluj (ex. loc Martinesti) sunt normale(emit unde radar,care sunt detectate de detectoare)!

corrado-vr6 09-04-09 22:55

Re: Radare in Brasov
 
ala de la scoala 10 nu are senzori in asfalt si nici nu l-a detectat , probabil nu merg inca si e doar pe un sens, adica te prinde doar daca circuli dinspre Ardealu spre Orizont

TzuTzu77 09-04-09 23:07

Re: Radare in Brasov
 
Merg amandoua pe saturn, de aseara imi urla detectorul in draci, si nu e cine stie ce detector, iar inainte nu facea. Plus ca am vazut azi la unul o lumina rosie sau ceva de genul isi tot schimba intensitatea. A, si pe site-ul asta http://www.pdiromania.ro/harta-radare-fixe-romania.html daca dai click pe fiecare radar iti spune si ce fel de radar e.

MIRCAT 10-04-09 17:35

Re: Radare in Brasov
 
azi le-am vazut si eu pe cele de pe Saturn!!!si le "vede" detectorul!!!

Bigu 10-04-09 17:41

Re: Radare in Brasov
 
sa le ia draq de camere ca multe au mai pus... macar e bine ca se zbate detectoru dar inevitabilul sint sigur ca se va intampla si o sa incalt unul cel putin.... si sigur nu o sa fiu singurul


All times are GMT +2. The time now is 09:37.

- Copyright 2026 4Tuning