Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Polo GTI vs. ...? (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/26146-polo-gti-vs.html)

Achim 08-12-06 16:42

Re: Polo GTI vs...
 
:D astazi am pornit-o... putsintica rabdare ;)

mpa 08-12-06 22:45

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Zyx (Post 652625)
Lol... Da, asta asa e, nu prea m-am dat. Nu ma dau inapoi... fara nici un fel de scuze. Cu cea mai mare placere... Numai ca, sincer nu imi place cum se pune problema... ;) Ce motor ai de curiozitate?

Nu iti fa griji... ala care e... e sub capota si sta bine acolo:)

Zyx 09-12-06 03:19

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by mpa (Post 653476)
Nu iti fa griji... ala care e... e sub capota si sta bine acolo:)

Aha.. ok! Mersi pentru raspuns... foarte "fair-play"!

-ZZ- 09-12-06 08:22

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Zyx (Post 638307)
Asa, si... cu aceasta ocazie, daca citeste vreun Golf V GTI sau vreun 1.8T 180cp cu chip, astept sa se incordeze... :D

hai ca ridic eu 2 degete...ca parca se umfla...:D

Zyx 09-12-06 13:43

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by -ZZ- (Post 653756)
hai ca ridic eu 2 degete...ca parca se umfla...:D

Abia astept... Dar, cam pe cand prin Bucuresti, ca prin Bacau...

Michael 09-12-06 13:48

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by mpa (Post 653476)
Nu iti fa griji... ala care e... e sub capota si sta bine acolo:)

spargem lacatul :)

-ZZ- 09-12-06 20:20

Re: Polo GTI vs...
 
pai facem asa...care are drum cat mai aproape de orasul celuilalt sau chiar in Bucuresti ,respectiv Bacau...anuntza...k?

mpa 10-12-06 01:00

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Michael (Post 653964)
spargem lacatul :)

Bai eu zic sa stati cuminti ca altfel va iau pe toti la dans... si incep cu aia mica si portocalie a lu shefu... sa vedem ce poate;)

SEBASTIAN 10-12-06 09:10

Re: Polo GTI vs...
 
Ce e aia soft normal?
Lafel ca cel de pe diesel care mergea in 2 bari?

Zyx 10-12-06 13:58

Re: Polo GTI vs...
 
La Leon a mers in 2 bari doar putin timp. De obicei era in 1,75.
Zis ca este chip normal pentru ca merge in... 0,8.

SEBASTIAN 10-12-06 15:37

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Zyx (Post 655235)
La Leon a mers in 2 bari doar putin timp. De obicei era in 1,75.
Zis ca este chip normal pentru ca merge in... 0,8.

Unde cu 0,8? la ce turatie si in ce treapta ca si sti-ul meu merge cu 0,8 ;)

Zyx 10-12-06 15:50

Re: Polo GTI vs...
 
Chiar nu stiu exact la ce ture... in treapta a 3-a. Totusi eu inca am turbina de fabrica... Si, apropo de presiunea de 0,8 - atat au motoarele de 180cp dupa A3, FR (sau TopSport), Octavia RS... de fabrica.
Hai, vorba lunga, saracia omului... Te-ai intors? RC-ul mai are pana iese pe strada?!

SEBASTIAN 10-12-06 16:09

Re: Polo GTI vs...
 
Cred ca in max o saptamana o sa mearga.
Mecanicul e la Essen sa vedem cand vine, motorul si cutia sunt deja gata.
Da parca 0,8 - 0,9 facea leonul meu top sport la 180cp dar mergea bine si la 1,3.
La aspiate cred ca pot surclasa majoritatea masinilor de 2000cc singura mai rapida probabil fiind batranul cielo.

Achim 11-12-06 03:00

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 655415)
Cred ca in max o saptamana o sa mearga.
Mecanicul e la Essen sa vedem cand vine, motorul si cutia sunt deja gata.
Da parca 0,8 - 0,9 facea leonul meu top sport la 180cp dar mergea bine si la 1,3.
La aspiate cred ca pot surclasa majoritatea masinilor de 2000cc singura mai rapida probabil fiind batranul cielo.

pacat ca a venit iarna... eh oricum, pana la primavara sper sa ma bag si eu ;) si am mai auzit de un CTR rosu care are "onoarea" de recapatat si care a primit ceva "cadouri" ;)

Achim 11-12-06 03:01

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by mpa (Post 654784)
Bai eu zic sa stati cuminti ca altfel va iau pe toti la dans... si incep cu aia mica si portocalie a lu shefu... sa vedem ce poate;)

deci ... stiu ca e VR6 eu doar te intrebam ca sa stiu sigur ca asta e userul tau de pe forum...

am sa scot masina in curand si chiar o sa fie placerea mea sa ma dau cu tine... da' totusi... e mai bine sa te laude altii, ca stii tu vba cu lauda de sine...


All times are GMT +2. The time now is 11:36.

- Copyright 2026 4Tuning