![]() |
Re: Kia
Eu consider lucrurile inutile "obor style" ca facand parte din categoria kitsch tuning, gen air vents, flames etc. Protectia aia pentru usi este utila in unele situatii, fie ca vrei sa protejezi masina ta sau pe a altuia. Asteptam pozele lui @norbi_bidi sa vedem cat de mult strica imaginea masinii.
|
Re: Kia
Quote:
criminal:| |
Re: Kia
Quote:
esti si tu posesor de Kia? |
Re: Kia
"Chestiile" alea de care ziceti voi pentru portiere merg mai mult pe masinile de culoare inchisa. A mea e galbena (Dakar yellow) si nu cred ca s-ar potrivi ca are multe chestii cromate (mai are si unele negre dar nu ies in evidenta). Daca la voi nu se observa e o treaba buna ca eu deja am atins putin portiera din spate stanga, da nu se vede decat un punct mic si alb.
|
Re: Kia
poi gandeste-te ca masina "mea" este neagra si acele "chestii" sunt identice cu culoarea masini!
|
Re: Kia
@norbi_bidi nu e neagra e abyss blue ! :lol:
|
Re: Kia
3 Attachment(s)
ia uite ca e neagra :-p
@astea sunt pozele vechi... aici nu am jantele, capacele si nici "chestiile" alea... pozele noi vor venii saptamana asta (voi incerca) |
Re: Kia
Eu ma fac arbitru in discutia asta si dau decizia finala: e neagra, mie asa mi se pare, JohnnyX-mas:D;)
|
Re: Kia
Ups ! Ma` bad. Am vazut doar ultima poza si m`a derutat lumina :-" (asta ca sa ma scot :) )
|
Re: Kia
pare si "abyss blue" pentru ca se reflecta "cerul" si pare putin albastru :D
Consum-ul mediu la al "meu" este de 6 si ceva la %... voi cat scoateti consum-ul? |
Re: Kia
Mai mult in oras si mediu e pe la 7.4-7.5%. Cam mult:(
|
Re: Kia
Avand in vedere ca masina "mea" are doar 700 de km la bord :oops: si ca cel mai lung drum a fost de maxim 100 de km cel mai bun consum a fost de 7,5 %. :D
|
Re: Kia
Quote:
|
Re: Kia
Cee`d SW are 1326 kgm iar HB are 1263 kg. Este putin mai grea si din cauza asta consumul e mai mare.
|
Re: Kia
V-am facut pe toti si la greutate,si la consum !!
Consum : Urban - ~15 l/100 km Extraurban - ~10 l/100 km Greutate: Nu stiu,pentru ca momentan eu sunt in Spania,si masina e in Romania,si nu mi-a dat niciodata prin cap sa ii retin greutatea,oricum...e mare... (Kia Sorento) |
| All times are GMT +2. The time now is 04:51. |
- Copyright 2026 4Tuning