![]() |
Re: Nissan 200SX S14 Project
Quote:
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
5 Attachment(s)
Au ajuns alte cateva piese si instalatia audio :
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
foarte tare ce se petrece pe aici...pacat insa ca la partea de sonorizare ai gresito tare de tot cu mac audio....
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
Recomandarea pentru Mac audio montarea insonoriozarii si a sistemului audio a venit din partea Be loud si nu regret nici un moment alegerea facuta.
Decat entry level alta firma am luat top de gama de la ei si la sub si la speakere si la amplif-uri cu rezultatele cele mai bune in bugetul alocat de altfel. Iar pentru auditia personala sunetul este excelent ca si calitate. |
Re: Nissan 200SX S14 Project
in fine...e ok daca iti place...dar la bugetul asta...ciudata alegere ce vad eu in poze acolo:))
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
Care crezi tu ca a fost bugetul ???
HU este Pioneer P4300DVD 2din |
Re: Nissan 200SX S14 Project
pai ce vad in poza...fara hu...inseamna 4000 de roni...din care sa zicem un descount de vreo 500 de roni....deci vreo 3500 roni ar trebui sa fie.....cu HU nam nici o problema:)...oricum..ma repet...important e sa fii tu multumit..ca intotdeauna e loc de mai bine....
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
Yup cam asa au fost ce e in poza iar totalul a fost pe la 8000 ron incluzand HU / Condensator / 3x Bulk uri de insonorizant / conectori + cabluri + antena radio si binenteles montajul.
Eu zic ca nu se putea mai bine de banii astia daca te raportezi la sound quality / volum / pret. Plus ca exista un atelier dedicat unde am putut duce masina sa se ocupe de montaj intr-un mod cat se poate de profesionist si un magazin in care am putut proba/testa diverese configuratii ... sa nu mai vorbim de garantie care este oferita chiar si in cazul montajului. In ceea ce priveste sunetul eu sunt cat se poate de multumit de rezultat putere/calitate. Este oricum mult peste asteptarile mele atat sistemul audio pe care l-au recomandat cat si firma be loud. |
Re: Nissan 200SX S14 Project
ma repet..daca tu esti multumit este genial....amplificatoarele si wooferu nu lam testat.... doar difurile..care sincer pentru mine personal au fost o mare dezamagire...da in fine..poate o sa "aud" si eu masina...oricum...insonorizarea aia face minuni.... succes in continuare...
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
2 Attachment(s)
Cutiile de la speakere nu corespund cu ce am cumparat.
Speakerele sunt Mac audio Pro Flat PF 2.16 nu MP cum e pe cutii. Sunt flat uri ca altfel nu incapeau in locasul lor de pe usi. Le-am dat jos cand am adus masina inapoi ca nu avea geamuri montate si le-au pus in ce aveau la indemana. Ai sa le auzi poate si te decizi daca au meritat sau nu. Intradevar insonorizarea ajuta f mult orice setup audio ... m-am convins "pe viu". |
Re: Nissan 200SX S14 Project
nice...
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
5 Attachment(s)
Acum m-am uitat si nu sunt nici ce scrie pe cutii da nici alea care am zis eu :
sunt Mac Audio Revolution X 2.16 respectiv 16.2. Le-am facut si 2 poze :) + montat suspensii si frane |
Re: Nissan 200SX S14 Project
foarte interesant ca am vazut pana acum!cat mai are masina dany?:D
abia mai am rabdare sa astept.... |
Re: Nissan 200SX S14 Project
3 Attachment(s)
Poze cu suspensia lasata la jumatate (tineti cont ca nu are motor si nu este echipata) :D
|
Re: Nissan 200SX S14 Project
rotile alea or sa stea asa sub aripa sau vor veni cumva la nivel cu aripa ?
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:58. |
- Copyright 2026 4Tuning