Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - 325i, masina pt pasiune... (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/242571-e30-325i-masina-pt-pasiune.html)

69WRX 28-02-11 00:16

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4127472)
e lume care spune ca ca din soft deja are 25cp , eu nu cred ca am aberat si am spus vreo tampenie de genul asta , am spus ca masina are aproximativ 215cp si face 0-100 in 6 sec . numai eu stiu ce are masina pe ea si nu vb k sa ma laud ,pt ca dupa cum am mai spus pot sa aduc masina de 650cp la intalniri , [ NU LAUD URSU MEU , IMI PLAC TOTI URSI IN GENERAL ]

ca sa scoti din motoru ala 215 cai tre sa te chinui rau...sa fi multumit daca are 192 cu tot cu cip...fara gluma...dar deja ptr 200 de cai ai de schimbat destul de multe...

sprinter 28-02-11 00:30

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by 69WRX (Post 4127847)
ca sa scoti din motoru ala 215 cai tre sa te chinui rau...sa fi multumit daca are 192 cu tot cu cip...fara gluma...dar deja ptr 200 de cai ai de schimbat destul de multe...

220 ~ de cai ii scoti ... de acolo in sus e mai greu:rolleyes2 (asta in conditia in care motorul este in perfecta stare si are absolut toti caii lui)

mistreku 28-02-11 03:19

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by 69WRX (Post 4127847)
ca sa scoti din motoru ala 215 cai tre sa te chinui rau...sa fi multumit daca are 192 cu tot cu cip...fara gluma...dar deja ptr 200 de cai ai de schimbat destul de multe...

nu e chiar asa greu, a mea are 220+, si e tot 2.5 24v. si nu are decat evac, soft si clasicul filtru sport.

Vulturica2004 28-02-11 08:26

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Ai si dyno la masina sa dovedesti caii astia?

detroit muscle 28-02-11 08:55

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
iulian poti pune cateva poze cu motoru si interioru la vpy?in legatura cu ce ai zis pe mess poate ma cucereste :).ms astept

syl_325 28-02-11 09:08

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 4127809)
Ca sa ii arat Domnului CHILAR DE BEMVEURI CE masina am !!! atasez poze cu Autovehiculul meu cu 2 roti :D

mentionez ca am vrut sa o postez,sa ii fac topic dar nu o pot inscrie la nici o categorie deoarece are 215 cai si face 0-100 sub 6 secunde si toata lumea fuge de ea ...(cred ca fuge mai tare si decat ursuletul tau )
si ce crezi nu are nici soft, nici cip !!! daca ii fac si soft si ii mai pun si cip te rup !!!
are cutie daia cu schimbari scurte,filtru de aer "K,N" (te citez primul tau post din prima pagina)...
cam asta este una din masinile mele care merge si arata impecabil !!!

vrei detalii da-mi add "kyler_MAREAN"

:lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol:nu numai ca te-ai jucat cu Focu,ai aprins si bricheta si ai si benzina pe TOPIC :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

da'te dracu' ca nu le ai pe toate:lol::lol::lol:
acum ca sa fiu on,astept cu nerabdare sa vad ce poate acest 2.5 24v si daca are chiar 215hp.app de 6 secunde,am un prieten care a facut sub 8 secunde cu e36 2.0 si avea 4 oameni in masina.toate astea se datorau grupului foarte scurt,4.45,marean il stie! bafta in continuare!!

spain32 28-02-11 09:08

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
niciodat nu cred ca bmw asta are peste 200 cp si in primul rand nu vad de ce ai facut topic la masinii can tuh le vinzii nu vad rostul!!!!!!!!!!:!::!::!::!::!:. Sau poate le vinzi mai bn asa, ce sa zic mai bn sar inchide TOpicul !!!:!:

69WRX 28-02-11 09:50

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by syl_325 (Post 4128365)
da'te dracu' ca nu le ai pe toate:lol::lol::lol:
acum ca sa fiu on,astept cu nerabdare sa vad ce poate acest 2.5 24v si daca are chiar 215hp.app de 6 secunde,am un prieten care a facut sub 8 secunde cu e36 2.0 si avea 4 oameni in masina.toate astea se datorau grupului foarte scurt,4.45,marean il stie! bafta in in continuare!!

e vorba de calineata ? 4.44 si motoru ala nu era chiar stock....

