Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii KIA (https://forum.4tuning.ro/594-discutii-kia.html)
-   -   Kia (https://forum.4tuning.ro/594-discutii-kia/25199-kia.html)

JohnnyX 10-02-09 19:51

Re: Kia
 
Eu consider lucrurile inutile "obor style" ca facand parte din categoria kitsch tuning, gen air vents, flames etc. Protectia aia pentru usi este utila in unele situatii, fie ca vrei sa protejezi masina ta sau pe a altuia. Asteptam pozele lui @norbi_bidi sa vedem cat de mult strica imaginea masinii.

cRbL 10-02-09 19:57

Re: Kia
 
Quote:

Originally Posted by clawmvp (Post 2026941)
Lecca have a look :

http://www.coastadeest.ro/detalii_bo...?idprodus=1537

(preluat de pe clubkiaromania)


criminal:|

norbi_bidi 10-02-09 20:21

Re: Kia
 
Quote:

Originally Posted by cRbL (Post 2055374)
criminal:|

e cam prea de tot....
esti si tu posesor de Kia?

3Xtreme 10-02-09 21:02

Re: Kia
 
"Chestiile" alea de care ziceti voi pentru portiere merg mai mult pe masinile de culoare inchisa. A mea e galbena (Dakar yellow) si nu cred ca s-ar potrivi ca are multe chestii cromate (mai are si unele negre dar nu ies in evidenta). Daca la voi nu se observa e o treaba buna ca eu deja am atins putin portiera din spate stanga, da nu se vede decat un punct mic si alb.

norbi_bidi 10-02-09 21:05

Re: Kia
 
poi gandeste-te ca masina "mea" este neagra si acele "chestii" sunt identice cu culoarea masini!

JohnnyX 10-02-09 21:06

Re: Kia
 
@norbi_bidi nu e neagra e abyss blue ! :lol:

norbi_bidi 10-02-09 21:13

Re: Kia
 
3 Attachment(s)
ia uite ca e neagra :-p
@astea sunt pozele vechi... aici nu am jantele, capacele si nici "chestiile" alea... pozele noi vor venii saptamana asta (voi incerca)

3Xtreme 10-02-09 21:16

Re: Kia
 
Eu ma fac arbitru in discutia asta si dau decizia finala: e neagra, mie asa mi se pare, JohnnyX-mas:D;)

JohnnyX 10-02-09 21:17

Re: Kia
 
Ups ! Ma` bad. Am vazut doar ultima poza si m`a derutat lumina :-" (asta ca sa ma scot :) )

norbi_bidi 10-02-09 21:19

Re: Kia
 
pare si "abyss blue" pentru ca se reflecta "cerul" si pare putin albastru :D
Consum-ul mediu la al "meu" este de 6 si ceva la %... voi cat scoateti consum-ul?

3Xtreme 10-02-09 21:21

Re: Kia
 
Mai mult in oras si mediu e pe la 7.4-7.5%. Cam mult:(

JohnnyX 10-02-09 21:22

Re: Kia
 
Avand in vedere ca masina "mea" are doar 700 de km la bord :oops: si ca cel mai lung drum a fost de maxim 100 de km cel mai bun consum a fost de 7,5 %. :D

norbi_bidi 10-02-09 21:24

Re: Kia
 
Quote:

Originally Posted by 3Xtreme (Post 2055704)
Mai mult in oras si mediu e pe la 7.4-7.5%. Cam mult:(

sincer nu mi se pare mult... noi mergem cu ea mai mult pe drum mai "lung"... Tu cum esti mai mult in oras ai ceva mai mult... cred ca de ar fi si masina noastra mult in oras ar scoate mai mult ca al tau :oops: (o sa ma tot uit maine sa vad cati km am eu facuti)

JohnnyX 10-02-09 21:31

Re: Kia
 
Cee`d SW are 1326 kgm iar HB are 1263 kg. Este putin mai grea si din cauza asta consumul e mai mare.

eMH 10-02-09 22:16

Re: Kia
 
V-am facut pe toti si la greutate,si la consum !!
Consum :
Urban - ~15 l/100 km
Extraurban - ~10 l/100 km
Greutate: Nu stiu,pentru ca momentan eu sunt in Spania,si masina e in Romania,si nu mi-a dat niciodata prin cap sa ii retin greutatea,oricum...e mare...

(Kia Sorento)


All times are GMT +2. The time now is 04:51.

- Copyright 2026 4Tuning