Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   interior oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/27808-interior-oltcit.html)

Ja_Rule 22-12-06 10:41

Re: interior oltcit
 
nici mie nu`mi prea da a interior de oltcit .. dar cine stie .. totu` e posibil

OltcitPower 22-12-06 10:47

Re: interior oltcit
 
interiorul pus de Zozo e interiorul Caddilac-ului Eldorado care a castigat Best Autohton la 4t Bucuresti.
sunt pozele si pe forum....just look around

Magos 22-12-06 12:17

Re: interior oltcit
 
Quote:

Originally Posted by OltcitPower (Post 669487)
cum adica...nu stii?
pai nu stii cum arata un interior de oltcit?
:rolleyes2 :rolleyes2 :shock: :shock: :shock:

ba lojic ca stiu .. dar nu il stiu pe cel de eldorado... ;)) asa ca nu ma bag unde nu cunosc situatia prea bine,,,

OltcitPower 22-12-06 12:45

Re: interior oltcit
 
Quote:

Originally Posted by OltcitPower (Post 671108)
interiorul pus de Zozo e interiorul Caddilac-ului Eldorado care a castigat Best Autohton la 4t Bucuresti.
sunt pozele si pe forum....just look around

rectific, nu e best autohton
ci best interior

pai si daca stii interiorul de oltcit....nici macar usa nu seamana cu cea de oltcit, iar bordul e prea mare(lung)
prea spatios pentru oltcit.
;)

DR.ZOZO 22-12-06 19:05

Re: interior oltcit
 
10 Attachment(s)
ma baieti ma faceti sa rad?),nu credeam ca tre sa specific ca e eldorado,am pus doar sa vedeti cum lucrez,ptr ca gagica cu oltitul vroia un interior de piele roz,sa-u nu?
un pic rectific a castigat 4 premi:best of show,premiu special 4tuning,best paint,si best interior.
va mai pun niste monstre sa aveti de unde alege ptr un interior smecher:
24 euro Mp, ter livrare 3 saptamani.

OltcitPower 22-12-06 19:07

Re: interior oltcit
 
Zozo a ajuns sa modifice oltcituri:))
e tare...
dar eu lucrez, de fapt imi fac masina doar pe baza de sponsorizari:):):)

DR.ZOZO 22-12-06 19:08

Re: interior oltcit
 
4 Attachment(s)
partea doua,sarpe si crocodil.

e_Max 22-12-06 19:45

Re: interior oltcit
 
ma DR. ZOZO foarte frumos ce aratzi tu acolo fiecare cu parerile si ideeile lui dar sa ziciem mie unu imi place mai classic nu cu tot felu de culori hai maxim 3
iti urez suces si ai facut bine ca ai postat poze cu nuantze din piele cine stie poate o sa imi schimb ideile intre timp

Magos 23-12-06 17:03

Re: interior oltcit
 
da, sunt super... oricum, parerea mea e ca ar trebui intain inlocuite scaunele, mie una nu imi spun nimic cele de oltcit stock... !!! Pe cand unele mai "detaliate"... :> Si imbracate in piele... :P Oricum, imi pastrez ideiile pentru cand o sa pun iar mana pe masina!! :)

geani29 23-12-06 20:12

Re: interior oltcit
 
Magos, sa stii ca scaunele de oltcit sunt foarte confortabile! Am aproape 40.000 de km facuti in aproape 3 ani de cand am oltcit, deci... stiu ce spun. De asta le-am si tapitat! Si ai vazut din poze ca arata foarte bine. Imi cumparasem si eu acum vreun an 2 scaune de VW, dar le-am vandut dupa ce mi-am dat seama ca in afara de usurinta cu care le puteam "culca", nu aveau alt avantaj.