kyler_iulian 28-02-11 11:25

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
cine e cunoscator stie destul de bine ca un e30 poate sa faca 0-100 in 6 sec , si asta nu tine numai de puterea motorului , conteaza mult 'transmisia' tot ce vreau sa spun pt domnul MARIAN_NEBUNU este ca pt el am o dacia nova care il astept la start cu masina lui de 150cp !!:shock:


Quote:

Originally Posted by spain32 (Post 4128367)
niciodat nu cred ca bmw asta are peste 200 cp si in primul rand nu vad de ce ai facut topic la masinii can tuh le vinzii nu vad rostul!!!!!!!!!!:!::!::!::!::!:. Sau poate le vinzi mai bn asa, ce sa zic mai bn sar inchide TOpicul !!!:!:

e problema ta ce crezi sau nu chiar nu ma intereseaza , dar vad ca nu prea ai citit bine , eu nu vreau sa vand masinile , si am precizat ca vreau sa vand una din ele k sa pot so fac pe cea care ramane V8! asa ca nu te mai lega aiurea de topic ca nu ai de ce! si daca se inchide nu ma INTERESEAZA! eu nu am nimic de pierdut .... :D

Quote:

Originally Posted by 69WRX (Post 4127847)
ca sa scoti din motoru ala 215 cai tre sa te chinui rau...sa fi multumit daca are 192 cu tot cu cip...fara gluma...dar deja ptr 200 de cai ai de schimbat destul de multe...

iti garantez eu ca daca ai bani de investitie nu te chinui deloc , motorul de pe masina mea este intr-o stare impecabila si cei 192cp de fabrica sunt la locul lor , plus ce mai are masina pana in momentul de fata am spus aproximativ 215 maxim , poate sa fie 210 , sau 208 , nu stiu exact ca inca nu am facut dino , dar cat de curand o sal fac ca si eu sunt tare curios . si 0-100 face garantat in 6 sec , k sa dovedesc o sa incerc sa fac un filmulet.

Quote:

Originally Posted by detroit muscle (Post 4128318)
iulian poti pune cateva poze cu motoru si interioru la vpy?in legatura cu ce ai zis pe mess poate ma cucereste :).ms astept

o sa fac poze la interior si la motor ca inca nu am , cand le am le pun aici .



Te rog, nu mai scrie 1000 de posturi unul dupa altul. Poti da Quote la mai multi si scrii doar o data.
Claudia

ady_viteza 28-02-11 11:28

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
De curiozitate te intreb...cum ai facut cronometrarea de la 0 la 100 de ai scos fix 6 secunde?

stefiPJJ 28-02-11 11:48

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Vulturica2004 (Post 4128177)
Ai si dyno la masina sa dovedesti caii astia?

daca e vorba de Mistreku, are si dyno.
https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...a/page-30.html

mrlonca 28-02-11 11:50

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by ady_viteza (Post 4128776)
De curiozitate te intreb...cum ai facut cronometrarea de la 0 la 100 de ai scos fix 6 secunde?

si eu sunt curios cum a facut cronometrarea si eu am facuto cu un cronometru dar mi-a iesit prea putin si nu cred ca-i relevant:-)

kyler_iulian 28-02-11 12:01

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by ady_viteza (Post 4128776)
De curiozitate te intreb...cum ai facut cronometrarea de la 0 la 100 de ai scos fix 6 secunde?

am facut-o cu un prieten in dreapta de pe telefon, iti dai seama ca nu stiu daca o fi chiar corecta dar am facut de mai multe ori odata a iesit un pic peste 6 odata sub 6 si am rezultat 6. orcum zilele astea schimb grupul pun mai scurt !! masina o sa limiteze la 180 top speed.

mrlonca 28-02-11 12:16

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
asa am facut si eu cu un prieten in dreapta cu cronometru si cu telu si mi-a dat 5,7 odata,6 odata si 5,8 dar dupa cum am spus nu cred ca este relevant,bafta in rest

Marian_nebunu 28-02-11 12:16

Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4128683)
cine e cunoscator stie destul de bine ca un e30 poate sa faca 0-100 in 6 sec , si asta nu tine numai de puterea motorului , conteaza mult 'transmisia' tot ce vreau sa spun pt domnul MARIAN_NEBUNU este ca pt el am o dacia nova care il astept la start cu masina lui de 150cp !!:shock:

Masina mea nu are 150cp !!!!:D:D:D

are 215 --0-100 sub 6 sec grup blocant 4.10 carcasa mica, o cutie zf cu mini shift , un filtru de aer k,n ,

ce sa fac eu cu NOVA AIA ?????:D:D:D


All times are GMT +2. The time now is 11:10.

- Copyright 2026 4Tuning