Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 318IS Slow Build (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/247127-e36-318is-slow-build.html)

BmW_No LiMiT 05-08-11 11:15

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by DaNn.ZyX (Post 4508574)
Mersi la fel,am rezolvat-o mi-a explicat un coleg de forum "the_rifle" cum sa fac aerisirea corect si acum nu mai fierbe !

Pai asa am patit si eu la un bmw 325 i la un preten de al meu iara fierbea apa cand i-am dat in gura si a ajuns pe rosu apa la cat iam dat in gura si dupaia tot incalze si am avut noroc ca nu a afectat garnitura de chiuloasa..... Si tot asa am aiesrisito cum trebe si nici nu mai are probleme de atunci. ;)

DaNn.ZyX 05-08-11 11:17

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by BmW_No LiMiT (Post 4508569)
Sall,hai ca e faina masinuta,sa o stapanesti sanatos si multi km fara incidente.
Ai rezolvat problema cu termostatul ??? Dc nu mi-ai spus si mie de problema asta :) La mine pe forum .... :) ??? Bafta in continuare la masinuta. ;)

Mersi la fel,am rezolvat-o mi-a explicat un coleg de forum "the_rifle" cum sa fac aerisirea corect si acum nu mai fierbe !

Quote:

Originally Posted by BmW_No LiMiT (Post 4508575)
Ti-ai pus toba sport in filmarea asta ? :)) :))


Aveam rupt colierul de la mijloc in care vin prinse tobele si de aia facea asa :)


Quote:

Originally Posted by eMH (Post 4441909)
Mai bine iti pui GPL :)))
La capitolul asta vorbeste cu Gaina, ca el e profesor =))

Eu unu zic ca un GPL pe o masina de asta ca a ta ar fi de toata jena :( akm u faci ce vrei ...

Era doar o gluma...fii sigur ca nu o sa ii pun GPL

BmW_No LiMiT 05-08-11 11:21

re: E36 318IS Slow Build
 
Aveam rupt colierul de la mijloc in care vin prinse tobele si de aia facea asa :)

Da mi-am dat seama ca e rupta am zis asa la gluma :P :P ok


Era doar o gluma...fii sigur ca nu o sa ii pun GPL[/QUOTE]

E ok atunci de nu ii pui ;)

Bafta in cont cu masinuta.

julaikos 05-08-11 11:31

re: E36 318IS Slow Build
 
Am vazut ceva pisici cu gaz,unele chiar "dichisite"
Cred ca e mai rusinos sa bagi benzina de 30 de lei decat gaz de 30

DaNn.ZyX 05-08-11 11:58

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4508628)
Am vazut ceva pisici cu gaz,unele chiar "dichisite"
Cred ca e mai rusinos sa bagi benzina de 30 de lei decat gaz de 30

Nu are rost sa-mi pun gaz,daca vroiam sa ma plimb la consum imi luam ceva motor cat mai mic diesel si uitam sa mai bag motorina.Nu e rusinos sa bagi benzina de 30 de lei,bagi de cat iti permiti nu trebuie neaparat sa bagi de 100 de lei o data !

Grasu'XxL 14-08-11 12:12

re: E36 318IS Slow Build
 
Superba masina, imi place mult culoarea! Bafta cu ea in continuare si nu te zgarci la poze:shock:.

DaNn.ZyX 14-08-11 15:10

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by Grasu'XxL (Post 4526064)
Superba masina, imi place mult culoarea! Bafta cu ea in continuare si nu te zgarci la poze:shock:.

Mersi...o sa vina si pozele ....dar vreau sa fac ceva frumos ca pana acum am postat doar poze facute cu telefonul!,asta dupa ce fac si proiectoarele galbene!!!

gbrheaton 16-08-11 13:18

re: E36 318IS Slow Build
 
Frumoasa! pare foarte ingrijita :D

eMH 16-08-11 16:22

re: E36 318IS Slow Build
 
E bine ca pare, ca te asigur eu ca nu e :))

DaNn.ZyX 16-08-11 16:36

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by eMH (Post 4530227)
E bine ca pare, ca te asigur eu ca nu e :))

De unde stii ma francezule,esti medium,ghicitor,ce esti?

Maniak22 16-08-11 18:18

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by DaNn.ZyX (Post 4530245)
De unde stii ma francezule,esti medium,ghicitor,ce esti?

:boxing:
Ontopic: mai fa si tu niste poze la masina sa o mai vada baietii sa nu isi de-a doar cu parerea

gbrheaton 16-08-11 19:07

re: E36 318IS Slow Build
 
eu mi-am dat cu parerea...si raman constant: pare ingrjita :) mie unu imi place...

eMH 16-08-11 19:45

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by DaNn.ZyX (Post 4530245)
De unde stii ma francezule,esti medium,ghicitor,ce esti?

Hai gata, nu te umfla in pene !!

Daca vrei o scoatem sa ii tragem ceva poze. Imi zici numai cand ai timp. Eventual vin si eu cu "al meu".

P.S.: Am vrut sa ii pun 01 SIB, ca la dacia aia veche rau a mea, dar nu mai era liber. I-am pus 16 SIB pana la urma.

DaNn.ZyX 16-08-11 19:53

re: E36 318IS Slow Build
 
Quote:

Originally Posted by eMH (Post 4530618)
Hai gata, nu te umfla in pene !!

Daca vrei o scoatem sa ii tragem ceva poze. Imi zici numai cand ai timp. Eventual vin si eu cu "al meu".

P.S.: Am vrut sa ii pun 01 SIB, ca la dacia aia veche rau a mea, dar nu mai era liber. I-am pus 16 SIB pana la urma.

De abia am scapat de al meu(desi mi-e dor de pejo) si tu vrei sa le punem una langa alta?daca se iau la cearta ??:lol::lol::lol:

eMH 16-08-11 20:36

re: E36 318IS Slow Build
 
Asta sa fie paguba...
Macar sa mai iesi si tu 'reacu din casa, ca nu te-am mai vazut cred ca de 2 luni...


All times are GMT +2. The time now is 15:03.

- Copyright 2026 4Tuning