Magos 23-12-06 23:22

Re: interior oltcit
 
mie una nu imi plac... si punct! :D dar oricum, parerile sunt impartite, nu'i asa? :) si... p.s. eu am 1 56 ... abea vad botul masini... am nevoie d scaun inalt! :D

edy99 24-12-06 01:29

Re: interior oltcit
 
interior din piele , complet alb, bord alb , ceasuri albe cu cifre rosii, iluminat din spate, mov , albastru sau verde fluorecent, geamuri cu folie neagra, exterior rosu, si jante B.B.S. :D

Ja_Rule 24-12-06 10:17

Re: interior oltcit
 
si cand te`ai trezit .. era dimineata:) Magos asculta un sfat batranesc.. scaune de ursuletz .. garantat .. ma simt bine eu la 1,75m .. prietena mea sta excelent si are pe undeva pe la 1,62 :)

edy99 24-12-06 13:49

Re: interior oltcit
 
mari tuneri scaune ursuletz etc.
de ce nu luati anumite cadre de scaun si le faceti pornind de la cadrul ala, ca unele chestii pe unele oltcit-uri se potrivesc fix ca nuca in perete, si cel mai naspa si mai naspa chestie la oltcit, e ca interiorul e o adevarata camera de gazare, ori ai motorul curat luna ca pe discovery cum le au aia cromate, vopsite etc, ori daca nu iarna bagi la gaze din compartimentul motor in plamani de iti sar capacele, nu poate sa iti pice acolo o picatura de ulei, lichid etc pe galerie, ca ai umplut masina de miros, asta e punctul slab al oltcit-urilor, cand e vorba sa te referi la interior, ca mai sunt si altele.
faceti ceva proiectati mai bine un filtru de particule sa se potriveasca pe aeroterma de oltcit, decat sa pui nu stiu ce scaune, iar in ceea ce tine de interior, nu am vazut nimic modificat in afara de alte scaune care oricine le poate schimba, bord vopsit sau reimbracat, si panouri de usi la fel vopsite sau retapitate, cum s-au inventat atatea praguri si spoilere, de ce nu s-ar inventa si alte panouri de usi, alte scaune, alta plansa de bord, etc

e_Max 24-12-06 14:35

Re: interior oltcit
 
Quote:

Originally Posted by edy99 (Post 673393)
mari tuneri scaune ursuletz etc.
de ce nu luati anumite cadre de scaun si le faceti pornind de la cadrul ala, ca unele chestii pe unele oltcit-uri se potrivesc fix ca nuca in perete, si cel mai naspa si mai naspa chestie la oltcit, e ca interiorul e o adevarata camera de gazare, ori ai motorul curat luna ca pe discovery cum le au aia cromate, vopsite etc, ori daca nu iarna bagi la gaze din compartimentul motor in plamani de iti sar capacele, nu poate sa iti pice acolo o picatura de ulei, lichid etc pe galerie, ca ai umplut masina de miros, asta e punctul slab al oltcit-urilor, cand e vorba sa te referi la interior, ca mai sunt si altele.
faceti ceva proiectati mai bine un filtru de particule sa se potriveasca pe aeroterma de oltcit, decat sa pui nu stiu ce scaune, iar in ceea ce tine de interior, nu am vazut nimic modificat in afara de alte scaune care oricine le poate schimba, bord vopsit sau reimbracat, si panouri de usi la fel vopsite sau retapitate, cum s-au inventat atatea praguri si spoilere, de ce nu s-ar inventa si alte panouri de usi, alte scaune, alta plansa de bord, etc

mai mie unu imi place oltcitu putzin mai clasic bordu nu ma deranjaza asa ca dece las schimba si fetzele de usi sunt practice cetzi trebuie 10000 de difuzoare in panourile de la usi daca o faci show car apucate tu de modificat si in legatura cu motoru asta mai depinde si de tine daca sti sa til ingrijesti nu neaparat cromat hai ca vopsit si fara scurgeri aici cam ai dreptate oricum sa speram ca pe oltcit vom vedea chestii din ce in ce mai noi cine stie ce ne rezerva viitoru
SIIIIIII CRACIUN FERICIT LA TOATA LUMEA


All times are GMT +2. The time now is 01:12.

- Copyright 2026 4Tuning